Grzejnik ceramiczny - kilka słów o tym urządzeniu

Grzejnik ceramiczny jest urządzeniem wykonanym z naturalnych materiałów, który tworzony jest przy użyciu najbardziej nowoczesnych technologii. Grzejniki z wkładami ceramicznymi charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami cieplnymi, ale i ogromnymi walorami estetycznymi.

Powłoka tych elektrycznych grzejników ceramicznych jest emaliowana, dzięki czemu nasz piecyk ceramiczny może występować w różnych kolorach. Dzięki dużej masie i nowoczesnej technologii, energooszczędne grzejniki elektryczne pozwalają gromadzić ciepło, które później jest uwalniane z nich stopniowo.

W grzejnikach ceramicznych wykorzystane jest bardzo charakterystyczne włókno węglowe, będące materiałem elastycznym, który nie wytwarza pola magnetycznego, nie utlenia się oraz nie zmienia swoich wymiarów pod wpływem działań temperatur. Warto też wspomnieć o tym, że elektryczny grzejnik ceramiczny nie wymaga konserwacji, co jest bardzo wygodne. Wysoka odporność tych wydajnych grzejników elektrycznych pozwala nam zaoszczędzić energię. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.

Elektryczne grzejnik ceramiczny charakteryzuje się jeszcze jednym elementem, a mianowicie termoregulacją, która działa dzięki elektrycznej jednostce sterującej i czujnikowi pokojowemu. Wtedy właśnie system energooszczędnych grzejników elektrycznych reaguje, utrzymując pożądaną temperaturę. Innym słowem, wydajne grzejniki elektryczne są źródłem długotrwałego ciepła, co w przypadku grzejników do instalacji C.O. jest wielokrotnie bardziej skomplikowane.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Grzejniki C.O., tak jak i grzejniki elektryczne, dzielą się jeszcze na grupy. W przypadku grzejników C.O. wyróżnia się między innymi grzejniki stalowe i grzejniki aluminiowe. Jednak wybierając piecyk ceramiczny, będziemy musieli stanąć przed innym wyborem. Zobaczmy więc, jak prezentuje się wybór grzejników elektrycznych.

Otóż energooszczędne grzejniki elektryczne dzielą się na grzejniki ceramiczne, o których już dość dużo wiemy, ale także na grzejniki olejowe i grzejniki konwektorowe. Poza tym podziałem wyróżnia się także grzejniki halogenowe oraz termowentylatory. Termowentylatory to nic innego, jak potocznie zwane farelki, które wydmuchują ciepłe powietrze, a grzejnik halogenowy działa podobnie, lecz ma on niewielki zasięg. Dlatego też warto pamiętać, że grzejnik halogenowy nie jest stworzony do ogrzewania dużych pomieszczeń, a tym bardziej całych domów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych?

Wybrane grzejniki w dobrych cenach - sprawdź ofertę

Grzejnik ceramiczny to rodzaj, który może być przytwierdzany do ściany lub stać na nóżkach. Wewnątrz grzejnika znajduje się wkład ceramiczny, który po podłączeniu do prądu się nagrzewa. Z kolei grzejnik olejowy jest grzejnikiem, który dużo wolniej się nagrzewa niż grzejnik ceramiczny, czy grzejnik konwektorowy, ale po odłączeniu jeszcze przez długi czas potrafi utrzymać temperaturę, dzięki temu, że w jego wnętrzu znajduje się olej. Grzejnik olejowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie wysusza powietrza.

Ostatnim już rodzajem są grzejniki konwektorowe, cieszące się największą popularnością. Wynika to z tego, że ich waga nie jest duża, a przy tym w bardzo szybkim czasie możemy ogrzać swoje pomieszczenia. Grzejniki konwektorowe posiadają zazwyczaj możliwość regulacji temperatury i termostat. Działają one na takiej zasadzie, że zasysają zimne powietrze, które przechodząc przez grzałkę, nagrzewa się i wylatuje górą. Pamiętajmy jednak, że ten typ nie będzie grzał już po odłączeniu od prądu, a dodatkowo będzie wysuszał powietrze. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach dekoracyjnych.

Cena grzejników ceramicznych i polecane miejsca zakupu

Wydajne grzejniki elektryczne dostępne są w wielu miejscach. Jednak zanim przejdziemy do kupna odpowiedniego grzejnika, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest nasz budżet. Ceny grzejników ceramicznych są bardzo różnorodne, przez co lepiej od razu powiedzieć sobie, ile możemy poświęcić na grzejnik i zobaczyć później możliwości wyboru.

Kolejnym elementem jest wybór miejsca zakupu, ponieważ grzejniki ceramiczna dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Pamiętajmy jednak o tym, by sprawdzić również opinie na temat danego producenta i modelu. Jeśli dany wybrany model cieszy się dobrymi opiniami, możemy przystąpić już do weryfikacji jego danych technicznych, a przede wszystkim mocy grzewczej i tego, czy w urządzeniu jest termostat, który pozwoli nam na oszczędność energii.

Ceny grzejników ceramicznych są różnorodne. Niektóre z nich mogą kosztować około 100 zł, a inne około 300 zł. Dlatego istotne jest dopasowanie rodzaju grzejnika do naszych wymagań. Pamiętajmy o tym, że grzejniki ceramiczne są bardzo ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się praktycznie do wszystkich nowoczesnych pomieszczeń, nawet do łazienki czy do biura. Ceramiczny grzejnik elektryczny to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o instalowaniu grzejników?

ikona podziel się Przekaż dalej