Kilka słów o firmie Diamond

Firma Diamond to spółka produkcyjna i dystrybucyjna, zajmująca się systemami grzewczymi i sanitarnymi w Polsce, która istnieje już od ponad 25 lat. Założona została ona w roku 1992, a już od roku 1996 rozpoczęła produkcję pod nazwą swojej marki Diamond. W tym czasie rozpoczęła się także współpraca firmy z zagranicznymi fabrykami.

Na samym początku marka Diamond skupiała się na dystrybucji samych surowców, a po pewnym czasie na imporcie systemów grzewczych i armatury sanitarnej z Włoch. W tej chwili w asortymencie firmy Diamond możemy znaleźć produkty wyprodukowane w Polsce, Unii Europejskiej i na terenie całego świata, które są najwyższej jakości.

Firma Diamond ma bardzo dobre opinie na swój temat, między innymi przez przystępne ceny, ale przede wszystkim przez szeroką ofertę różnego typu urządzeń. W asortymencie sklepu znajdziemy baterie kuchenne i łazienkowe, natryski, armaturę gazową, armaturę instalacyjną, złączki instalacyjne, system PP-R, system Diamond PEX, system VIEGA, rury miedziane, urządzenia elektryczne, armaturę pomiarową, armaturę odpływową, części serwisowe, akcesoria instalacyjne, a przede wszystkim to, co nas w tej chwili najbardziej interesuje, duży wybór kaloryferów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.

Jak więc możemy zauważyć, firma Diamond bardzo stara się o swoich klientów i dba o jak największą różnorodność urządzeń w swoim asortymencie. Dzięki temu opinie na temat tej marki są tak dobre, a klientów przybywa. Z tego powodu warto zwrócić więc uwagę na tę firmę i jej ofertę sprzedaży.

Grzejniki Diamond - oferta sklepu

Wybór kaloryferów w ofercie Diamond jest on bardzo szeroki. Grzejniki Diamond charakteryzują się wysoką jakością i wytrzymałością. Dzięki temu, że wybór grzejników jest tak duży, z pewnością dobierzemy do swojego mieszkania idealny grzejnik łazienkowy, grzejnik płytowy do salonu, jadalni, czy też holu.

W ofercie Diamond znajdziemy duży wybór grzejników aluminiowych, grzejników stalowych Diamond i grzejników łazienkowych. Warto wspomnieć również o tym, że znajdują się w niej zarówno grzejniki w otwartych, jak i zamkniętych układach jednorurowych lub dwururowych C.O. Wszystkie te grzejniki są odtłuszczone, cynkofosforowane i zagruntowane kataforycznym malowaniem wstępnym. Dodatkowo również przechodzą przez matowanie proszkowe. Jednym z najbardziej popularnych grzejników jest grzejnik panelowy Diamond. Grzejniki panelowe Diamond są lubiane przez wiele osób, głównie przez wzgląd na dane techniczne, ale również na estetyczny wygląd. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych?

Wybrane grzejniki w dobrych cenach - sprawdź ofertę

Grzejniki diamond oraz cena za grzejnik panelowy diamond czy ceny za grzejniki stalowe diamond i inne
Grzejniki Diamond - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe

W ofercie sklepu nie może także zabraknąć grzejników z podłączeniem bocznym, dolnym lub centralnym. Tutaj natomiast przewagą cieszą się te z podłączeniem bocznym, ponieważ podłączenie boczne jest najczęściej stosowanym rodzajem podłączenia kaloryferów. Nie możemy także zapomnieć o tym, że w ofercie Diamond znajdziemy dodatkowe elementy do grzejników, między innymi zawory grzejnikowe i głowice termostatyczne. Kupując zawór grzejnikowy z głowicą termostatyczną, musimy pamiętać o odpowiednim doborze tych elementów do typu grzejnika i tego, jakie miejsce zajmuje w tabeli mocy grzewczej.

Grzejniki łazienkowe, grzejniki aluminiowe, grzejniki płytowe i grzejniki stalowe Diamond

Jeśli decydujemy się na kupno kaloryfera, powinniśmy znać przynajmniej główne cechy charakterystyczne danych typów grzejników. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy wybrać grzejnik z odpowiednią głowicą termostatyczną, a do tego dobrać zawór grzejnikowy. Pamiętajmy również o tabeli mocy grzewczej, która pomaga nam przy wyborze odpowiedniej mocy grzejnika do naszych pomieszczeń. Tabela mocy grzewczej dostępna jest u producenta. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach dekoracyjnych.

Pierwszym zdecydowanie najbardziej popularnym typem grzejników są grzejniki stalowe Diamond, które nadają się do każdego pomieszczenia. To właśnie te grzejniki nazywane są panelowymi. Charakterystyczną cechą tego typu kaloryferów jest to, że ich konstrukcja jest oparta na systemie kanalikowym, przez który przebiega gorąca woda, nagrzewająca nasz grzejnik. Niestety ceny za grzejniki stalowe Diamond są wyższe niż ceny za grzejniki aluminiowe.

Jeśli mowa już o grzejnikach aluminiowych, musimy wiedzieć, że bardzo różnią się one od grzejników stalowych, ponieważ ich budowa jest żeberkowata. Dzięki temu możemy w dowolny sposób dodawać pojedyncze elementy do istniejącego grzejnika i przez to dopasowywać rozmiar do naszych potrzeb. Grzejniki aluminiowe mogą być stosowane w takich samych miejscach jak grzejniki płytowe. Wiele osób decyduje się na te rozwiązania, ponieważ są one tańsze niż stalowe typy kaloryferów. Ostatnie już są grzejniki łazienkowe, które mają formę drabinkową, bardzo funkcjonalną właśnie do tych pomieszczeń, ponieważ mogą służyć także jako suszarka na ręczniki. A może zainteresuje cię także ten artykuł o instalowaniu grzejników?

ikona podziel się Przekaż dalej