Grzejniki dekoracyjne - czy warto je instalować w nowoczesnym mieszkaniu

Grzejniki ozdobne - opinie użytkowników

Mimo że cennik grzejników dekoracyjnych oznacza wydanie znacznie większej kwoty, coraz więcej osób decyduje się na ten wydatek. Urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu nie zawsze chcemy, aby znalazły się w nim niezbyt ładne kaloryfery. Instalacja ogrzewania podpodłogowego nie zawsze jest możliwa, zaś w naszym klimacie z ogrzewania nie można zrezygnować. Producenci nowoczesnych grzejników przygotowali grzejniki dekoracyjne, które nie tylko grzeją, lecz także spełniają funkcję ozdobną. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Utarły się opinie, że grzejniki dekoracyjne dobrze wyglądają tylko w łazience. Nic bardziej mylnego. Obecnie producenci przygotowali modele grzejników, które idealnie komponują się ze stylem salonu. Niekiedy patrząc na dekorację ściany, nie domyślamy się, że jest to grzejnik.

Pojawiają się opinie, że grzejniki dekoracyjne dysponują zbyt małą mocą, aby ogrzać duże pomieszczenie. Nie jest to jednak regułą. Producenci oferują grzejniki na wymiar, które można dobrać do wielkości pomieszczenie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.

Jak dobierać grzejniki dekoracyjne do stylu mieszkania

Grzejniki dekoracyjne wiesza się w eksponowanych miejscach mieszkania, gdyż same w sobie stanowią ozdobę. Grzejniki panelowe mogą zastąpić obraz na ścianie, gdyż umożliwiają pokrycie dowolną grafiką. W przedpokoju grzejniki panelowe z powierzchnią lustrzaną mogą zastąpić lustro.

Grzejniki pionowe szczególnie świetnie nadają się do dekoracji salonu, gdyż nie zaburzają aranżacji wnętrza. W łazience grzejniki pionowe można łatwo wpasować w wolny fragment ściany, zaś dyskretne haczyki pozwalają na rozwieszenie ręczników.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są grzejniki kanałowe ukryte w podłodze. Grzejniki kanałowe idealnie nadają się do pomieszczeń, gdzie okna sięgają do podłogi i gdzie nie mamy zbyt wiele miejsca. Sprawdzają się one w pomieszczeniach, gdzie brak miejsca na tradycyjny grzejnik. Widzimy tylko elegancką kratkę w podłodze. 

Grzejniki ozdobne do salonu i do kuchni

Wybieramy nowoczesne grzejniki do salonu

Znajdziemy w tej kategorii nie tylko grzejniki o fantazyjnych kształtach, lecz także praktyczne grzejniki w typowym kształcie prostokąta, których wymiary można dopasować do dostępnej ściany. Ciekawym rozwiązaniem są grzejniki pionowe, które można wkomponować w wolną ścianę. Pozwalają one wykorzystać nawet niewielki skrawek ściany, co ma spore znaczenie w małych pokojach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych?

Grzejniki ozdobne, w tym grzejniki dekoracyjne do salonu i polecane kaloryfery ozdobne do kuchni lub do salonu w różnych kolorach
Grzejniki ozdobne - rodzaje, ceny, opinie, wybrane modele

Minęła już era grzejników typowo instalowanych pod oknem. Obecnie grzejnik instaluje się na dowolnej ścianie, szczególnie nowoczesne grzejniki do salonu mogą pełnić również rolę dekoracyjną, jak grzejniki panelowe, które posiadają na powierzchni wybrana grafikę lub lustro. Najbardziej praktyczne i popularne są poziome grzejniki dekoracyjne, które można zamówić w dowolnym wymiarze i w wielu dostępnych kolorach.

Wybrane grzejniki w dobrych cenach - sprawdź ofertę

Z jakiego materiału wybrać grzejniki dekoracyjne do salonu

Jako nowoczesne grzejniki do salonu najlepiej sprawdzają się grzejniki stalowe, które są trwałe, wytrzymałe i najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stalowe grzejniki dekoracyjne do salonu szybko się nagrzewają i długo oddają ciepło, dlatego też nadają się do dużych salonów.

Szczególnie atrakcyjne wizualnie są szklane grzejniki dekoracyjne do salonu. Szkło jest materiałem kruchym, dlatego też należy unikać instalacji szklanych grzejników w pokojach dziecięcych lub w przedpokojach. Wadą grzejników szklanych są wysokie ceny i niska moc. Ceny kaloryferów szklanych kształtują się od około 2000 do 8000 zł, podczas gdy ceny dekoracyjnych grzejników stalowych zaczynają się już od 400 zł.

Najlepsze kaloryfery ozdobne do kuchni i do łazienki

Jako kaloryfery ozdobne do kuchni czy do łazienki najlepiej sprawdzają się grzejniki z materiałów odpornych na wodę takie jak grzejniki aluminiowe czy miedziane. Grzejniki aluminiowe odznaczają się małą wagą i odpornością na wodę. Aluminium jest jednak podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też grzejniki aluminiowe łatwo uszkodzić już w czasie montażu. Grzejniki miedziane są najczęściej stosowane w przypadku instalacji niskotemperaturowej. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach dekoracyjnych.

Grzejniki Instal Projekt

Szczególnie ciekawą propozycję przygotował Instal Projekt, który oferuje dekoracyjne grzejniki panelowe. W kategorii produktów Elegante - Znakomite znajdziemy grzejniki ozdobne osłoniętym panelem stanowiącym lustro lub efektowną grafikę. W modelach Magic i Magic H grafikę można dowolnie zmieniać bez konieczności użycia narzędzi, co daje nieskończone możliwości kreatywnej aranżacji wnętrza. Poziome grzejniki ozdobne Magic H mogą być zainstalowane pod oknem lub jako atrakcyjny grzejnik nadwannowy. Zainstalowany na wolnej ścianie może zastąpić obrazek. Zaś grzejniki pionowe Magic mogą wypełnić wolną przestrzeń w przedpokoju lub salonie. Wybierając dowolną grafikę do nadrukowania na grzejniku możesz samodzielnie zaprojektować wygląd pokoju czy łazienki.

Model Sisi posiada otworzy w efektownym kształcie, które zwiększają jego funkcjonalność. Model Indivi zastępuje lustro, zaś Indivi New posiada w zestawie pisaki i gąbkę, które pozwolą zamienić grzejnik w tablicę do zapisywania i rysowania. Spośród nowoczesnych grzejników panelowych najczęściej wybierane są grzejniki pionowe, jednak Instal Projekt oferuje grzejniki w wielu wymiarach i wielkościach.

Dekoracyjne grzejniki Instal Projekt sprawdzą się zarówno w łazience, jak i w salonie, sypialni czy kuchni. Cennik grzejników Instal Projekt dostosowany jest do każdej kieszeni. Jednak cennik grzejników ozdobnych opiewa na wyższe kwoty od około 500 zł do kilku tysięcy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o instalowaniu grzejników?

ikona podziel się Przekaż dalej