Jak dobrać kominki nowoczesne do naszego domu?

Zanim zabierzemy się za wybór kominków do naszego domu, warto przejrzeć galerie, w których widoczne są ukazane realizacje różnych aranżacji kominków. Galerie te dostępne są zarówno w internecie, jak i w katalogach producentów. Właśnie w takich galeriach możemy zobaczyć, jak będzie się prezentował dany rodzaj kominka rogowego i jaka obudowa kominka narożnego będzie dla niego najlepsza.

Jeśli galeria była już przez nas przejrzana, z pewnością znaleźliśmy swój typ kominka. Właśnie wtedy możemy rozpocząć konkretny wybór. Dalszym krokiem jest ustalenie budżetu, który poświęcimy na realizacje prac. Ceny za kominki nowoczesne są różne i należy pamiętać o tym, że cena za kominek narożny z kamienia, będzie inna od ceny za nowoczesną obudowę kominka. Dodatkowo na cenę składa się wiele czynników, o których opowiemy później.

Przed zakupem musimy również przemyśleć to, w którym miejscu mają pojawić się nasze kominki, a według tego ustalić, czy lepsze będą kominki narożne, naścienne czy tradycyjne. Dodatkowo powinniśmy także pomyśleć o wymiarach i o tym, czy decydujemy się na standardowy kominek na drewno lub węgiel, czy też na nowoczesne elektryczne urządzenia lub kominki z płaszczem wodnym bądź wkładami kominkowymi. Ostatnią już kwestią jest to, jak ma wyglądać nasz nowoczesny kominek, a dodatkowo, czy decydujemy się na urządzenie z szybą do kominka, czy bez szyby do kominka. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Nowoczesna obudowa kominka - możliwości zakupu

Obudowa kominka narożnego i tradycyjnego stanowi istotny element przy wyborze kominków. Bardzo dobrym miejscem do zadecydowania, w jakim stylu chcemy podążać, jest galeria, w której znajdują się zdjęcia różnego typu obudów na kominki narożne i zwykłe. Zobaczmy tam, jak prezentuje się prosta i nowoczesna obudowa kominka, a jak wygląda bardziej dekoracyjna obudowa. Sprawdź także ten artykuł o kominku otwartym.

Pamiętajmy jednak o tym, że bez względu na to, czy wybierzemy urządzenie z szybą do kominka czy bez niej, kominek z płaszczem wodnym lub korzystający z wkładów kominkowych albo też taki na drewno, istotne jest to, by kominki nowoczesne były odpowiednio dobrane do aranżacji naszych pomieszczeń.

Musimy również zaznaczyć, że obudowy na kominki rogowe i inne mogą różnić się między sobą nie tylko wyglądem, ale i ceną. Cena za nowoczesną obudowę kominka jest indywidualna i zależy między innymi od producenta i modelu danego kominka, ale także od tego, z czego jest ona wykonana, jaki wymiar ma kominek, jak będzie wyglądało zabudowanie oraz gdzie zakupimy kominek. Sprawdź także ten artykuł o kominku z nadmuchem.

Nowoczesny kominek w pięknie urządzonym salonie oraz polecane kominki nowoczesne i nowoczesna obudowa kominka
Kominki nowoczesne - przegląd ciekawych modeli, ceny, opinie, aranżacje

Miejsce zakupu jest dość istotną kwestią decydującą o cenie, ponieważ wielokrotnie możemy zauważyć, że proste kominki rogowe z obudową z kamienia w jednym sklepie mogą być tańsze, a w innym droższe, dodatkowo też ich cena różnić się może w stosunku do ceny, w której są dostępne w sklepach internetowych lub prosto od producentów. I tak wygląda to w przypadku wszystkich nowoczesnych kominków, bez względu na jego rodzaj i styl. Dlatego właśnie przed zakupem kominków nowoczesnych, powinniśmy przejrzeć kilka miejsc, w których są one sprzedawane i wybrać jedno, które jest dla nas najbardziej opłacalne i w którym znajdziemy to, czego szukamy.

W jakich aranżacjach będą wyglądały dobrze kominki nowoczesne?

Kominki nowoczesne sprzedawane są w różnych stylach. Najlepiej tę różnorodność oddają galerie katalogowe lub zdjęcia w internecie. Nie zapomnijmy jednak o tym, że wygląd kominka do naszego domu, powinien być odpowiednio dopasowany do aranżacji pomieszczenia, w którym ma się znajdować.

Na rynku budowlanym spotkamy się z wielką różnorodnością kominków i to tylko i wyłącznie od nas będzie zależało, który nowoczesny kominek wybierzemy do swojego salonu, przedpokoju, holu, czy innego pomieszczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że proste i nowoczesne kominki będą dobrze wyglądały w minimalistycznych i równie nowoczesnych pomieszczeniach, a te w bardziej tradycyjnym stylu nadadzą się do tradycyjnych aranżacji. Nie powinniśmy raczej wprowadzać nowoczesnego kominka do tradycyjnego wystroju pomieszczenia, w którym znajdują się meble starsze lub wystylizowane na starszy styl. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku gazowym?

Wielką zaletą jest to, że niektóre kominki nowoczesne możemy sami zabudować, a dzięki temu wybrać materiał, z którego wykonana będzie zabudowa. Przykładowo mamy możliwość pomalowania obudowy kominka na taki sam kolor, na jaki pomalowane są ściany naszego pokoju lub też zabudować go kamieniem, lub cegłą. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Obecnie na rynku budowlanym możemy spotkać się też z takimi kominkami, które nadają się do naszej zabudowy bądź sprzedawane są one już w zabudowie. Do najbardziej popularnych należy tu między innymi kominek znajdujący się w szafce pod telewizor. Takich rozwiązań jest naprawdę sporo, a z roku na rok przybywa ich coraz więcej.

Podczas wyboru kominka musimy zwrócić uwagę także na to, jakie zadanie ma mieć kominek nowoczesny w naszym domu. Jeśli zależy nam tylko na tym, by kominek dodał uroku i ładnego wystroju naszym pomieszczeniom, wtedy możemy zdecydować się na elektryczne kominki, które o wiele łatwiej jest zaaranżować w taki sposób, w jaki się chce, ponieważ mogą być one wolnostojące, narożne lub naścienne, co daje nam wiele możliwości. Jeśli jednak stawiamy na to, by kominek ogrzał nasze pomieszczenia, musimy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązania, które będą podłączone odpowiednio do naszego ogrzewania centralnego, a wtedy wielokrotnie ich umiejscowienie zależy od tego, gdzie możemy poprowadzić przyłączenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kosztach ogrzewania kominkiem?

ikona podziel się Przekaż dalej