Nowoczesne kominki olejowe – rodzaje

Zanim sprawdzimy, jakie istnieją najpopularniejsze rodzaje kominków olejowych, wcześniej sprawdźmy czym różnią się one od tradycyjnych wkładów kominowych. Znaczącą rolę odgrywa paliwo, które wykorzystywane jest w procesie spalania. Kominek ekologiczny na bioetanol, czyli na substancję powstałą przy użyciu alkoholu etylowego, w odróżnieniu od tradycyjnych kominków nie wytwarza dymu, a także innych zanieczyszczeń. W związku z tym montaż nie wymaga obecności kanału kominowego. Kominek ekologiczny na biopaliwo musi jednak znajdować się w pobliżu naturalnej wentylacji.

Głównym przeznaczeniem kominka olejowego, jest jego wizualny efekt. Płomienie widoczne w obudowie, zdecydowanie ocieplą wystrój wnętrz. Dodatkową zaletą jest minimalne podwyższenie temperatury pomieszczenia, w którym znajduje się biokominek. Jednak ten typ kominków nie jest dedykowany do ogrzewania mieszkania. W zamian za to, kominek olejowy możemy wykorzystać do aromatoterapii, dodając odpowiednie olejki zapachowe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Nowoczesne kominki olejowe możemy podzielić pod względem sposobu montażu na:

  • Kominki wolnostojące – montaż kominków wolnostojących jest najprostszy, ponieważ wymaga on wyłącznie odpowiedniego ustawienia, zachowując przy tym podstawowe zasady bezpieczeństwa.
  • Biokominek narożny – tego typu kominek ekologiczny montuje się w narożniku pomieszczenia. Montaż nie będzie wymagał zastosowania listew montażowych, dlatego usadowienie go w wybranym miejscu, nie stanowi żadnego problemu.
  • Kominek naścienny – inaczej określane są jako kominki wiszące. Montuje się je na ścianie, do tego celu wykorzystuje się tradycyjne kołki montażowe.
  • Biokominek do zabudowy – kominek olejowy, który jest przeznaczony do zabudowy według własnego upodobania. Biokominki można zabudować różnego rodzaju materiałami, np.: aluminium, stalą nierdzewną, marmurem, szkłem hartowanym, MDF, a nawet betonem architektonicznym. Sprawdź także ten artykuł o kominku otwartym.

Ceny kominków olejowych

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny kominków olejowych.

Wybrane kominki olejowe - ceny

Nazwa produktu

Cena

Biokominek narożny Delta Lewy 700x280

1150,00 zł – bardzo dobre opinie

Biokominek narożny z szybą kominkową Delta prawy 70 cm

1380,00 zł

Biokominek naścienny z szybą kominkową 1200x400 mm, czarny

568,00 zł – bardzo dobre opinie

Kominek na biopaliwo z szybą kominkową Plaza Black D Z

2431,05 zł – bardzo dobre opinie

Kominki wolnostojące na biopaliwo Akacja biała

278,00 zł

Kominki wolnostojące na bioetanol Globmetal 400x400mm Brąz GMT-027

299,00 zł

Kominek naścienny na bioetanol Golf Qube

310,00 zł

Kominek olejowy November

1292,00 zł

Biokominek Foxtrot czarny

430,00 zł

Biokominek półokrągły, wiszący, czarny

1035,00 zł

Biokominek Macierzanka 29,5 cm, Leroy Merlin

459,00 zł

Infire Biokominek Inside U 1000.2

3989,00 zł

Kominek olejowy, a także ceny kominków olejowych i polecane nowoczesne kominki olejowe oraz ich rodzaje i ceny
Kominki olejowe – rodzaje, sposób działania, ceny, opinie, porady

Jak widać w powyższym zestawieniu, ceny kominków olejowych są dość mocno zróżnicowane. Ostateczny koszt biokominka zależy w dużej mierze od sposobu jego wykonania, wymiarów, a także sposoby montażu. Nieduże kominki olejowe zakupimy z powodzeniem już za kilkaset złotych. Jeżeli jednak będzie nam zależeć nie tylko na samym cieple kominka, ale również na jego designerskim wyglądzie, wtedy za poszczególne modele zapłacimy znacznie więcej.

Przy wyborze kominka olejowego warto kierować się nie tylko wyglądem oraz ceną, ale przede wszystkim jego jakością. Biokominek powinien być wykonany z solidnych materiałów, zapewniających całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Tutaj świetnie sprawdzają się biokominki wykonane ze stali nierdzewnej, które ze względu na swoje masywne dno, zabezpieczają przed ewentualnym wyciekiem biopaliwa. Oczywiście zdecydowanie się na wybór wysokiej jakości materiału, nie zmusza nas do rezygnacji z eleganckiego i nowoczesnego wyglądu biokominka. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku gazowym?

ikona podziel się Przekaż dalej