Jakie wkłady panoramiczne są dostępne w sprzedaży?

Kominek panoramiczny w ostatnich latach cieszy się coraz lepszymi opiniami i coraz większym zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą, by w ich domu znalazł się nowoczesny kominek i pojawiło się ciepło ognia. Jednak wybierając kominek panoramiczny, stajemy przed wyborem konkretnego jego rodzaju.

Pierwszym elementem, który rozróżnia poszczególne kominki od siebie, jest to, że niektóre kominki są bez płaszcza wodnego, a inne to kominki z płaszczem wodnym. Dodatkowe różnią się one od siebie rodzajem drzwi. I tutaj wyróżniamy wkłady kominkowe, których drzwi są standardowe oraz wkłady kominkowe typu gilotyna, czyli takie, których drzwi otwierane są do góry, a opuszczając szybę w dół, zamykamy je.

Nie zapominajmy także o tym, że kominek panoramiczny, zarówno kominek z płaszczem wodnym, jak i bez niego, może mieć różny rodzaj przeszklenia. Wyróżnia się kominki o prostej szybie, o prostej szybie w typie gilotyny, narożny kominek panoramiczny w typie gilotyny oraz nowoczesne kominki dwustronne standardowe i w typie gilotyny. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Kolejnym aspektem są wymiary. Wkłady panoramiczne dostępne są w kilku wymiarach, mianowicie 61-70 cm, 81-90 cm, 91-100 cm, a także powyżej 100 cm. Nie zapominajmy też o różnorodności pod względem mocy, która jest niezwykle istotnym elementem. Kominki z płaszczem wodnym lub bez niego, narożne kominki panoramiczne, ale i te standardowe, mogą mieć moc od 9 do 25 kW. Moc określa nam to, do jak dużego pomieszczenia możemy wykorzystać kominek. Przykładowo kominek o mocy 9 kW jest w stanie ogrzać pomieszczenie do 90 m2, a ten o mocy 25 kW ogrzeje nawet do 250 m2.

Ceny i popularni producenci kominków panoramicznych

Wybierając kominek panoramiczny do naszego domu poza informacjami technicznymi, dużą rolę odgrywa cena kominka. Pamiętajmy o tym, że ceny są różnorodne i mogą zaczynać się na poziomie 2300 zł, ale dosięgać mogą około 12000-15000 złotych. Wszystko to zależy oczywiście od wielu czynników.

Pierwszym czynnikiem jest moc, jaką ma nasz kominek oraz jaki jest jego wymiar. Nie trzeba tu wspominać o tym, że im większa będzie moc oraz rozmiar kominka, tym wyższa będzie jego cena końcowa. Dodatkowym elementem jest także rodzaj kominka. Z reguły narożny kominek panoramiczny będzie droższy od standardowego i prostego kominka panoramicznego. Nie możemy zapomnieć także o kominkach z płaszczem wodnym, które praktycznie zawsze są droższe od tych, które tego płaszcza wodnego nie posiadają. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku wolnostojącym?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele biokominków

Szukasz taniego i efektownie wyglądającego biokominka? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele. Ceny mogą Cię zaskoczyć!

Narożny kominek panoramiczny oraz wkłady panoramiczne i ceny za nowoczesne kominki oraz ich najlepsze modele
Kominki panoramiczne - rodzaje wkładów, ceny, opinie, producenci

Nie zapominajmy także, że cena będzie różniła się pod względem producenta oraz miejsca zakupu. Kominek panoramiczny zakupić możemy zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, a to drugie rozwiązanie jest doskonałym miejscem do tego, żeby w bardzo szybki sposób znaleźć promocje i atrakcyjne ceny kominków. Jeśli chodzi natomiast o najbardziej popularnych producentów kominków panoramicznych, to należą do nich między innymi Spartherm, Hajduk oraz Kratki.

Jak zaaranżować kominek panoramiczny?

Projekty zabudowy kominków narożnych oraz zwykłych mogą być dla nas wielką inspiracją. W internecie znajdziemy zarówno projekty zabudowy kominków narożnych i tradycyjnych do aranżacji nowoczesnych, jak i projekt zabudowy kominka narożnego i zwykłego do aranżacji tradycyjnej.

Pamiętajmy jednak o tym, że kominek zazwyczaj jest tzw. "sercem domu", dlatego też powinien znajdować się w miejscu dla każdego widocznym oraz w takim pomieszczeniu, w którym spędzamy większość dnia samemu, w gronie rodzinnym lub także wśród przyjaciół i znajomych.

Wybierając kominek powinniśmy mieć na względzie to, jaki wystrój pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć mamy. Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym stylu pełnym minimalizmu, wtedy lepiej jest także dobrać nowoczesny kominek o minimalistycznej formie. Sprawdź także ten artykuł o ciekawych kominkach narożnych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii kominki