Kominek żeliwny – przegląd ofert

Kominki żeliwne są zdecydowanie trwalsze niż kominki stalowe. Jak już wcześniej wspomniano, wyróżniają się one długotrwałym czasem emisji energii cieplnej. Za tym kryje się również długi okres nagrzewania. Jednak ostatecznie zużycie opału jest o wiele niższe w porównaniu do tradycyjnych kominków. Kominek żeliwny to również doskonała dekoracja wnętrz. Piec typu koza bardzo często posiada bogato zdobioną obudowę, przez co staje się designerskim elementem wyposażenia.

Wyróżniamy kilka popularnych typów kominków żeliwnych:

  • Piec typu koza – tego typu piec określany jest również jako wolnostojący, ze względu na możliwość ustawienia kominka w dowolnym miejscu. Istotne jest jednak to, aby piecyk żeliwny posiadał podłączenie do kominka. Najczęściej wyróżnia się on dekoracyjnym wykończeniem, dzięki czemu staje się ciekawym uzupełnieniem wystroju wnętrz. Zalecane głównie do przestronnych pomieszczeń. Kominek żeliwny tego typu wyróżnia się dość długim procesem ogrzewania, jednak później nawet po wygaśnięciu paleniska, długo oddaje ciepło na zewnątrz.
  • Kominki z płaszczem wodnym – jest to rozwiązanie, które pozwala na skuteczne rozprowadzanie ciepła po całym budynku mieszkalnym. Dodatkową zaletą, jaką wyróżniają się kominki z płaszczem wodnym, jest możliwość ogrzania ciepłej wody użytkowej. Tak jak wcześniej wspomniany piecyk żeliwny, kominek wiele godzin po wygaśnięciu oddaje ciepło. Jeżeli zamierzasz wzbogacić swoją instalację o takie elementy, jak pompa ciepła lub solary grzewcze, to kominki z płaszczem wodnym okażą się optymalnym wyborem. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.
  • Piec żeliwny z szamotem – szamot jest materiałem, który stosuje się już od wielu lat w celu akumulacji ciepła. Jest to po prostu wypalona glina ogniotrwała, która wyróżnia się doskonałą odpornością na różnice temperaturowe. Szamot stosuje się w postaci okładziny żeliwnych kominków, dzięki czemu osiąga się oczekiwany efekt magazynowania ciepła, bez większych nakładów finansowych. Piec żeliwny z szamotem może być dostępny w technologii wygrzewania lub wypalania.
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Nowoczesny salon z kominkiem żeliwnym oraz polecane kominki żeliwne, a także ich ceny i opinie na temat żelaznych kominków
Kominki żeliwne – przegląd ofert, ceny, opinie, popularni producenci

Nie tylko kominki żeliwne

Oprócz kominków żeliwnych wymieniamy także:

  • Ceramiczny piec kominkowy – ceramiczne piece kominkowe to ciekawe odniesienie do tradycyjnych pieców kaflowych, które niegdyś stanowiły standard budownictwa jednorodzinnego. Obecnie współczesny piec kaflowy wyróżnia się elegancką i minimalistyczną formą. Ceramiczny piec kominkowy cechuje się doskonałym przewodnictwem ciepła, dzięki czemu efektywność spalania jest naprawdę wysoka.
  • Kominki stalowe – to alternatywa dla ciężkich i masywnych pieców żeliwnych. Obecnie wszystkie elementy kominków stalowych przechodzą precyzyjną obróbkę laserową oraz przy pomocy technologii CNC. W odróżnieniu od żeliwnych palenisk, kominki stalowe bardzo szybko się nagrzewają i tak samo oddają ciepło. Zatem po wygaśnięciu paleniska wnętrze niemalże automatycznie ulegnie wychłodzeniu. Sprawdź także ten artykuł o kominku otwartym.

Piecyk żeliwny – ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny kominków żeliwnych znanych producentów.

Wybrane kominki żeliwne - ceny

Nazwa produktu

Cena

Kominek żeliwny Kaseta W9, producent Kawmet

1358,00 zł – bardzo dobre opinie

Wkłady kominkowe żeliwne Pionier-W6, producent Kawmet

1418,00 zł – bardzo dobre opinie

Wkłady kominkowe żeliwne I 18 Panorama, producent Jotul

Ceny od 8979,00 zł – bardzo dobre opinie

Wkłady kominkowe Dovre 2100 S

4491,44 zł

Wkłady żeliwne Dovre 2400 GL

5252,00 zł

Wkłady żeliwne Kornak 5

1520,00 zł

Wkłady żeliwne Kornak 5 FL

1680,00 zł

Piecyk żeliwny Tarnava Universal Comfort 14kW

4031,33 zł

Piecyk żeliwny Tarnava Professional Max Trendi 15kW

4615,58 zł

Piec żeliwny z szamotem 10 kW

2000,00 zł

Kominki stalowe, piece wolnostojące na węgiel P1

579,00 zł

Piece wolnostojące na węgiel K9 fi150

2420,00 zł

Piece wolnostojące na węgiel K9 z ASDP

2875,00 zł

Piec kaflowy Eldur 10 kW

2499,00 zł

Piec kaflowy Oskar, brązowy

2599,00 zł

Ceramiczny piec kominkowy AB, biały na nodze

4320,00 zł

Kominki stalowe do zabudowy Dimplex Wkład 20”, z efektem Optiflame

799,00 zł

Kominki stalowe Dimplex Viotta de luxe z pilotem

749,00 zł

Kominek i wkład kominkowy żeliwny to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku gazowym?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii kominki