Na co zwrócić uwagę, wybierając kominek wiszący i jakie są jego rodzaje

Bez różnicy, czy decydujemy się na kupno kominka kozy, kominka elektrycznego, biokominka czy kominka z płaszczem wodnym, ważne jest to, by dokładnie przemyśleć swój wybór. Możemy sugerować się ceną i opiniami innych klientów, ale poza tym musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku z płaszczem wodnym?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaką powierzchnię musimy ogrzać. Jest to bardzo ważne, bo według tego dobieramy także moc naszego nowoczesnego kominka. Dodatkowo musimy ustalić, w jakim miejscu ma znajdować się nasz kominek, a do tego miejsca dobrać odpowiednią jego wielkość. Następnym elementem jest to, jaki kształt kominka nam się najbardziej podoba oraz jak ma być on zamontowany. W przypadku kominków wiszących wyróżniamy dwa typy kominków, mianowicie kominek wiszący na ścianę, znany jako podwieszany i ścienny oraz kominek wiszący wolnostojący.

Jeśli chodzi o kształt, dostępne są kominki na bazie koła, kwadratu, prostokąta i owalu, ale pozytywne opinie mają też kominki w formie trapezu i piramidy, które wyglądają bardzo interesująco. Wielką popularnością cieszą się kominki Focus o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Pamiętajmy także, by zadecydować o tym, z ilu stron chcemy mieć widok na ogień, ponieważ w sprzedaży dostępne są jednostronne, dwustronne i trójstronne kominki. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Ważnym elementem jest także to, by zadbać, aby kominek był pokryty farbą odporną na wysoką temperaturę i by jego szyba odporna była na temperatury do 750o C. Dobrze również zadbać o łatwą instalację, przystosowanie do systemów z rekuperacją, certyfikat ECO, a także o to, by kominek miał możliwość sterowania powietrzem pierwotnym i wtórnym.

Jak wystylizować kominki futurystyczne

Zaaranżowanie kominków futurystycznych, bez różnicy czy będzie to kominek elektryczny, kominek z płaszczem wodnym i bez niego, kominek koza, czy może jednak biokominki, jest bardzo proste, zwłaszcza w nowoczesnych mieszkaniach, gdzie komponują się one idealnie. Nie ma także problemu, aby kominki podwieszane znalazły swoje miejsce w bardziej klasycznych i tradycyjnych aranżacjach wnętrz.

Największymi zaletami kominków wiszących jest funkcjonalność oraz niebanalność. Są one idealnym i uniwersalnym dodatkiem do wnętrz. Dzięki swojej uniwersalności mogą one być montowane w wielu pomieszczeniach. Bardzo pozytywne jest to, że w porównaniu do klasycznych kominków nie zajmują one aż tyle miejsca, a dodają wyjątkowego designu w naszych domach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominkach wolnostojących?

Kominek wiszący w salonie oraz nowoczesne kominki podwieszane, rodzaje, zastosowanie oraz ich cena i opinie
Nowoczesne kominki wiszące - rodzaje, ceny, opinie, producenci

Dodatkowym funkcjonalnym, a dodatkowo ciekawym aranżacyjnym dodatkiem jest specjalna stopa, którą instaluje się do kominków. Wykorzystywane jest to wtedy, gdy nie mamy możliwości powieszenia kominka na ścianie. Ponadto niektóre modele wyposażone można także wyposażyć w obrotową płytę, dzięki której zyskamy dodatkowe atrakcje wizualne.

Kominki futurystyczne - ich ceny i polecani producenci

Cena kominków wiszących może być różna. Nie zapominajmy o tym, że kominek koza jest dostępny w innych cenach niż kominek elektryczny, a jeszcze inne ceny mają biokominki. Cena za kominek wiszący składa się na wiele czynników, o których warto pamiętać. Zobaczmy zatem, co składa się na ceny za te kominki i ile mogą one kosztować.

To, ile będzie kosztował nasz kominek wiszący, zależy przede wszystkim od tego, jakiej marki kominek wybierzemy. Świetne opinie mają kominki Focus oraz Rocal. Natomiast opinie to nie wszystko. Kolejnym aspektem decydującym o cenie jest moc kominka, a także to, jakie ma wymiary. Sprawdź także ten artykuł o kominkach z nadmuchem.

Musimy także wspomnieć o tym, że kominek z płaszczem wodnym Focus, Rocal lub inny, będzie droższy od tego bez płaszcza wodnego. Istotne jest także to, z ilu stron jest on przeszklony. Przykładowo trójstronny kominek Rocal kosztuje 16700 zł, kominek tej samej firmy w formie trapezu to koszt 13000 zł, w formie piramidy 16700 zł, natomiast na bazie koła 11600 zł, a na bazie owalu 13350 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej