Obudowa kominka narożnego – rodzaje

Zabudowa kominka narożnego może zostać wykonana na wiele sposobów. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się gotowe obudowy, które przeznaczone są do samodzielnego montażu. Są one stylizowane w taki sposób, aby z powodzeniem pasowały do klasycznych lub nowoczesnych wnętrz. Najpopularniejsze obudowy kominków wyprodukowane zostały z form betonowych. Dzięki temu nie ma żadnego problemu z niemalże dowolnym sposobem wykończenia narożnego kominka. Często spotykana jest także zabudowa kominka narożnego wykonana z piaskowca lub marmuru. Można łatwo się domyślić, że ostatni typ obudowy zalicza się do najdroższych, a także najbardziej ekskluzywnych rozwiązań.

Oprócz typu zabudowy, istotne jest także wykończenie kominka narożnego. Tutaj mamy również wiele możliwości do wyboru. Do najpowszechniejszych zalicza się otynkowanie obudowy, a następnie pomalowanie w wybranym kolorze. W ten sposób możemy uzyskać nowoczesne kominki wyróżniające się prostą formą, a także dopasowanym kolorem do panującej aranżacji w danym pomieszczeniu. Bardzo popularnym sposobem na wykończenie kominka narożnego jest pomalowanie obudowy na biały lub szary kolor. Pozwoli to na uzyskanie skandynawskiego stylu, który świetnie skomponuje się szczególnie z żeliwnym paleniskiem. Jeżeli chcemy samodzielnie pomalować obudowę kominka, warto zdecydować się na farbę dyspersyjną lateksową. Powierzchnia obudowy zyska odporność na szorowanie, a także na inne czynniki mechaniczne, o które nietrudno w pobliżu kominka. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Obudowa kominka narożnego może zostać również wykończona różnymi dostępnymi okładzinami. Do nich zalicza się cegła, która wprowadzi rustykalny klimat, bądź płytki ceramiczne. Ceglana obudowa kominka narożnego może zostać zastąpiona również klinkierem. Nie będą to tanie obudowy kominków, ale prezentujące się wyjątkowo efektownie. Mozaika ceramiczna sprawdzi się szczególnie w momencie, kiedy nowoczesne kominki posiadają nieregularną obudowę, utrudniającą montaż okładziny o większych rozmiarach.

Zabudowa kominka narożnego – przykładowe ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny elementów pozwalających na wykończenie kominka narożnego. A może zainteresuje cię także ten artykuł z opiniami na temat biokominków?

Obudowa kominka narożnego w nowoczesny salonie oraz zabudowa kominka i jej rodzaje, najlepsze materiały krok po kroku
Obudowa kominka narożnego – rodzaje, materiały, opinie, ceny
Wykończenie kominka narożnego - elementy i ceny

Nazwa produktu

Cena

Tanie obudowy kominków narożnych Linar Dark, model przeznaczony do wkładów Uniflam 700 Selenic

Cena od 3999,00 zł – bardzo dobre opinie

Nowoczesne kominki narożne, kompletna zabudowa

Cena od 5980,00 zł – bardzo dobre opinie

Kominki panoramiczne, kompletna zabudowa, Ekoprojekt

9500,00 zł

Kominki panoramiczne, wkład, zabudowa, komplet

6635,00 zł

Kominki panoramiczne, rama Zibi

285,00 zł

Cena wkładów kominkowych Smart 8 Lewe BS

2690,00 zł

Cena wkładów kominkowych Zuzia 16 lewe BS

4240,00 zł

Tanie obudowy kominków muszą nie tylko spełniać nasze oczekiwania wizualne, pasować do aranżacji konkretnego pomieszczenia, ale również pasować do wkładów kominkowych. Wkładów nie należy mylić z kasetami, które znajdują zastosowanie w kominkach otwartych. Dlatego przed zakupem, należy uważać na słownictwo używane przez producentów oraz sprzedawców. Wybierając wkład kominkowy, warto kierować się jego jak najwyższą jakością.

Pamiętajmy, że jest on narażony na działanie wysokiej temperatury, osadzanie się dymu, a także substancji smolistych. Najlepiej sprawdzą się wkłady żeliwne. Okazuje się, że ich wygląd również może mieć wpływ na wykończenie kominka narożnego, ponieważ ich ramy mogą być często przyozdobione ciekawymi ornamentami. Takie wkłady świetnie sprawdzą się szczególnie w rustykalnych oraz bardziej tradycyjnych wnętrzach. Natomiast w nowoczesnych domach, lepiej sprawdzą się grube wkłady stalowe, cechujące się prostotą i minimalizmem. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem kominków?

ikona podziel się Przekaż dalej