Piece c.o. Katalog 2021 i ceny kotłów Galmet

Nowoczesne piece c.o. stanowią połączenie ekonomicznego ogrzewania oraz dbałości o środowisko naturalne. Mowa tu o kotłach zasilanych na pellet, które znajdują się w ofertach wielu wiodących producentów. Katalog 2021 Galmet zawiera dwie pozycje z zasilaniem pelletowym. Są to piece Galmet Genesis KPP oraz Genesis KPP Plus.

Piece Galmet Genesis KPP to rozwiązanie piątej klasy i z wyglądem eco design. Piąta klasa energetyczna zapewnia wysoką czystość spalania, a jednocześnie gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne. Katalog 2021 prezentuje sześć wariantów mocy urządzenia, co pozwala dopasować kocioł do potrzeb niemal każdego budynku. Piece c.o. z serii Genesis KPP posiadają moc od 14 do 29 kW, a ich cechą wspólną jest obecność nowoczesnego regulatora oraz dużego zasobnika paliwa. Ceny kotłów Galmet Genseis KPP wynoszą około 13 000 – 16 000 zł.

Piece c.o. Galmet Genesis KPP Plus są kolejnym rozwiązaniem, które posiada dobre opinie użytkowników. Ceny kotłów Galmet mogą być mocno zróżnicowane ze względu na duże zróżnicowanie mocy produktów. Do wyboru mamy sześć konfiguracji o mocy od 10 do aż 62 kW. Ciekawostką jest wysoka sprawność osiągająca do 97%. Ceny kotłów Galmet z serii Genesis KPP Plus 14 500 – 31 600 zł brutto. Najwyższe ceny dotyczą kotłów o większej mocy z palnikiem obrotowym.

Cennik Galmet – piece c.o.

Średnia cena brutto

Piece Galmet Genesis KPP

13 000 – 16 000 zł

Piece Galmet Genesis KPP Plus

14 500 – 31 600 zł

Zasobnik ciepłej wody i ogrzewacze c.w.u.

Katalog 2021 Galmet zawiera także szeroką ofertę zasobników ciepłej wody i ogrzewaczy c.w.u. Większość tego typu produktów posiada pozytywne opinie oraz wykazuje dużą sprawność działania. W ofercie firmy Galmet znajduje się między innymi:

  • Zasobnik ciepłej wody do pieców gazowych – do wyboru mamy tu dwie wersje urządzeń. Model Rondo Premium został wykonany z myślą o użytkownikach gazowych kotłów jednofunkcyjnych. Na uwagę zasługuje jego pojemność, która może wynosić od 120 do 120 litrów. Drugi model to Fusion dedykowany do pracy przy piecach dwufukcyjnych. W urządzeniu zamontowano obiegową pompę wody o regulowanej wydajności.
  • Buforowy zasobnik ciepłej wody do pomp ciepła – mamy tu do dyspozycji jeden model, dostępny w szerokim zakresie pojemności od 40 do 140 litrów. Urządzenie może być stosowane do systemów grzewczych oraz chłodzenia. Do cech charakterystycznych należy wydajna izolacja z pianki poliuretanowej, możliwość montażu kompletu elektrycznego i czujnika temperatury.
  • Akumulacyjny warstwowy zasobnik ciepłej wody Multi-inox – to wysokiej jakości zbiorniki akumulacyjne z nierdzewną wężownicą typu Spiraflex. Urządzenie umożliwia ogrzewanie c.w.u. korzystając z ciepła kumulowanego w buforze centralnego ogrzewania. Urządzenie może być podłączone do kolektorów słonecznych.
  • Zasobnik ciepłej wody bez wężownicy – urządzenie przeznaczone do ogrzewania, a jednocześnie magazynowania ciepłej wody użytkowej. Emaliowana powierzchnia wykazuje dużą trwałość, a zasobnik zyskuje wiele możliwości zastosowania. Urządzenie może współpracować z grzałką elektryczną, miejską siecią ciepłowniczą lub poprzez wymiennik płytowy. Istnieje także możliwość przyłączenia innych źródeł ciepła. W ofercie sprzedaży Galmet znajdziemy dwa modele bez wężownicy. Jest to zasobnik Tower Acu oraz SG-BW.
  • Zbiorniki kombinowane do pomp ciepła i zbiorniki do kumulacji ciepła – kombinowane zbiorniki do pomp ciepła łączą w sobie zalety wymiennika c.w.u oraz bufora c.o. Do dyspozycji mamy model Galmet Complete z powiększoną wężownicą w zbiorniku o pojemności 3 m2. Standardowy zbiornik buforowy ma pojemność 135 litrów.

Cennik Galmet obowiązuje od 1 lutego 2021. Ceny za zasobnik ciepłej wody i bojlery elektryczne są mocno zróżnicowane. Za urządzenia do c.w.u. zapłacimy od niespełna 500 do ponad 65 000 zł brutto w zależności od wybranego rozwiązania.

W ofercie sprzedaży znajdziemy także klasyczne bojlery elektryczne do ogrzewania c.w.u. Są to produkty zdobywające bardzo dobre opinie. Ich zaletą jest wysoka sprawność oraz stosunkowo niskie ceny zakupu. Bojlery elektryczne sprawdzą się w niemal każdym domu jednorodzinnym, a dzięki różnorodności modeli możemy dopasować je do wymagań każdej rodziny. W ofercie Galmet znajdują się bojlery elektryczne o pojemności od 30 do 120 l. Ciekawostką jest wydajna grzałka, która umożliwia wydajne i szybkie podgrzewanie c.w.u. Cena za bojlery elektryczne będzie uzależniona od konkretnego modelu i rozpoczyna się od kwoty niespełna 400 zł.

Polecane pompy ciepła — sprawdź ceny!

Wymienniki c.w.u. Cennik Galmet 2021

Ceny kotłów Galmet mogą zostać podniesione poprzez zakup dodatkowych urządzeń. Są nimi chociażby popularne wymienniki c.w.u. W ofercie firmy Galmet znajdziemy wiele interesujących modeli, które można dopasować do instalacji z ogrzewaniem tradycyjnym lub z pompami ciepła.

Podstawowe wymienniki ciepłej wody użytkowej posiadają jedną wężownice spiralną. Nadają się do współpracy ze wszystkimi typami kotłów c.o. i są dostępne w wersji wiszącej oraz stojącej. Typowa pojemność wymiennika stojącego wynosi 100 – 200 litrów. Zbiorniki wiszące są z reguły nieco mniejsze, a ich pojemność waha się w granicach od 100 do 140 litrów. W ofertach sprzedaży znajdziemy wymienniki Galmet, które pasują do niewielkich wnęk i mocno ograniczonych przestrzennie pomieszczeń. Cena zakupu wymiennika o średniej pojemności rozpoczyna się od kwoty 1 300 zł.

Ciekawostką okazują się także nowoczesne wymienniki biwalentne. Jest to grupa produktów, która bardzo dobrze uzupełnia instalacje z kolektorami słonecznymi. Odpowiednio dopasowane wężownice zapewniają wysoką sprawność i efektywność działania całej instalacji. Dobre opinie posiadają modele z dwoma lub trzema wężownicami 2 W. Warto także wspomnieć, że urządzenia biwalentne mogą posiadać pojemność 200 do 1 500 litrów i pozwalają na ogrzewanie c.w.u. darmową energią odnawialną. Cennik Galmet za wymienniki biwalentne z serii Tower Biwal rozpoczyna się od kwoty niespełna 2 500 zł. Za większy wymiennik biwalentny trzeba zapłacić ponad 10 000 zł.

Dobre opinie posiadają także wymienniki multiwalentne. Jest to ciekawa grupa produktów z dwiema lub trzema wężownicami. Wymiennik typu Muti Tower został wyposażony w wysokiej jakości wężownice typu SGW(S)M i pozwala na wydajne wykorzystanie posiadanych źródeł ciepła. Urządzenie nadaje się pod piece Galmet c.o. można je także przyłączyć do domowych kominków. W opcji dodatkowej znajduje się też możliwość montażu bezobsługowej, aktywnej anody tytanowej.

Produkt typu Multi Tower umożliwia jednoczesne zasilanie z czterech źródeł, co daje wiele możliwości. Na uwagę zasługuje także duża pojemność, która wynosi 300, 400 lub 500 litrów (w zależności od wybranej opcji). Wszystkie wersje posiadają dobre opinie i mogą okazać się  opcją wyposażenia wielu nowoczesnych budynków mieszkalnych. Cena zakupu rozpoczyna się od kwoty 5 000 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły