Od czego zależy cena pieca gazowego dwufunkcyjnego?

Jednym z najważniejszych parametrów okazuje się moc grzewcza. Dwuobiegowy piec CO musi być dopasowany do specyfiki budynku, który będzie ogrzewał. Dlatego pierwszym krokiem jest obliczenie zapotrzebowania cieplnego budynku oraz ilości zużywanej ciepłej wody użytkowej. W następnym kroku dobieramy piece gazowe o odpowiedniej mocy grzewczej. Im wyższa moc grzewcza, tym wyższe ceny za kocioł dwuobiegowy.

Cena pieca gazowego dwufunkcyjnego bez wątpienia będzie też uzależniona od parametrów technicznych. Ceny bardziej zaawansowanych, nowoczesnych modeli okazują się wyższe w porównaniu do stawek za kotły gazowe starszego typu. Ważnymi parametrami będzie klasa energetyczna, sprawność, którą posiada piec CO oraz jego wymiary. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się zaawansowane piece gazowe kondensacyjne. Ceny za kocioł mogą być nieco wyższe, jednak kondensacyjne kotły gazowe posiadają największą sprawność, która przekłada się na obniżone koszty ogrzewania.

Wybierając piece gazowe do ogrzewania pomieszczeń, warto zwrócić także uwagę na ich sposób montażu. Piec CO dwuobiegowy może posiadać budowę wiszącą lub stojącą. Kocioł wiszący przeważnie stosuje się w pomieszczeniach o bardzo małym metrażu. Tego typu kotły gazowe posiadają mniejsze zasobniki do ogrzewania wody, dzięki czemu mogą zostać zamontowane na ścianie. W sprzedaży znajdziemy także piece gazowe stojące. Jest to najpopularniejszy kocioł do ogrzewania budynków. Stojące kotły gazowe wymagają większej przestrzeni, jednak umożliwiają przyłączenia większego zasobnika.

W jakich budynkach najlepiej sprawdzają się piece gazowe dwufunkcyjne?

Kocioł dwuobiegowy jest najczęściej stosowany do ogrzewania niewielkich budynków. Mały metraż sprawia, ze kocioł dwuobiegowy staje się najbardziej efektywny, a jego eksploatacja najwygodniejsza. Dwufunkcyjny piec CO umieszczony w przestronnym domu jednorodzinnym może generować wyższe ceny ogrzewania oraz mniej efektywną eksploatację.

Im dłuższy obieg, tym mniej efektywny będzie dwufunkcyjny piec CO. Taka sama zasada dotyczy zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. W tej sytuacji przeważnie wybiera się piece gazowe jednofunkcyjne.

Możemy przyjąć, że kotły gazowe dwufunkcyjne są szczególnie polecane do mieszkań oraz domów z niewielką liczbą punktów poboru wody. Piec CO do ogrzewania ciepłej wody użytkowej najlepiej sprawdza się przy krótkich obiegach. Im większa odległość pieca od punktu poboru wody (np. kranu w łazience) tym mniejsza skuteczność działania. Kocioł dostarcza wodę bezpośrednio z ogrzewacza, a ciecz jest dystrybuowana przez rury. Przy dłuższym obiegu musimy poczekać na dostarczenie wody, a niewykorzystana, zebrana w rurach ciecz po pewnym czasie ulega ostudzeniu. Dlatego przy bardzo długich obiegach piec CO dwufunkcyjny nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Piece gazowe w promocyjnych cenach - sprawdź!

Cena pieca gazowego dwufunkcyjnego – ile kosztują piece gazowe znanych producentów? Aktualizacja cen 09-04-2021

Wiemy już od czego zależą ceny za piec CO do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi, energooszczędnych rozwiązań. Cena pieca gazowego dwufunkcyjnego okazuje się dość zróżnicowana. Dlatego poniżej przybliżymy koszty zakupu kilku przykładowych rozwiązań. Są to uśrednione stawki za piece gazowe, które zbierają przychylne opinie użytkowników i cieszą się nieustającą popularnością wśród inwestorów.

  • Gazowy kocioł kondensacyjny wiszący dwufunkcyjny Logamax plus GB072KV2 + sterownik RC310 – urządzenie o mocy modulowanej 6,6 do 23,8 W. Jest to zaawansowany piec CO o konstrukcji podwieszanej, co daje możliwość montażu w niewielkich pomieszczeniach. Ceny zakupu omawianego modelu wynoszą około 14 100 zł.
  • Gazowy Buderus Logamax Plus GB122K dwufunkcyjny 3-25kW – kolejny kocioł znanego producenta. Model został wyposażony w intuicyjny panel sterowania oraz kompaktową budowę. Sterowanie odbywa się za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD oraz siedmiu dedykowanych funkcjonalnie przycisków. Cena zakupu kotła wynosi około 6 700 zł.
  • Gazowy kocioł dwufunkcyjny Termet Termgas Condens 20 kW – rozwiązanie dedykowane do wnętrz o średnim metrażu. Model posiada szeroki zakres modulacji oraz regulator Easy Remote. Na uwagę zasługują także atrakcyjne ceny zakupu. Model do nabycia w sieci sklepów Castorama kosztuje niespełna 3 500 zł.
  • Kocioł gazowy Vaillant Ecotec Pure VCW 226/7-2 – piec o niewielkich rozmiarach, nadający się do montażu na ścianie. Model wykonany przez znanego producenta, posiada dobre opinie i szerokie możliwości modulacji. Ceny zakupu kotła wynoszą około 5300 Zł.
  • Kocioł gazowy Junkers Cerapur Smart Acu Zwsb 30-4E – zaawansowane piece gazowe dwufunkcyjne, z zasobnikiem 48 litrów. Posiadają kompaktową budowę oraz gwarantują cichą pracę. Maksymalna moc wynosi 24 kW, dzięki czemu piec sprawdzi się do niewielkich i średnich budynków. Cena zakupu kotła to około 7500 zł.
  • Kocioł gazowy dwufunkcyjny Minerwa 25/31kW – urządzenie ze szklanym panelem oraz minimalistycznym designem. Jest to piec dwufunkcyjny, który zapewnia szeroki zakres modulacji oraz cichą pracę. Na uwagę zasługuje także spełnienie klasy energetycznej A oraz możliwość sterowania za pomocą termostatów pokojowych lub aplikacji na urządzenia mobilne. Kocioł gazowy Minerwa 25/31kW jest też dostępny w dość atrakcyjnych cenach. Średni koszt zakupu urządzenia wynosi około 6800 zł.

Powyżej zaprezentowaliśmy poglądowe ceny kilku wybranych rozwiązań. Stawki mają charakter poglądowy i zawierają wartość podatku VAT. W ofertach znanych producentów znajdziemy także wiele innych, godnych uwagi kotłów gazowych wielofunkcyjnych. Szeroka oferta sprzedaży i różnorodność funkcji sprawiają, że każdy inwestor będzie w stanie dobrać kocioł do potrzeb małego lub średniego budynku mieszkalnego.

ikona podziel się Przekaż dalej