Jednofunkcyjny kocioł Viessmann. Jaka jest cena pieca gazowego Viessmann w 2021 roku?

W ofercie marki Viessmann odnajdziemy różnego rodzaju kotły gazowe, które można dopasować do potrzeb lokali mieszkalnych oraz przemysłowych. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się kocioł jednofunkcyjny, który stanowi połączenie atrakcyjnej ceny, a także komfortu grzewczego. Jego niewątpliwą zaletą pozostaje także niewielki rozmiar oraz cicha praca. W ofercie Viessmann znajdziemy interesujące modele o kompaktowym kształcie, mieszczące się nawet w ciasnych wnękach i niewielkich pomieszczeniach użytkowych.

Kocioł jednofunkcyjny służy wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń. Aby ogrzewać nim ciepłą wodę użytkową, należy dokupić oddzielny podgrzewacz pojemnościowy. Dodatkowy zasobnik musi być dobrany adekwatnie do konkretnego modelu pieca, co niekiedy może przysporzyć pewnych trudności.

Przeglądając cennik Viessmann na 2021 rok odnajdziemy ciekawe piece kondensacyjne. Wśród nich znajduje się także kocioł jednofunkcyjny. Cena zakupu będzie uzależniona od wybranego modelu i parametrów technicznych urządzenia. W budynkach o niewielkim metrażu świetnie sprawdzają się kotły o mocy 26 kW i z niewielkim zasobnikiem. Średnie stawki zakupu za jednofazowy piec gazowy kondensacyjny Viessmann rozpoczynają się już od kwoty 6 500 zł, co okazuje się bardzo atrakcyjną ofertą sprzedaży.

Jednofunkcyjny piec gazowy kondensacyjny Viessmann może być też wyposażony w większy zasobnik ciepłej wody użytkowej. W ofercie sprzedaży znajdziemy różnorodne kotły gazowe, których cena waha się w zależności od pojemności zasobnika. Przeważnie są to piece kondensacyjne o średniej lub dużej wydajności. W tym miejscu warto dodać, iż piec gazowy kondensacyjny Viessmann o większej pojemności zasobnika spełni potrzeby kilkuosobowej rodziny.

Dobrym przykładem jest kocioł gazowy z serii Vitoden z zasobnikiem 150 l. Jest to typowy kocioł jednofunkcyjny, który zapewnia cichą pracę oraz dużą wydajność działania. Dzięki kompaktowym rozmiarom i bardzo cichej pracy piece kondensacyjne z serii Vitoden nadają się do montażu w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Co więcej, urządzenie posiada moc 19 kW, która wystarczy do ogrzania niewielkiego budynku mieszkalnego. Cennik Viessmann 2021 rozpoczyna się od kwoty 8 000 zł za kocioł jednofunkcyjny z większym zasobnikiem.

Piece gazowe w promocyjnych cenach - sprawdź!

Kotły gazowe Viessmann – cena za kocioł dwufunkcyjny

Kolejne interesujące rozwiązanie to kocioł dwufunkcyjny. Jak sama nazwa wskazuje, są to piece wyposażone w dwie funkcje (ogrzewanie pomieszczeń oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej). Dwufunkcyjny piec gazowy kondensacyjny Viessmann może być dobrym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych. Oferta sprzedaży jest tak rozbudowana, że każdy inwestor będzie w stanie dopasować model do własnych oczekiwań i wymagań konkretnego budynku.

Warto także wspomnieć, że kocioł dwufunkcyjny posiada wbudowany przepływowy podgrzewacz wody. Ciepła woda użytkowa nie jest magazynowana tak jak w przypadku zasobników do kotłów jednofunkcyjnych, lecz podgrzewana na bieżąco. Cena pieca gazowego Viessmann będzie tu uzależniona od mocy i pozostałych parametrów technicznych.

Dwufunkcyjny piec gazowy kondensacyjny Viessmann powinien być dopasowany do powierzchni grzewczej budynku. W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzą się kompaktowe kotły gazowe o mocy około 26 kW. Ceny zakupu tego typu urządzenia to około 6 800 zł w górę.

Jak już wiemy, cena pieca gazowego Viessmann może okazać się mocno zróżnicowana. Innym dobrym przykładem jest kocioł dwufunkcyjny z serii Vitodens, mocy 26 kW i wbudowanym zasobniku o pojemności 46 l. Jest to jedna z propozycji o kompaktowych rozmiarach oraz wysokiej efektywności grzewczej. Do zalet kotła z serii Vitodens należą także dość atrakcyjne ceny zakupu.  Cena pieca gazowego Viessmann Vitodens o mocy 26 kW i z zasobnikiem 46 l wynosi niespełna 9 000 zł. Cennik Viessmann dla pieców o zwiększonej mocy wyszczególniają odpowiednio wyższe ceny zakupu.

Cennik Viessmann zawiera także kotły gazowe o bardzo dużej wydajności. W roku 2021 mamy możliwość zakupu produktów przeznaczonych do ogrzewania budynków wielorodzinnych oraz przemysłowych. Najmocniejsze kotły gazowe osiągają moc 60 kW, co okazuje się bardzo wysokim wynikiem. Dobrym przykładem są piece kondensacyjne Viessmann Vitocrossal o sprawności grzewczej na poziomie 98%. Cena pieca gazowego Viessmann Vitocrossal będzie uzależniona od jego mocy. Kocioł przystosowany do ogrzewania większych domów wielorodzinnych oraz powierzchni przemysłowych posiada moc 45 – 60 kW. Cena za kotły gazowe 2021 o takiej mocy to przynajmniej 30 000 zł. Cena pieca gazowego Viessmann o zwiększonej wydajności z pewnością okaże się jeszcze wyższa.

Cennik Viessmann 2021 – piece na pellet i urządzenia dodatkowe

Jak już wiemy, w ofercie marki Viessmann znajdują się piece kondensacyjne, ale i kotły grzewcze na pellet, podgrzewacze wody, stacje uzdatniania wody, a nawet zestawy solarne. Poniżej dokonamy skróconej charakterystyki najważniejszych grup produktowych.

W ofercie znajdziemy dobrej jakości piece na pellet, które mogą okazać się efektywnym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Co prawda kotły na pellet nie są tak wygodne w użyciu jak piec gazowy kondensacyjny Viessmann, jednak gwarantują atrakcyjne ceny ogrzewania. Do wyboru mamy kilka wersji kotłów, a w tym piec Easypell. Jest to seria o mocy od 6 do 20 kW, wyposażona w podajnik i intuicyjny sterownik. Ceny zakupu wahają się (w zależności od mocy) od kilku do niespełna dwudziestu tysięcy złotych. Możemy zatem przyjąć, że cena pieca gazowego Viessmann czasem okazuje się porównywalnym wydatkiem.

Analizując aktualny cennik Viessmann, warto także przyjrzeć się alternatywnym metodom ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W ofercie producenta odnajdziemy pojemnościowe podgrzewacze wody w zestawie z regulatorami solarnymi. Bez wątpienia jest to jedna z metod skutecznego, a jednocześnie ekonomicznego i ekologicznego podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Pojemnościowy podgrzewacz wody może posiadać pojemność 300 – 500 l, co umożliwia dopasowanie do potrzeb konkretnego budynku mieszkalnego. Ciekawostką jest także zastosowanie odpowiedniej ilości kolektorów słonecznych, zapewniających skuteczną pracę całego systemu. Cennik Viessmann będzie tu uzależniony od specyfiki wybranego rozwiązania. Kompletne systemy z dużym podgrzewaczem pojemnościowym oraz dwoma lub trzema kolektorami będą kosztowały kilkanaście tysięcy złotych.

Osoby, które posiadają już własny zasobnik mogą zakupić sam zestaw solarny. Ceny zakupu różnią się w zależności od konkretnego modelu i wyposażenia zestawu. Dużą popularnością cieszy się zestaw Vitosol 100-FM + Vitosolic SD1 bez zasobnika. Cena zestawu z dwoma elementami solarnymi powinna utrzymać się w kwocie poniżej 10 000 zł.

Wśród przydatnych akcesoriów dodatkowych warto wyróżnić nowoczesne stacje do uzdatniania wody. W ofercie marki Viessmann odnajdziemy wiele interesujących modeli, które świetnie sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w niewielkich mieszkaniach. Dobrym przykładem będzie nowy model Viessmann Aquahome Compact. W ofercie producenta znajdziemy zestaw 10N (dla niewielkich domów jednorodzinnych) oraz 20N dedykowany do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę. Zadaniem stacji do uzdatniania wody jest poprawienie parametrów cieczy doprowadzanych z instalacji wodociągowej. Uzdatniacz usuwa jony wapnia i magnezu odpowiedzialnego za twardość wody. Cena tego typu urządzeń przeważnie rozpoczyna się od kwoty 2 000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej