Ogrzewacz gazowy – ogólna charakterystyka oraz rodzaje

Gazowy ogrzewacz pomieszczeń to skuteczna alternatywa dla centralnych systemów grzewczych czy grzejnika konwekcyjnego w celu podniesienia temperatury wnętrz. Z uwagi na brak konieczności instalacji kotła, grzejników czy rur ogrzewacz gazowy przykładowo na butle jest znakomitym rozwiązaniem tymczasowym w domkach letniskowych, garażach, sklepach czy innych miejscach, gdzie konieczne jest jedynie dogrzanie pomieszczenia. Ogrzewacze na gaz sprawdzą się również w budynkach, gdzie utrudniona jest instalacja centralnego ogrzewania np. w starych kamienicach. Odmianą ogrzewaczy na gaz jest przepływowy ogrzewacz powietrza, który ze swoimi małymi gabarytami stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego grzejnika gazowego.

Nowoczesny gazowy ogrzewacz powietrza charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, co niewątpliwie jest główną zaletą biorąc pod uwagę, iż jest to urządzenie, które do pracy wykorzystuje gaz podobnie jak piecyk gazowy na butle czy grzejnik gazowy. Wszystkie powyżej wymienione nazwy cechują się podobnym systemem pracy, dlatego często przez producentów oznaczenia te używane są wymiennie.

Ogrzewacze na gaz można z uwagi na rodzaj komory spalania podzielić na dwa typy. Jest to grzejnik gazowy z wyrzutem przez ścianę oraz ten z odprowadzeniem spalin na zewnątrz. W każdym z tych ogrzewaczy gazowych pomieszczeń istotną rolę odgrywa sposób odprowadzania spalin, co wiąże się z bezpieczeństwem użytkowników. Jeśli szukasz firmy, która wykona u ciebie instalację grzewczą, wypełnij ten krótki formularz i sprawdź oferty najlepszych wykonawców z twojej okolicy. Gazowe ogrzewacze to nie jedyna możliwość na docieplenie.

Gazowy ogrzewacz powietrza – przykładowe ceny oraz producenci

Jednym z ogrzewaczy gazowych z niższej półki cenowej jest model ZL200 firmy Bartolini. Posiada on listwę grzewczą z niebieskim płomieniem, co wpływa na skuteczność ogrzewania pomieszczeń. Idealny piecyk do pokojów mieszkalnych z uwagi na brak nieprzyjemnych zapachów podczas spalania się gazu. Urządzenie posiada czujnik spalin. Jednakże w dzisiejszych czasach takie czujniki można znaleźć w większości ogrzewaczy gazowych, piecyków na butle czy przepływowych ogrzewaczy powietrza.

Piece gazowe w promocyjnych cenach - sprawdź!

Natomiast ogrzewaczami gazowymi z górnej półki może pochwalić się firma MORA. Jest to wiodący producent grzejników gazowych, co wiąże się z wysoką jakością wykonania oraz użytkowani, jak również w parze za tym idzie cena adekwatna do walorów urządzenia. Inteligentny system regulacji temperatury pozwala przy każdym jej poziomie na oszczędne ogrzewanie niezależnie czy użytkownik zażyczy sobie wysoką temperaturę czy niższą niż pokojowa. Wysokiej jakości palniki, dbanie o każdy detal oraz zaprojektowane w każdym calu wykończenie wpływa na pozytywne opinie klientów. Precyzyjna termoregulacja zapewnia zmiany temperatury nawet w granicach od 10 do 32 stopni Celsjusza. Zaawansowany system grzewczy nie utrudnia jednak montażu, który jest wyjątkowo łatwy i z powodzeniem można w krótkim czasie przejść do użytkowania tego ogrzewacza.

Porównanie cenowe omawianych ogrzewaczy

Nazwa modelu oraz producenta

Orientacyjna cena

ZL200 firmy Bartolini

399 zł

gazowy ogrzewacz MORA 6140

1399 zł

Ogrzewacz gazowy podczas użycia, a także polecane ogrzewacze na gaz i ich cena
Ogrzewacz gazowy jako dodatkowe ogrzewanie oraz jego zastosowanie

Przeglądając oferty różnych ogrzewaczy gazowych, można wybrać urządzenie tańsze, jak i droższe w zależności od zasobności portfela. Jednak nawet te tańsze modele, które są dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać pewne normy bezpieczeństwa, dlatego każdy z wybranych modeli będzie odpowiedni do użytku domowego. Jedynie mogą różnić się funkcjami, trwałością oraz designem. Gazowe ogrzewacze to wybór wart rozważenia.

Ogrzewacz gazowy – na co zwrócić uwagę?

Obniżone koszty montażu ogrzewaczy na gaz na butle oraz szerokie ich zastosowanie wpływają pozytywnie na opinie klientów. Gazowy ogrzewacz pomieszczeń zyskuje coraz większą popularność. Producenci jako punkt honoru nie biorą tylko i wyłącznie kwestii bezpieczeństwa, wydajności czy łatwości użytkowania, ale również estetyka i wygląd jest dla nich ważny. Pamiętając dawny grzejnik gazowy, grzejnik konwekcyjny czy piecyk gazowy na butle, który zamiast nadawać wyglądu wnętrzom straszył, dzisiejszy klient poza parametrami technicznymi kieruje się również poczuciem gustu i estetyki.

Kolejnym atutem przemawiającym za gazowym ogrzewaczem powietrza jest możliwość podłączenia osobnych urządzeń w każdym pomieszczeniu do instalacji gazowej. Pozwala to na regulację temperatury w zależności od pokoju. Co za tym idzie, brak jest konieczności wyłączenia wszystkich ogrzewaczy gazowych wnętrz w przypadku awarii jednego z nich. Taka sytuacja w tym przypadku jest o niskim stopniu prawdopodobieństwa, co zdarza się dużo częściej w przypadku centralnego ogrzewania i obecności kotłów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły