Rodzaje kotłów gazowych dwufunkcyjnych Vailant

Piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania

Piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania nie potrzebują do procesu spalania powietrza z zewnątrz. Dlatego uznawane są za bezpieczniejsze. Spaliny nie mają możliwości wydostania się do pomieszczenia, w którym piec został zainstalowany. Spaliny odprowadzane są specjalnymi przewodami. Chroni to domowników przed zaczadzeniem i minimalizuje ilość potrzebnej przestrzeni do ustawienia pieca. Minimalna wymagana powierzchnia to 6,5m3. Kocioł gazowy dwufunkcyjny wyposażony jest w wymiennik przepływowy. Nie wymaga więc zasobnika, który zajmowałby dodatkową przestrzeń.

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem

Tego rodzaju piece gazowe wajland mają zamkniętą komorę spalania i wyposażone są w niewielki zasobnik. Woda podgrzewana jest przepływowo dopiero po opróżnieniu zasobnika.

Piec gazowy dwufunkcyjny Vailant z otwartą komorą spalania

Kocioł gazowy dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania inaczej nazywany atmosferycznym, podobnie do tradycyjnych kotłów gazowych potrzebuje dopływu powietrza z pomieszczenia. Wykorzystuje naturalny ciąg spalin w kominie. Konieczne jest zapewnienie minimum 8m3 przestrzeni oraz odpowiedniej wentylacji. Wymagany jest również komin o odpowiednim przekroju i wysokości. Kocioł pracujący z mocą 24kW zużywa około 2,7 m3 gazu na godzinę i potrzebuje około 54 m3 powietrza. Kotły tego rodzaju nie mogą być instalowane w pomieszczeniach, w których działa wyciągowa wentylacja mechaniczna. Interesuje cię zlecenie prac przy montażu pieca CO? Wypełnij ten krótki formularz i sprawdź oferty specjalistów z twojej okolicy.

Piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant – popularne modele

Piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant ecoTEC pure 7,2-24,4 kW kondensacyjny

To nowoczesny i oszczędny kocioł odpowiedni do mieszkań i domów jednorodzinnych.  Może być wykorzystany do instalacji grzejnikowych i podłogowych. Moc na potrzeby ogrzewania to 7,2 - 20,1 kW odpowiednia do ogrzania maksymalnie 200m2. Pozwala na ogrzanie 11,5l wody o 30 stopni na minutę. Moc grzewcza wody użytkowej to 24,4 kW. Piec cechuje się zwiększoną wydajnością w stosunku do innych modeli, co wpływa na zmniejszenie rachunków za gaz. Jest to model wiszący. Koszt pieca brutto to 4436,54 zł.

Kocioł Vaillant atmoTEC pro VUW 200/3-3 M

To model wiszący dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania. Odpowiedni do instalacji grzejnikowych oraz ciepłej wody użytkowej. Zapewnia stabilną temperaturę wody niezależnie od przepływu. Działa nawet przy niskim ciśnieniu. Wymaga ciągu kominowego 2,2 Pa oraz przyłącza spalinowego o średnicy 110 mm. Jego cena brutto to 4856,41 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pompy ciepła

Zastanawiasz się jaką pompę ciepła wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane modele pomp ciepła przez internautów. Te ceny Cię zaskoczą!

Vaillant VSC 206/4-5 ecoCOMPACT 90

To model stojący z wbudowanym zasobnikiem. Kompaktowy kocioł odpowiedni jest do ogrzewania podłogowego oraz grzejnikowego. Zasobnik ciepłej wody mieści 90l wody. Technika kondensacji umożliwia odzyskiwanie ciepła z pary wodnej zawartej w spalinach. Moce 24 kW wystarcza do ogrzania jednorodzinnego budynku. Jest wysoce wydajny i pozwala na duże oszczędności gazu. Jego cena to 8 686 zł.

Vaillant VCI 306/5-5 (H-PL) kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem 20L 

Ten piec kondensacyjny wiszący współpracuje z zasobnikami ciepłej wody actoSTOR VIH CL 20 S. Zasobnik montuje się za kotłem. Chociaż mieści tylko 20l, to wydajność osiąga 70l. System Aqua Komfort Plus zapewnia stałą temperaturę. Jest to model nowoczesny i ekonomiczny. Jego cena to 8 745,00 zł brutto.

Piec gazowy dwufunkcyjny vaillant podczas montażu, a także cena za kocioł gazowy dwufunkcyjny
Piec gazowy dwufunkcyjny vaillant oraz polecany kocioł gazowy dwufunkcyjny tej marki i jego cena

Vaillant VCW 306/5-5 (H-PL) ecoTEC plus kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny

Piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant zawierający szereg rozwiązań zwiększających jego efektywność. Funkcja ciepły start i system Aqua Comfort Plus zapewniają dostawę ciepła nawet w sytuacjach awaryjnych. Kocioł ma niewielkie wymiary a zakres jego mocy nominalnej przy 80 stopniach to 5,2 - 24 kW. Dostępny jest w cenie 6140,00 zł brutto.

Piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant - opinie, ceny i porady

Kocioł gazowy dwufunkcyjny marki Vailant to zdaniem użytkowników niemiecka jakość i trwałość. Opinie na ich temat są pozytywne. Doceniana jest ich energooszczędność i estetyka. Piece nie wymagają specjalnej kotłowni i zapewniają sprawność stosowną do budynków jednorodzinnych. Za wadę uznawana jest ich wysoka cena. Jednak urządzenia o mocy 24 kW z zamkniętą komorą spalania uważane są za warte swojej ceny ze względu na niskie koszty eksploatacji.

Piece w dobrych cenach

Jeżeli chciałbyś otrzymać atrakcyjne oferty na interesujący Cię piec - wypełnij ten formularz. W odpowiedzi skontaktują się z Tobą firmy zainteresowane realizacją Twojego zlecenia.

Sprawdź!

Opinie ekspertów są zgodne, że kocioł gazowy dwufunkcyjny to urządzenie grzewcze zapewniające doskonałą trwałość i jakość. Są bezpieczne i tanie w użytkowaniu. Nie bez powodu to właśnie marka Vailant zdobyła nagrodę Red Dot Design Award w 2017 i 2018 roku. Przyznawana jest ona za innowacyjność, funkcjonalność, ergonomie i walory ekologiczne. Eksperci zwracają jednak uwagę, że do większego niż 200 m2 metrażu piec gazowy dwufunkcyjny może okazać się nieefektywny.

Ceny pieców gazowych dwufunkcyjnych Vaillant mieszczą się w granicach od 4000 zł do 12000 zł. Uzależnione jest to od modelu i funkcjonalności. Jest to spory koszt, jednak są one ekonomiczne w użytkowaniu i wydajne. Ceny te są porównywalne z innymi znanymi markami.

Kotły gazowe dwufunkcyjne są lekkie i mają niewielkie rozmiary przy dużej wydajności. Najbezpieczniejsze są piece kondensacyjne, gdyż mają zamkniętą komorę spalania. Chociaż w sprzedaży dostępne są modele z otwartą komorą spalania, to wymagają one jednak większego pomieszczenia, odpowiedniego komina i ciągłego przepływu świeżego powietrza. Nie mogą być umieszczane w pomieszczeniach, gdzie stosowane są urządzenia wciągające powietrze, jak np. okap kuchenny. Wybierając moc kotła, nie należy wybierać jej na zapas, lecz odpowiednio do potrzeb. Nadmierna moc sprawi, że nie będzie on pracować w sposób ciągły. To niekorzystnie wpływa na szybkość zużycia i żywotność urządzenia.

Kocioł gazowy dwufunkcyjny marki Vailant to doskonała inwestycja dla mieszkań i domów jednorodzinnych. Cieszą się dobrymi opiniami, gdyż zapewnia niskie zużycie gazu i wysoką temperaturę wody. Chociaż ich koszt nie jest niski, zapewniają wygodę, bezpieczeństwo i komfort termiczny.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły