Piece gazowe dwufunkcyjne

Z reguły piece gazowe dwufunkcyjne znajdują swoje zastosowanie w domach o niewielkim metrażu, w których punkty pobierania cieplej wody są nieopodal kotła. Istotne jest, aby nie doszło do sytuacji, w której z ciepłej wody korzystają w tym samym czasie dwie osoby. W praktyce piece gazowe dwufunkcyjne sprawdzają się w domostwach, w których znajdziemy jedną łazienką i sąsiadującą z nią kuchnię.

Tego typu piec powinno się zainstalować w jednym z tych dwóch pomieszczeń, aby znajdował się on jak najbliżej punktu, w którym pobierana będzie woda. Jeśli nie zastosujemy takiego rozwiązania, wówczas zmuszeni będziemy czekać, aż woda z kotła dopłynie do kranu. Gdy punkty poboru znajdują się w dalekiej od siebie odległości, kocioł należy ustawić tam, gdzie najczęściej odkręcany jest kran z ciepłą wodą – zazwyczaj takim pomieszczeniem jest kuchnia. Wtedy marnuje się mniej wody, gdy oczekujemy na jej podgrzanie. W przypadku, gdy długość rury, którą woda z kotła płynie do kranu, jest dłuższa niż 7 m, czas oczekiwania na wodę jest stosunkowo długi. Jeśli stoisz przed wyborem pieca CO do domu, ten artykuł rozwieje wszelkie twoje wątpliwości.

Piece gazowe jednofunkcyjne

W domu, w którym znajdują się co najmniej dwie łazienki i jest zamieszkiwany przez więcej niż trzy osoby, najlepiej pokusić się o kocioł jednofunkcyjny. Wówczas domownicy nie będą musieli borykać się z problemem niestabilnej temperatury i ograniczonej wydajności. Piece gazowe jednofunkcyjne stwarzają możliwość zastosowania cyrkulacji, która jest podstawą w dużych instalacjach. Obecność dodatkowych przewodów cyrkulacyjnych przekłada się na to, że ciepła woda stale krąży w instalacji, przepływając przez zasobnik, w którym utrzymuje się pożądana temperatura. Wobec tego woda znajdująca się w rurach posiada zbliżoną temperaturę – nie stygnie i domownicy mogą z niej korzystać tuż po odkręceniu kranu.

Piece w dobrych cenach

Jeżeli chciałbyś otrzymać atrakcyjne oferty na interesujący Cię piec - wypełnij ten formularz. W odpowiedzi skontaktują się z Tobą firmy zainteresowane realizacją Twojego zlecenia.

Sprawdź!

Na to, jaki kocioł wybierzemy, wpływa przede wszystkim cena. Piece gazowe dwufunkcyjne są nawet o 3 tysiące złotych tańsze niż ich odpowiedniki jednofunkcyjne, które sprzedawane są z zasobnikiem znajdującym się w komplecie. Trudności z wyborem odpowiedniego będą miały przede wszystkim osoby, którym nie zależy na dostępie do dużej ilości ciepłej wody. Podczas wyboru kotła jednofunkcyjnego warto liczyć się z czasochłonnością, wynikającą z prac instalacyjnych.


Kompromisem mogą okazać się piece gazowe jednofunkcyjne, które dostępne są w zestawie z odpowiednim osprzętem i zasobnikiem. Wersja wisząca dodatkowo zajmuje mało miejsca, dzięki czemu możliwe jest jej umieszczenie w pomieszczeniach użytkowych. Obawiasz się o koszty ogrzewania gazowego? Przeczytaj nasz artykuł: Ogrzewanie gazowe CO - koszty na sezon, który rozwieje twoje wątpliwości.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pompy ciepła

Zastanawiasz się jaką pompę ciepła wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane modele pomp ciepła przez internautów. Te ceny Cię zaskoczą!

Piece kondensacyjne

Piece kondensacyjne wykorzystują nie tylko ciepło powstające w czasie spalania, ale również zawartość pary wodnej znajdującej się w gazach opałowych. Piece kondensacyjne mają możliwość pobrania ciepła niemal w całości, które zawarte jest w spalinach, po czym przekształcają je w ciepło grzewcze i odpowiednio wykorzystują.

Tego typu kotły opatrzone są wymiennikami ciepła o większej sprawności, które przed wydostaniem się spalin przez komin schładzają się do tego stopnia, że para wodna, która się w nich znajduje ulega celowej kondensacji, a uwolnione ciepło kondensacji jest dodatkowo przekazywane do systemu grzewczego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły