Nowoczesne i wydajne piece gazowe kondensacyjne

Nowy piec C.O. – ale który wybrać?

Zanim złoży się zamówienie na kocioł grzewczy, dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek. Zakup powinien być dobrze zaplanowany i mocno oparty o dostępny budżet domowy. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, że ogrzewanie to coś więcej niż tylko jednofunkcyjny kocioł. W zależności od rodzaju nowego ogrzewania, konieczne jest przyłącze gazu albo zbiornik na gaz, a także dodatkowe wyposażenie. Oto kilka wstępnych pytań:

 • Czy instalacja grzewcza ma być tylko uzupełniona, czy kompletnie wymieniona?
 • Czy ogrzewanie jest planowane dla nowo budowanego domu, czy w ramach remontu?
 • Czy ma nastąpić zmiana źródła ogrzewania – na przykład z paliwa stałego na gazowe?
 • W jakim stanie znajduje się budynek? Czy jest odpowiednio ocieplony?
 • Ile osób mieszka w domu? Jakie jest zapotrzebowanie na ciepła wodę?
 • Czy jest na działce miejsce na zbiornik na gaz?

Co przemawia za zakupem nowego pieca gazowego Viessmanna? W zasadzie możemy tutaj wyróżnić trzy scenariusze: ogrzewanie przestaje działać i musi być wymienione, odbywa się remont i jest okazja do modernizacji instalacji grzewczej albo dla nowo budowanego domu trzeba wybrać ogrzewanie. Uzasadnienie takiego wyboru ma różne aspekty: kotły gazowe Viessmann działają o wiele bardziej wydajniej niż stary dwudziestoletni kocioł stojący w piwnicy. Nowy piec gazowy Viessmann to również poważne oszczędności kosztów ogrzewania.

Poza tym nie chodzi tylko o to, aby jednofunkcyjny piec ogrzewał mieszkanie, a dwufunkcyjne przygotowywały jeszcze ciepłą wodę użytkową. Coraz większą rolę odgrywa tutaj innowacyjność, automatyzacja i przede wszystkim dbałość o środowisko naturalne. Kotły gazowe Viessmann znajdują się w światowej czołówce.

Piec gazowy Viessmann kondensacyjny chroni klimat i środowisko

Wszystkie kotły gazowe od Viessmanna spełniają unijne wymagania. Do 98% energii opału przekształca się użyteczne ciepło. Dzięki takiej niezwykle wysokiej sprawności energetycznej urządzenia, każdy takiego kotła przyczynia się do aktywnej ochrony klimatu i naturalnego środowiska. Innowacyjna technika adsorpcyjna pozwala na obniżenie zużycie gazu, w porównaniu do zwykłych kotłów kondensacyjnych, nawet o 25%. To prowadzi do oszczędności paliwa, redukuje emisję szkodliwych spalin i czyni kocioł gazowy jeszcze wydajniejszym.

Kotły gazowe Viessmanna z techniką kondensacyjną zamieniają w wykorzystywaną energię cieplną blisko 100% energii paliwa, podczas gdy większość systemów grzewczych bez tej techniki, na przykład kotły gazowe niskotemperaturowe, osiągają sprawność zaledwie około 87%. W przypadku spalania paliwa, na przykład gazu, obok mierzalnego ciepła spalania powstają również gorące spaliny. Składają się w większości z pary wodnej, której składniki mogą mieć kwaśny odczyn. Aby chronić kocioł przed wpływem kwaśnej pary wodnej, starsze kotły grzewcze kierowały spaliny wprost do komina. Ich temperatura, w zależności od techniki grzewczej mogła wynosić do 200°C, przez co celowo zapobiegało się kondensacji pary wodnej.

Elementem działania nowoczesnego pieca gazowego Viessmann jest odzyskiwanie ukrytego ciepła kondensacji i oddawanie go czynnikowi grzewczemu instalacji c.o. W tym celu spaliny przechodzą przez wymiennik ciepła i trafiają do komina dopiero po dodaniu ciepła zawartego w parze wodnej. Ważne jest zachowanie odpowiednich warunków do wystąpienia kondensacji; na przykład temperatura wody powracającej, która schładza spaliny, nie może przekraczać 57°C. Ten proces powoduje powstawanie kondensatu, który można odprowadzić do kanalizacji. Także komin musi być do tej technologii dostosowany, ponieważ znaczna zawartość kwasu w kondensacie mogłaby uszkodzić instalację. Zwykle stosuje się wkłady kominowe ze stali nierdzewnej lub specjalnych tworzyw sztucznych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o rodzajach pieców gazowych.

Liczne zalety i szeroki wybór pieców gazowych Viessmann

Dobre powody, aby wybrać technikę grzewczą firmy Viessmann

Do ogrzania domu potrzebuje kocioł grzewczy energii cieplnej. Im więcej tej energii zużywa, tym wyższe są późniejsze koszty. Jeśli na dodatek zużywane są kopalne źródła energii, jak gaz ziemny albo olej opałowy, oznacza to jednocześnie poważne obciążenie naturalnego środowiska. Stosowana przez firmę Viessmann technika kondensacyjna wykazują wyraźną różnicę: winduje do 98% sprawność pieca i redukuje do minimum emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie nadal są w użyciu piece grzewcze, które mają więcej niż 20 lat. Ich użytkownicy nawet nie zdają sobie sprawy, ile pieniędzy mogliby zaoszczędzić, nie wypuszczając bezpowrotnie do komina i atmosfery ogromnych ilości ciepła. Nie mówiąc o tym, że stare urządzenia grzewcze emitują szkodliwe spaliny i pogłębiają kryzys klimatyczny na naszej planecie.

Na szczęście wymiana starych na nowoczesne i energooszczędne kotły grzewcze przebiega sprawnie i szybko. Sprzyja temu szeroki wybór urządzeń od bardzo małych i kompaktowych, zawieszanych na ścianie w korytarzu do stojących na podłodze i zintegrowanych z panelami solarnymi. Zwłaszcza właściciele domów jednorodzinnych znajdą w firmie Viessmann interesujący katalog i cennik kotłów.

Piece gazowe w promocyjnych cenach - sprawdź!

Przykładowe typy kotłów Viessmann i ich ceny (katalog i cennik firmowy, pozytywne opinie)

 1. Kondensacyjne, gazowe kotły wiszące, jedno- lub dwufunkcyjne - VITODENS 100-W – ceny od ok. 7300 zł.
 2. Kondensacyjne, gazowe kotły wiszące, ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 46 litrów - VITODENS 111-W – ceny od ok. 9900 zł.
 3. Kompaktowe, kondensacyjne kotły gazowy, ze zintegrowanym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 130 litrów - VITODENS 111-F – ceny od ok. 10900 zł.
 4. Kondensacyjne, gazowe kotły wiszące - VITODENS 200-W – ceny od ok. 11200 zł.
 5. Kondensacyjne, gazowe kotły wiszące, ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 46 litrów - VITODENS 222-W – ceny od ok. 16700 zł.
 6. Kompaktowe kondensacyjne kotły gazowe ze zintegrowanym biwalentnym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 170 litrów do współpracy z kolektorami słonecznymi - VITODENS 242-F – ceny od ok. 19800 zł.

Technika przyszłości w dzisiejszych kotłach gazowych Viessmann

Coraz większe wymagania są stawiane technologiom grzewczym, jeśli chodzi o ochronę środowiska i zasobów naturalnych. Nowe kotle gazowe muszą działać nie tylko wydajnie, ale również rozsądnie. Reakcją firmy Viessmann są jej instalacje grzewcze, które wychodzą naprzeciw wymaganiom przyszłości. Dzięki zaawansowanej technice sterowania i regulacji kotły gazowe Viessmann przestawiają się automatycznie na różne rodzaje gazu – łącznie z biogazem.

Za wyborem pieców gazowych kondensacyjnych produkcji firmy Viessmann przemawia również fakt, że energii cieplnej nie trzeba magazynować w domu. Kompaktowe urządzenia zajmują bardzo mało miejsca i pozwalają na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu albo w piwnicy. Dzięki wymianie tradycyjnego kotła na nowoczesny piec gazowy Viessmann właściciel domu może zaoszczędzić wiele energii – w kombinacji z techniką solarną nawet do 35%.

ikona podziel się Przekaż dalej