Ogólna charakterystyka piecyków na gaz z butli

Grzejnik gazowy na butle jest urządzeniem, który szybko i efektywnie podniesie temperaturę pomieszczenia. Z uwagi na możliwość łatwego przemieszczania piecyka na gaz z butli ta forma ogrzewania cieszy się dużą popularnością, a przede wszystkich funkcjonalnością. Piecyk gazowy na butle posiada małe gabaryty oraz stosunkowo niewielką masę.

Wolnostojący grzejnik gazowy może być elementem wystroju, jak również może pełnić funkcję grzewczą czasowo. Z uwagi jednak na to, iż duży procent mieszkań czy domów posiada centralne systemy grzewcze, piecyk gazowy na butle może być z powodzeniem wykorzystywany w takich miejscach jak domki letniskowe, garaże czy małe sklepy. 

Jak sama nazwa grzejnika gazowego wskazuje, materiałem grzewczym jest butla z gazem, głównie jest to propan butan. Na rynku dostępne są piecyki gazowe o różnych rozmiarach i pojemności, co wiąże się proporcjonalnie z wydajnością grzania. W celach typowo turystycznych do wykorzystania na działce wystarczy niewielki piecyk na gaz z butli, natomiast do ogrzania sklepu potrzebny będzie piecyk gazowy na butle o większej wydajności. Gaz jest bardzo dobrym materiałem opałowym, jeśli chodzi o ilość wytworzonego ciepła. Dodatkowo jednak generuje również spaliny w niewielkiej ilości, ale wystarczającej, aby konieczne było zamontowanie czujnika spalin i tlenku węgla. A może jednak interesuje cię wykonanie instalacji grzewczej? Jeśli tak, wypełnij ten krótki formularz i sprawdź oferty najlepszych wykonawców z twojej okolicy.

Najpopularniejsze modele, opinie oraz ceny

Popularne piecyki gazowe na butle oraz ich zalety

Pierwszym z modeli godnym uwagi jest piecyk na gaz płynny z butli firmy Duraterm, model DR100. Piecyk wykonany z metalu, z niebanalnym wyglądem, idealnie dopasowujący się w każde pomieszczenie. Odporny na uszkodzenia zewnętrzne, jak i niewielkie zabrudzenia. Z łatwością daje się doczyścić, a niewielkie gabaryty urządzenia pozwalają na dowolne manewrowanie nim w pomieszczeniu. Niewielka ilość gazu potrzebna do ogrzania pomieszczenia wpływa na niskie koszty eksploatacyjne, co w ostateczności przekłada się na pozytywne opinie wśród klientów.

Piece w dobrych cenach

Jeżeli chciałbyś otrzymać atrakcyjne oferty na interesujący Cię piec - wypełnij ten formularz. W odpowiedzi skontaktują się z Tobą firmy zainteresowane realizacją Twojego zlecenia.

Sprawdź!

Grzejnik gazowy Ravanson LD-168N o dużej mocy i ceramicznym systemie grzewczym zapewnia długotrwałe i systematycznie ogrzewanie. Posiada czujnik dwutlenku węgla, który zapobiega nagromadzeniu się szkodliwych i niebezpiecznych spalin w powietrzu. Innym elementem dodatkowym podnoszącym funkcjonalność urządzenia jest czujnik odcięcia prądu. W momencie nagłego odłączenia piecyka od prądu odcinany jest dostęp do gazu, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa i zapobiega różnym zagrożeniom.

Innym modelem piecyków gazowych wartych uwagi jest grzejnik firmy Ferrretti z katalizatorem. Jest to urządzenie z wysokiej półki, które gwarantuje wysoką jakość wykonania oraz użytkowania. Piecyk jest wysoce wydajny, generuje dużą ilość ciepła, a dodatkowo pracuje jedynie na zasilaniu przez propan butan, co daje niewielkie koszty eksploatacji. Posiada 2 możliwości regulacji mocy w zależności od potrzeb klienta. Podobnie jak wyżej wymieniony model ten również zaopatrzony jest w czujnik spalin oraz czujnik odcięcia prądu. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych piecyków na gaz z butli, co swoje potwierdzenie znajduje w opiniach zadowolonych klientów.

Butla gazowa, a także piecyk gazowy na butle i jego zastosowanie
Piecyk gazowy na butle oraz jego zastosowanie i polecane modele
Krótkie podsumowanie wybranych modeli piecyków gazowych na butle

Nazwa modelu

Wykorzystywany gaz

Orientacyjna cena

Duraterm DR100

propan butan

295 zł

Ravanson LD-168N

propan butan

265 zł

Ferretti 4.2 kW katalityczny

propan butan

405 zł

Piece gazowe w promocyjnych cenach - sprawdź!

Porady zakupowe – czym warto się kierować w wyborze grzejnika gazowego na butle?

Zastosowanie piecyka gazowego a jego rodzaj i moc

Aby odpowiednio wybrać właściwy piecyk na gaz z butli, czy jakiekolwiek inne urządzenie grzewcze (ogrzewacze gazowe, promienniki gazowe) należy zastanowić się nad ich zastosowaniem. Czy miałby on znajdować się w pokoju, w garażu czy domku letniskowym? Być zamontowany na stałe czy wolnostojący? Tak jak ważne są opinie i ceny, tak i duże znaczenie mają preferencję klienta, co do użytkowania grzejnika gazowego na butle.

Piecyk gazowy z palnikiem ceramicznym rozprowadza się równomiernie w porównaniu do modeli na podbłękit, które dodatkowo jeszcze wytwarzając płomień produkują dwutlenek węgla, jako efekt uboczny. Dlatego też w celu ogrzania pomieszczeń domowych warto zastanowić się nad zakupem piecyka gazowego z palnikiem ceramicznym i dodatkowo z katalizatorem. Jest on bezpieczniejszym wyborem, jak również wygodniejszym w użytkowaniu. Model na podbłękit z powodzeniem natomiast może być wykorzystany do okresowego dogrzania pomieszczeń gospodarczych czy garaży.

Ważne jest również, aby w wyborze piecyków gazowych na butle, jak i ogrzewaczy gazowych czy promienników gazowych kierować się mocą urządzenia. Niektóre modele mają już fabrycznie zaprogramowaną moc grzejnika. Są jednak i takie, które można regulować wg potrzeb. Jest jedna zasada, którą warto się kierować. Około 100 – 150 W mocy powinno przypadać na 1 metr kwadratowy powierzchni. Jeśli jednak wybrany model nie ma możliwości regulacji mocy, zawsze warto wybrać piecyk gazowy o większej mocy, ponieważ może on zostać użyty zarówno w mniejszym, jak i większym pomieszczeniu.

Rozmiar piecyka gazowego na butle, rodzaj gazu a inne dodatki – od czego zależy cena?

Rozmiar piecyka gazowego ma znaczenie. Jeśli chodzi o ogrzanie małego pokoju, to duży model pieca może się nie zmieścić, a w „lepszym” wypadku zaburzyć funkcjonalność pomieszczenia. Z drugiej jednak strony wybór małego wolnostojącego piecyka na butle wiąże się również z tym, iż wspomniane butle z propan butanem czy na gaz płynny nie będą wystarczająco duże, aby umożliwić długotrwałe ogrzewanie pomieszczenia.

W wyborze odpowiedniego piecyka gazowego na butle równie ważne jak wielkość urządzenia, jest rodzaj używanego gazu. Te dwie właściwości wpływają na ceny piecyków na gaz z butli obecnych na rynku. Również rodzaj gazu ma swoje odbicie w ogólnym koszcie eksploatacji urządzenia. Im bardziej wydajny gaz, tym mniejsza częstotliwość wymiany butli.

Ważnymi dodatkami piecyków gazowych są czujniki gazu czy dwutlenku węgla oraz katalizator. Mając XXI w. producenci chętnie wyposażają swoje urządzenia w coraz to lepsze rozwiązania, które poprawiają funkcjonalność piecyka, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo użytkownikom.

ikona podziel się Przekaż dalej