Kotły Viessmann - rodzaje

W ofercie firmy Viessmann znajdziemy przede wszystkim systemy grzewcze o mocy już od 1,5 do 120 000 kilowatów. Do popularnych produktów zalicza się przede wszystkim piec kondensacyjny, który można zamontować na stojąco, jak i również przytwierdzając do ściany. Dodatkowo w ofercie znajdują się moduły kogeneracyjne. Oprócz kotłów grzewczych grupa Viessmann proponuje swoim klientom możliwość zamówienia urządzeń wspomagających system ogrzewania. Do nich zaliczają się głównie solary, a także kolektory płaskie i próżniowe.

Jeżeli chodzi o kotły grzewcze, które obejmuje katalog marki Viessmann, to wśród nich znajdziemy poszczególne rodzaje:

 • Kotły gazowe - obejmują one kotły kondesnacyjne oraz niskotemperaturowe kotły gazowe
 • Olejowe kotły grzewcze - do nich zaliczają się olejowe kotły kondensacyjne, jak i również niskotemperaturowe kotły olejowe
 • Kotły na biomasę - grupa kotłów obejmują kotły na drewno w kawałkach, pelet, zrębki drzewne, a także systemy grzewcze opalane drewnem

Największą popularnością cieszą się kotły kondensacyjne gazowe, które wyróżniają się wysoką oszczędnością. Do celów grzewczych wykorzystywana jest nie tylko energia pozyskana w procesie spalania gazu, ale również ciepło utajone. Dzięki temu kotły kondensacyjne zyskują przewagę nad tradycyjnymi piecami. Każdy piec kondensacyjny marki Viessmann został wyposażony w specjalne wymienniki ciepła. Pozwalają one na odzyskanie ciepła z uwalnianych spalin. Oprócz tego odnotowuje się dużo niższą emisję spalin do środowiska naturalnego.

Piec Viessmann - katalog popularnych produktów

Przeglądając katalog wszystkich produktów przeznaczonych do systemu grzewczego, warto zainteresować się konkretnymi modelami. Dzięki temu będziemy mieli ogólny pogląd na sposób funkcjonowania poszczególnych kotłów, ich moc, a także poszczególne parametry. Nowoczesna technologia obejmuje możliwość przekształcenia systemu grzewczego na przyjęcie innego paliwa. Tak się dzieje głównie w przypadku kotłów gazowych kondensacyjnych, które ostatecznie mogą być również zasilane biogazem, bez konieczności wymiany urządzenia.

Do najpopularniejszych modeli kotłów Viessmann zaliczymy m.in.:

 • Vitodens 222-W - piec kondensacyjny gazowy wiszący, który został wyprodukowany ze stali nierdzewnej. Ten kocioł z zasobnikiem wyróżnia się zmienną mocą od 1,9 do 32kW. Natomiast sam zasobnik posiada pojemność 46 litrów.
 • Vitodens 242-F - kolejny gazowy piec Viessmann, który jest kompaktowy oraz kondensacyjny. Piec kondensacyjny wyróżnia się mocą zmienną od 1,9 do nawet 26 kW. Dlatego najczęściej dedykowany jest do nowoczesnych budynków, które są wspomagane w ogrzewaniu kolektorami słonecznymi.
 • Vitoplex 100 - jest to dwufunkcyjny piec Viessmann, który może być zasilany zarówno gazem ziemny, jak i również olejem opałowym. Ze względu na swoją moc od 150 aż do 2000 kW, model ten dedykowany jest przede wszystkim do budynków o dużych kubaturach - budynków wielorodzinnych lub o charakterze użytkowym.
 • Vitorondens 200-T - piec olejowy kondensacyjny, którego moc waha się od 20,2 do 107,3 kW. W związku z tym dedykowany jest nawet do budynków wielorodzinnych.
 • Vitorond 200 - piec Viessmann niskotemperaturowy dwufunkcyjny, który może być zasilany gazem lub olejem opałowym. Kocioł został wykonany z żeliwa. Wyróżnia się zmienną mocą od 125 do 1080 kW, w związku z czym z powodzeniem ogrzeje budynki nie tylko jednorodzinne, ale również bardzo duże przestrzenie użytkowe.
 • Vitoligno 300-S - piec Viessmann na biomasę, który jest opalany drewnem w kawałkach. Ich średnica nie może przekroczyć 50 cm. Ten model wyróżnia się mocą od 33 do 75 kW. W związku z tym z powodzeniem wystarczy do ogrzania również budynków wielorodzinnych.
 • Viroligno 300-C - jest to zautomatyzowany piec na pelet, którego moc waha się od 60 do 101 kW. Model ten sprawdzi się przede wszystkim w zmodernizowanych budynkach.
 • Vitoflex 300-RF - jest to kocioł na biomasę, w którym można spalać nie tylko pelet, ale również wióry oraz zrębki drzewne. Model ten cechuje się mocą od 150 do 540 kW. W związku z tym dedykowany jest przede wszystkim do budynków wielorodzinnych lub o charakterze użytkowym.
 • Vitoflex 300-VF - jest to piec dwufunkcyjny, w którym możemy spalać drewno. Jednocześnie katalog pokazuje nam, że kocioł został wyposażony w specjalny, przesuwny ruszt. Piec wyróżnia się mocą od 280 do 1700 kW, co wskazuje na to, że sprawdzi się on przede wszystkim w budownictwie wielorodzinnym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o pompach ciepła marki Viessmann?

Ogrzewanie - polecane piece na pellet

Ceny pieców gazowych Viessmann

Przeglądając katalog wszystkich produktów marki Viessman, na pewno chcemy się dowiedzieć, w jaki sposób prezentuje się cennik. Dzięki temu będzie nam łatwiej podjąć właściwą decyzję odnośnie wyboru konkretnego modelu kotła. Oczywiście wszystkie ceny kotłów gazowych Viessmann, a także zasilane innymi paliwami są jedynie orientacyjne.

Przykładowy cennik pieców Viessmann

Nazwa produktu

Cena

Ceny pieców gazowych Viessmann Vitodens 100-W B1HC032, kocioł dwufunkcyjny

Cennik od 9049,99 zł - bardzo dobre opinie

Ceny pieców gazowych Viessmann Vitodens 200-W B2HE 1,9-19 kW + regulator

Cennik od 9890,00 zł - bardzo dobre opinie

Kocioł Viessman c.o. Vitodens 222-W 6,5-19,0 kW z zasobnikiem c.w.u.

Cennik od 8586,14 zł - bardzo dobre opinie

Kocioł Viessmann c.o. Vitodens 100-W 6,5-19,0 kW z zasobnikiem c.w.u.

6910,00 zł - bardzo dobre opinie

Kocioł Viessmann c.o. Vitodens 100-W 6,5-26,0 kW z zasobnikiem c.w.u.

7067,40 zł

Viessmann kocioł na drewno c.o. Vitoligno 100-S

23199,00 zł

Grzejniki Viessmann VK 22 500/600

294,84 zł

Grzejniki Viessmann VK 20 600/400

178,62 zł

Grzejniki Viessmann VK 20 600/500

199,68 zł

Grzejniki Viessmann VK 22 300/800

330,72 zł

ikona podziel się Przekaż dalej