Jaki piec wybrać? Najistotniejsze parametry

Piec z zasobnikiem i sterownik

Piec na ekogroszek z podajnikiem powinien być dopasowany do indywidualnych warunków i oczekiwań inwestora. Każdy kocioł z zasobnikiem musi posiadać własny sterownik. Przeglądając forum tematyczne szybko zauważymy, że w ofertach sprzedaży istnieją dwa popularne rodzaje sterowników.

Piec na ekogroszek z podajnikiem i sterownikiem typu PID zapewnia wysoki komfort użytkowy. Zamontowany w kotłowni nie wymaga tak dokładnej regulacji ustawień. Sterownik do pieca centralnego ogrzewania posiada wbudowany zapis dotyczący charakterystyki pracy różnych rodzajów opału. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję i rozpocząć użytkowanie. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekogroszku.

Opinie o piecach na ekogroszek z automatycznym sterownikiem typu PID są bardzo przychylne. Przeglądając forum tematyczne zauważymy, że użytkownicy chwalą owe rozwiązanie za prostą obsługę.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pompy ciepła

Zastanawiasz się jaką pompę ciepła wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane modele pomp ciepła przez internautów. Te ceny Cię zaskoczą!

Niestety piec centralnego ogrzewania ze sterownikiem PID może być nieco droższy w zakupie. Dlatego wiele osób decyduje się umieścić w kotłowni kocioł na eko groszek ze sterownikiem dwustanowym. Tego rodzaju piec centralnego ogrzewania wymaga własnoręcznej konfiguracji ustawień. Mimo tego dobrej jakości piec na ekogroszek z podajnikiem i prostym sterownikiem dwustanowym może być wydajnym elementem wyposażenia budynków mieszkalnych. Wystarczy przeanalizować opinie z forum tematycznego, zapoznać się z popularnymi modelami i wybrać dopasowany do własnych potrzeb piec centralnego ogrzewania.

Opinie o piecach na ekogroszek ze sterownikiem dwustanowym są dość zróżnicowane. Jednak możemy wybrać dobrej jakości model, który zyskuje duże ilości zwolenników. Sprawdź także ten artykuł o piecu na ekogroszek z podajnikiem.

Piec na ekogroszek z podajnikiem - wymiennik i retorta

Wybierając piec centralnego ogrzewania w kotłowni warto zwrócić uwagę na rodzaj wymiennika oraz retorę.

Kocioł na ekogroszek może posiadać dwa typu zasobników. Jaki piec warto wybrać? Taki, który będzie dobrze dopasowany do specyfiki pomieszczenia i wymogów użytkownika. Piec centralnego ogrzewania z zasobnikiem poziomym będzie zajmował nieco mniej miejsca. Większa wysokość sprawdzi się w kotłowni o normalnej wysokości stropu.

W niższych pomieszczeniach lepiej zainwestować w kocioł na ekogroszek z podajnikiem pionowym. Będzie on nieco niższy niż kocioł na ekogroszek z podajnikiem poziomym. Dodatkowo jego powierzchnia nie będzie tak intensywnie zanieczyszczana. Oba rodzaje wymienników posiadają swoich zwolenników oraz przeciwników. Opinie na forum internetowym wskazują, że ważniejszym parametrem wyboru może okazać się rodzaj retory.

Retorta czy innymi słowy palnik może posiadać kilka odmian. Jaką umieścić w kotłowni? Kocioł na ekogroszek z retortą fajkową najlepiej sprawdzą się w przypadku, gdy piec centralnego ogrzewania będzie zasilany wyłącznie ekogroszkiem.  Analizując dane z forum tematycznego zauważymy, że w przypadku kotłów opalanych miałem lepsze opinie zdobywają retorty rynnowe oraz żeliwne. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o kotłach na ekogroszek z zasobnikiem.

Opinie o piecach na ekogroszek - postaw na jakość

Najlepsze opinie o piecach na ekogroszek dotyczą produktów dostarczanych przez znanych i renomowanych producentów (np. Defro czy piece Pleszew). Piec na ekogroszek z podajnikiem musi posiadać dobrej jakości spawy, a także zostać wykonany z grubego metalu. Jest to podstawa zapewniająca długotrwałą żywotność urządzenia.

Pamiętajmy też, że piec na ekogroszek z podajnikiem powinien posiadać przynajmniej 5-letnią gwarancję. Jaki piec wybrać? Najlepiej taki, który oprócz wieloletniej gwarancji będzie także objęty profesjonalnym serwisem. Kocioł na ekogroszek może kiedyś ulec awarii, dlatego profesjonalny serwis będzie dobrym zabezpieczeniem i ułatwieniem dla inwestora.

Ranking producentów kotłów z zasobnikiem

Analizując opinie o piecach na ekogroszek możemy zauważyć, że niektóre marki cieszą się większą popularnością. Dlatego poniżej przybliżymy subiektywny ranking producentów, których kotły zasługują na szczególną uwagę. Kolejność prezentacji jest przypadkowa.


  • Defro – to znany producent pieców, który zyskuje przychylne opinie klientów. Piece Defro posiadają długoletnią gwarancję oraz sprawdzony serwis. W ofercie sprzedaży znajdziemy kilka wartych uwagi modeli kotłów na ekogroszek. Należy do nich między innymi model Sigma Uni, Komfort Eko i Komfort Eko Lux. A może zainteresuje cię także ten artykuł o piecach na ekogroszek?
  • Eco-Met Pleszew – kolejna znana firma zajmująca się sprzedażą pieców na ekogroszek. W ofercie znajdziemy modele opatrzone kilkuletnią gwarancją, posiadające dobre opinie użytkowników. Szeroka oferta kotłów sprawi, że dopasujemy je do potrzeb większości gospodarstw domowych.
  • Termo-Tech – znany producent pieców na ekogroszek, wyróżniający się szeroką ofertą sprzedaży. Termo-Tech specjalizuje się w produkcji pieców o wysokiej jakości wykonania.
  • Zębiec – kolejny uznany producent zajmujący się dystrybucją pieców na ekogroszek. Dobre opinie użytkowników posiada model Topaz ze sterownikiem Lider PID Dynamic. Zastosowanie najbardziej nowoczesnych rozwiązań sprawia, że produkt posiada wiele funkcji sterowania i okazuje się łatwy w obsłudze. Kotły z zasobnikiem marki Zębiec są też objęte długoletnią gwarancją serwisową.
  • Ogniwo – nasz ranking producentów nie byłby pełny bez wyróżnienia marki Ogniwo. Jest to znany producent kotłów na ekogroszek. W ofercie sprzedaży znajdziemy popularne kotły typu Eko Plus, Eko Plus+ czy Eko Plus M. Piece centralnego ogrzewania posiadają przychylne opinie użytkowników i dużą renomę. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o sposobach na tanie ogrzewanie.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły