Piec na ekogroszek z podajnikiem

Kotły podajnikowe należą do nowej klasy kotłów węglowych. Jest to nic innego a nowoczesna forma ogrzewania węglowego, która występuje w kotłowniach indywidualnych. Na ich korzyść przemawia szczególnie automatyka. Jedynym obowiązkiem użytkownika pieca na ekogroszek jest uzupełnienie podajnika opałem i usunięcie zgromadzonego popiołu.

Niezbędnymi elementami w tego typu kotle są sterownik kotła i palnik. Niegdyś sterowniki pieców na ekogroszek z podajnikiem były jedynie automatyczne. Większość posiadaczy kotła zmuszona była ustawić parametry, które były im zupełnie obce – moc nadmuchu, czasy postoju, czasy przedmuchów itd. Dzisiaj rynek wypełniają piece ze sterownikiem, w których ingerencja człowieka sprowadza się jedynie do ustawienia odpowiedniej temperatury wody w instalacji. Resztą zajmuje się już sam sterownik.

Podobnie jest z palnikami. Na skutek swoistości rynku węgla w naszym kraju nieustannie wprowadzane są nowe konstrukcje. Bardzo mało jest wysokiej jakości ekogroszku, podobnie jak wysokiej jakości węgla. Pierwsze modele palników zostały zaprojektowane w taki sposób, że były w stanie spalać jedynie najlepszy ekogroszek. Niskiej jakości węgiel nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Aktualnie producenci wprowadzają na rynek palniki, które są zdolnie spalać różnego rodzaje paliwa, gdyż ceny najlepszej jakości węgla znacznie wzrosły z powodu rozpowszechnienia się tego typu kotłów. Porady na temat wyboru kotła na ekogroszek znajdziesz w tym artykule.

Wady i zalety pieców na ekogroszek z podajnikiem

Niekwestionowaną zaletą pieca na ekogroszek z podajnikiem jest czystość i ekonomia spalania. Za tego typu kotłem przemawia czas pracy, który nie stwarza konieczności jego obsługi nawet przez kilkanaście dni.

Jedną z wad kotłów podajnikowych jest konieczność zakupu opału o odpowiednim rozmiarze ziaren. Aby piec mógł pracować, niezbędnego jest jego podłączenie do prądu, które przekłada się na większe koszty rachunków.

Piec na ekogroszek to jeden z najtańszych i najbardziej ekonomicznych sposobów na ogrzewanie domu. Piec na ekogroszek z podajnikiem to duża inwestycja, która się jednak zwraca.
Piec na ekogroszek z podajnikiem – cena, polecane modele – który wybrać?

Dobre piece na ekogroszek z podajnikiem - cechy

Piece w dobrych cenach

Jeżeli chciałbyś otrzymać atrakcyjne oferty na interesujący Cię piec - wypełnij ten formularz. W odpowiedzi skontaktują się z Tobą firmy zainteresowane realizacją Twojego zlecenia.

Sprawdź!

O dobrej jakości pieca na ekogroszek z podajnikiem decyduje w pełni automatyczny sterownik. Jest to doskonała alternatywa szczególnie dla laików, dla których obca jest wiedza na temat spalania węgla. Wybór automatycznego sterownika niesie ze sobą możliwość ustawienia dowolnej temperatury. I jest to jedyny parametr, który leży po stronie użytkownika. Jeśli zainteresowały cię kotły na paliwo stałe, w tym artykule radzimy, jaki jego rodzaj wybrać.

Obecność wszystkopalnego palnika sprawia, że wybrany kocioł będzie w stanie spalić trudne paliwa, w tym niskiej jakości miał. Wysoka jakość kotła to także brak rusztu awaryjnego, zwłaszcza wodnego, który przekłada się na straty opału. Z kolei duża pojemność zasobnika i popielnika to rzadsze wizyty w kotłowni.

Trudny wybór pieca na ekogroszek z podajnikiem

Zadbaj o ciepło w swoim domu - sprawdź promocje!

Oferta kotłów na ekogroszek jest rozmaita, dlatego warto pokusić się o urządzenie marki cenionego na rynku producenta. Dużą renomą cieszą się kotły firm Termo-Tech i Galmet. Cena tego typu pieca uzależniona jest od wielu czynników, w tym od mocy i parametrów użytkowych.

Najtańszy kocioł, którego wartość mocy nie przekracza 10 kW zakupić możemy za nieco ponad 1600 zł. Jeśli chcemy, aby nasz piec był bardziej wydajny, będziemy musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 2000-4000 zł. Kotły o dużych gabarytach, które wskazane są do dużych domów mogą opiewać na kwotę 8000 zł. Jeśli interesuje cię piec centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego, przeczytaj ten artykuł, w którym radzimy, co wybrać.

ikona podziel się Przekaż dalej