fot. Ariston

Jaki podgrzewacz wody Ariston wybrać?

Elektryczny podgrzewacz wody o większej pojemności

W ofercie sprzedaży firmy Ariston znajdziemy podgrzewacze pojemnościowe o większej oraz małej zasobności zbiornika. Pierwszy typ to innymi słowy pojemnościowy bojler elektryczny, który umożliwia ogrzanie i przechowywanie ciepłej wody użytkowej.

Bojler elektryczny może posiadać dużą pojemność oraz moc. Są to dwa nadrzędne parametry, które determinują wybór odpowiedniego modelu. Wydajna grzałka do bojlera może zagwarantować szybkie zagrzanie wody dla kilkuosobowej rodziny.

Wybierając duży, pojemnościowy podgrzewacz wody Ariston warto zwrócić uwagę na własne potrzeby użytkowe. Modele o dużej pojemności najlepiej sprawdzają się w przypadku użytkowników, którzy posiadają większe zapotrzebowanie na c.w.u. Warto wspomnieć, że grzałka do bojlera o dużej pojemności wymaga więcej czasu na ogrzanie wody. Dlatego nie będzie to rozwiązanie idealne dla jednego użytkownika, który posiada niskie zużycie c.w.u. Duży bojler lepiej sprawdzi się przy połączeniu do wielu punktów poboru wody, które posiadają większe zużycie. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o podgrzewaczach wody.

Jednopunktowe podgrzewacze wody Ariston o mniejszej pojemności

Ogrzewacze pojemnościowe nie muszą gromadzić dużej ilości c.w.u. i zajmować przestronnych powierzchni użytkowych. W ofercie sprzedaży znajdziemy także niewielki, pojemnościowy bojler elektryczny mieszczący 10 – 20 litrów.

Dobrej jakości podgrzewacz wody Ariston jest w stanie przygotować c.w.u. potrzebną do użytkowania jednego kranu. Grzałka do bojlera szybko ogrzeje 10 – 20 litrów wody i nie zużyje zbyt dużej ilości energii. Dużym atutem niewielkiego ogrzewacza okazuje się możliwość pełnego zamaskowania. Urządzenie możemy schować pod zlewem czy umywalką łazienkową. Jest to rozwiązanie posiadające przychylne opinie.

Warto również dodać, iż elektryczny podgrzewacz wody o małej pojemności zazwyczaj nie sprawia większych trudności montażowych. Najlepiej sprawdzi się w przypadku ujęć wody o mniejszym zapotrzebowaniu na c.w.u.

Wybieramy elektryczny podgrzewacz wody

Popularne, wielopunktowe ogrzewacze pojemnościowe

Poniżej opiszemy trzy warte uwagi modele produktów marki Ariston. Są to podgrzewacze, które zyskały najlepsze opinie użytkowników. A może zainteresuje cię także ten artykuł o elektrycznym podgrzewaczu wody?

Elektryczny podgrzewacz wody Lydos Eco – pojemnościowy bojler elektryczny mieszczący 80 l. Posiada wysoką wydajność oraz funkcję oszczędzania energii elektrycznej. Model o mocy 1,8 kW jest w stanie szybko przygotować ciepłą wodę użytkową. Jego pionowa konstrukcja nadaje się do montażu w wielu przestrzeniach domowych. Ciekawostką jest także większa anoda magnezowa, która sprawia, że grzałka do bojlera jest długotrwale chroniona przed atakiem korozji. Obudowa z emaliowanej stali kryje w sobie izolacje z przyjaznego dla środowiska cyklopentanu. Dzięki swoim właściwościom model zebrał pochlebne opinie użytkowników. Cena jego zakupu wynosi 700 zł.

Polecane podgrzewacze wody - sprawdź promocje

Podgrzewacz wody Ariston Velis Evo Plus – to zaawansowany, pojemnościowy bojler elektryczny z możliwością płynnej regulacji temperatury. W ofercie sprzedaży znajdziemy modele o pojemności 50, 80 oraz 100 litrów. Ogrzewacze z serii Velis Evo Plus posiadają wyświetlacz LCD, regulację elektroniczną i zawór bezpieczeństwa. Ciekawostką jest obecność systemu autodiagnostycznego. Warto także dodać, iż grzałka do bojlera została ochroniona przez powiększoną anodę magnezową. Dzięki swoim właściwościom ogrzewacze z serii Velis Evo Plus są kolejnymi produktami, które zyskały przychylne opinie użytkowników. Cena zakupu modelu o pojemności 80 l wynosi ok. 1450 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o anodzie magnezowej?

Podgrzewacz elektryczny Ariston Pro Eco – szukając bojlera często sugerujemy się atrakcyjną ceną zakupu. Dlatego warto zainteresować się modelem z serii Pro Eco. Jest to niewielki, pionowy bojler elektryczny o pojemności 30 litrów. Wydajna grzałka o mocy 1,8 kW zapewni bardzo szybkie przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Cena zakupu modelu Ariston Pro Eco wynosi 550 zł.

Jednopunktowe podgrzewacze pojemnościowe – przegląd wybranych modeli

W ofercie firmy Ariston znajdziemy wiele godnych uwagi podgrzewaczy o mniejszej pojemności. Poniżej wyszczególnimy trzy jednopunktowe produkty o uniwersalnych możliwościach wykorzystania.

Elektryczny podgrzewacz wody Ariston Andris Eco Evo – to popularny bojler elektryczny o pojemności 10 l. Produkt nadaje się do montażu pod zlewem lub umywalką. Posiada prostą, kompaktową konstrukcję, a cyfrowa regulacja temperatury zwiększa komfort jego użytkowania. Model Andris Eco Evo posiada grzałkę o mocy 2 kW, co umożliwia wydajne przygotowanie c.w.u. Cena zakupu wynosi ok. 400 – 460 zł.

Podgrzewacz wody Ariston Andris R 10U EU – kolejny model zbierający przychylne opinie. Bojler o pojemności 10 litrów nadaje się do montażu pod umywalką bądź zlewozmywakiem. Posiada izolację z grubej pianki poliuretanowej, która wydajnie utrzymuje ciepło wody. Ogrzewacz został wyposażony w moc 1,2 kW, a cena jego zakupu wynosi jedynie 340 zł. Sprawdź także ten artykuł ze schematem cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.

Podgrzewacz wody Ariston Andris Lux Eco Evo – to ostatni bojler prezentowany na naszej liście. Posiada pojemność 15 l i nadaje się do montażu podszafkowego. Model został wyposażony w system oszczędzania energii Eco Evo. Posiada cyfrową regulację temperatury oraz system zabezpieczeń ABS. Moc 2,0 kW umożliwi szybkie przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Cena opisywanego modelu wynosi 480 zł.

Zaprezentowane powyżej ceny uwzględniają wartość podatku VAT.

ikona podziel się Przekaż dalej