Wybieramy podgrzewacz wody do basenu

Rodzaje podgrzewaczy do basenów ogrodowych

W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne nagrzewnice i urządzenia do nagrzewania wody basenowej. Podgrzewacz wody do basenu powinien być dopasowany do wielkości zbiornika, jego lokalizacji, a także indywidualnych wymagań inwestora.

Większe kompleksy wodne ogrzewa się przy użyciu pomp ciepła, dużą popularnością cieszą się też elektryczne podgrzewacze do basenu oraz urządzenia solarne.

W warunkach przydomowych nie musimy inwestować w drogie pompy ciepła. Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem będą tradycyjne podgrzewacze elektryczne oraz solarne. Poniżej omówimy wady oraz zalety obydwu rozwiązań. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o podgrzewaczach wody.

Elektryczny podgrzewacz wody basenowej

Elektryczna grzałka do basenów ogrodowych jest bardzo popularnym, a przy tym wydajnym rozwiązaniem. Dobrej jakości podgrzewacz wody do basenu (np. firmy Intex, Bestway czy Alkorplan) będzie w stanie wydajnie ogrzać wodę w przydomowym akwenie. Wystarczy dobrać nagrzewnice do pojemności basenu i ilości wody basenowej.

Niewielki, elektryczny podgrzewacz wody do basenów ogrodowych najlepiej sprawdza się w przypadku małych zbiorników. Możemy ustawić go na kilka godzin w ciągu nocy, co sprawi, że w ciągu dnia basen będzie gotowy do użytku.

Wybierając podgrzewacze do basenu warto zapoznać się z parametrami technicznymi urządzeń. Większość z nich umożliwi podwyższenie temperatury o kilka stopni w zbiornikach o pojemności do 20000 litrów. Im mniejsza pojemność zbiornika, tym wyższa wydajniejsza jest grzałka.

Podgrzewacz wody do basenu - rodzaje, opinie, ceny, producenci oraz wiodące marki, a także zastosowanie i sposoby
Piękny basen z drabinką, w którym został zamontowany podgrzewacz wody do basenu. Dzięki temu zapewnia ciepłą wodę w pochmurniejsze dni.

Pamiętajmy też, że elektryczny podgrzewacz wody basenowej powinien być dopasowany do rozmiarów zbiornika, pompy oraz specyfiki przyłącza elektrycznego. W ofertach sprzedaży firm Bestway, Intex i Alkorplan znajdziemy nagrzewnice do niemal każdego rozmiaru i pojemności zbiornika. Wystarczy dobrać odpowiednie parametry techniczne oraz wybrać model, który posiada dobre opinie użytkowników. A może zainteresuje cię także ten artykuł o elektrycznym podgrzewaczu wody?

Solarny podgrzewacz wody

Jak już wspomnieliśmy, elektryczny podgrzewacz wody do basenu jest dość popularnym rozwiązaniem. Niestety jego eksploatacja może podnieść wysokość rachunków za energię elektryczną. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się solarne nagrzewnice wody basenowej.

Solarny podgrzewacz wody wykorzystuje odnawialne źródło energii, dzięki czemu ogranicza koszty eksploatacji basenu. Urządzenie może działać bez konieczności montowania dodatkowych przyłączy, co czyni z niego produkt uniwersalny. Co więcej, solarne podgrzewacze do basenu marki Intex, Bestway i Alkorplan zdobywają bardzo dobre opinie użytkowników. Większość z nich zauważa realne oszczędności eksploatacyjne i podkreśla, że są to urządzenia łatwe w montażu.

Polecane podgrzewacze wody - sprawdź promocje

Warto także dodać, iż solarny podgrzewacz wody działa również w pochmurne dni. Dobrej jakości grzałka do basenów ogrodowych absorbuje światło rozproszone. Dzięki temu wydajnie podwyższa temperaturę wody basenowej w trudnych warunkach.

Solarny podgrzewacz wody nie zawsze posiada wydajność wystarczającą do ogrzania większych zbiorników wodnych. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami technicznymi urządzenia. Sprawdź także ten artykuł o zastosowaniu pompy ciepła.

Wiodący producenci i cena zakupu

Znani producenci podgrzewaczy do wody basenowej

Wybierając podgrzewacz wody do basenu warto zwrócić uwagę na producenta. Zakup markowego urządzenia daje nam gwarancję wysokiej jakości oraz niezawodności działania.

Najlepsze opinie użytkowników zdobywają podgrzewacze do basenu firmy Intex, Bestway oraz Alkorplan. W zbiornikach wodnych o większej pojemności świetnie sprawdzą się profesjonalne podgrzewacze do basenu. Wśród producentów należy tutaj wymienić także markę Behncke i Pahlen.

Ile kosztuje podgrzewacz wody do basenu?

Podgrzewacze do basenu są dostępne w dość różnorodnych cenach. Najmniejsze urządzenia elektryczne zakupimy już za kwotę 200 – 400 zł. W podobnej cenie dostępna będzie prosta grzałka solarna.

Podgrzewacz wody do basenu o większych rozmiarach będzie nieco droższy. Za wydajne urządzenie podgrzewające trzeba czasem zapłacić 700 – 900 zł. Jeszcze więcej zapłacimy za profesjonalny podgrzewacz wody do basenu. Cena zakupu wydajnych modeli ze stali często osiąga kwoty 2000 zł. Stawka za tytanowy podgrzewacz do wody basenowej, dopasowany do zbiorników o dużej pojemności wynosi ok. 3000 zł. Tego typu produkty sprawdzą się zarówno w ogrzewaniu wody słodkiej, jak i słonej. Sprawdź także ten artykuł ze schematem cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły