Cennik klimatyzacji Daikin – jaka jest cena klimatyzatora?

Nowoczesne klimatyzatory firmy Daikin charakteryzują się wysoką efektywnością i klasą energetyczną A+++. W katalogu producenta odnajdziemy kilka popularnych modeli, które różnią się ze względu na rozmiar, parametry techniczne czy możliwości przystosowania do konkretnych pomieszczeń. Warto także dodać, że klimatyzacja Daikin Polska wykorzystuje technologię sterowania inwerterowego, które redukuje zużycie energii w silnikach nawet do 30%. Ciekawostką katalogową jest też bogata możliwość konfiguracji poszczególnych urządzeń (np. klimatyzacja Multisplit), co sprawia, że urządzenia mogą obsługiwać jedno niewielkie pomieszczenie lub grupę wnętrz w całym budynku.

Aby przybliżyć cennik klimatyzacji Daikin, warto zapoznać się z dwoma głównymi seriami modeli owego producenta. Podstawowym modelem jest klimatyzacja Split. Jest to urządzenie, które nadaje się do montażu do jednej jednostki wewnętrznej. System posiada dość prostą formę i jest przeznaczony do zastosowania wyłącznie w jednym pomieszczeniu. Dużym atutem tego rozwiązania okazuje się łatwy montaż i niska cena klimatyzatora. Przybliżony cennik klimatyzacji Dainkin Split może wynosić 2 000 – 12 000 zł za popularne modele.

Do kolejnej grupy produktów należy klimatyzacja Multi Split. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie przeznaczone do montażu większej liczby jednostek wewnętrznych. Jedna jednostka zewnętrzna Multisplit może współpracować z maksymalnie pięcioma jednostkami wewnętrznymi o dowolnym typie. Daje to możliwość pełnego dopasowania do potrzeb kilku pomieszczeń. Co więcej, klimatyzacja Multi Split wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, gwarantujące energooszczędność oraz ograniczenie prac konserwacyjnych. Dostępne w katalogach Daikin Polska klimatyzatory Multi Split posiadają dobre opinie wśród inwestorów i są dostępne w różnych wariantach ceny. Przeglądając cennik klimatyzacji Daikin zauważymy, że ceny 2021 mogą kształtować się w przedziale 400 – 4 000 zł za jedno urządzenie wewnętrzne. Kompletna klimatyzacja Multi Split wymaga przyłączenia przynajmniej jednej jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. W pierwszej grupie znajdują się naścienne jednostki Multisplit, jednostki kanałowe oraz szafkowe jednostki Multi Split. Ciekawostką w katalogach Daikin Polska jest także klimatyzacja kasetowa płaska oraz jednostka Multisplit typu podstropowego. Cena klimatyzatora (jednostka wewnętrzna) zależy od jego parametrów oraz specyfiki przyłączeniowej.

Dużą popularnością cieszą się jednostki naścienne, które zapewniają dyskretny wygląd oraz wysoką wydajność. Do zestawu Multisplit można podłączyć dowolny klimatyzator, a w tym model Comfora. Jest to niewielkich rozmiarów jednostka, spełniająca wymagania efektywności energetycznej A++. Głównym atutem jest tu atrakcyjna cena klimatyzatora, prosty montaż oraz cicha praca. Ceny 2021 za najpopularniejsze jednostki z serii Comfora wynoszą około 4 000 – 6 000 zł.

Pompy ciepła Daikin Polska – ceny 2021

W katalogu Daikin Polska znajdziemy także zaawansowane pompy ciepła. Jest to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. W lato pompa działa jak klimatyzacja, z kolei w okresie zimowym pozwala na dogrzewanie pomieszczeń.

Do wyboru pozostaje kilka opcji produktowych. Ciekawostką są pompy ciepła typu powietrze powietrze. W katalogach odnajdziemy grupę produktów, która w 80 % zasilana jest przez energię odnawialną, z kolei w 20 % przez instalację elektryczną. Systemy nadają się do montażu w nowych budynkach i mogą zostać wzbogacone o urządzenia solarne.

W ofercie Daikin Polska znajdziemy także pompy ciepła typu powietrze woda. Są to urządzenia niskotemperaturowe do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania pomieszczeń i chłodzenia w okresie letnim. System można wyposażyć w urządzenia solarne, które dodatkowo podnoszą energooszczędność.

Do grupy popularnych produktów należy również gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma, służąca do ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody. W katalogach odnajdziemy wiele modeli tego produktu, a ceny na 2021 rok okazują się dość atrakcyjne. Ceny za kompletny zestaw hybrydowy Altherma R Hibrid wynoszą około 23 000 – 30 000 zł netto. Istnieje także opcja zakupu pojedynczych urządzeń, pasujących do systemu Multisplit i Split. Cena katalogowa za popularną jednostkę może wynosić około 6 000 – 10 000 zł.

Oczyszczacze powietrza Daikin Polska – ceny 2021

Aby bliżej omówić cennik klimatyzacji Daikin i urządzeń dodatkowych, warto wyszczególnić nowoczesne oczyszczacze powietrza. Jest to grupa urządzeń redukujących zanieczyszczenia, smog, wirusy, pleśń oraz alergeny. W ofercie znajdują się oczyszczacze standardowe oraz urządzenia z dodatkowym nawilżaczem powietrza.

Na uwagę zasługuje popularny model oczyszczacza o nazwie MC55W. Jest to urządzenie, które wytwarza jony plazmy dezaktywującej bakterie i wirusy. W urządzeniu zastosowano filtr HEPA oraz dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi. Wszystkie oczyszczacze powietrza Daikin Polska dodatkowo jonizują powietrze i zapewniają cichą pracę (19 dB). Ciekawostką są także wbudowane czujniki zapachów, neutralizatory zapachu, i kontrola jakości powietrza z czujnikiem cząstek. 2,5μm. Ceny zakupu będą uzależnione od wyboru konkretnego modelu i przeważnie utrzymują się przedziale 1 700 – 3 000 zł.

W wielu pomieszczeniach sprawdzą się także urządzenia z budowanym oczyszczaczem powietrza. Ich zadaniem jest optymalizacja parametrów pomieszczenia i ewentualne zwiększenie poziomu wilgoci. Problemem wielu ogrzewanych pomieszczeń okazuje się bowiem nadmiernie wysuszone powietrze, które wpływa na pogorszenie komfortu ich użytkowania. Oczyszczacze z wbudowanym nawilżaczem nadają się do zastosowania w budynkach mieszkalnych czy biurach. Cena zakupu  dobrej jakości modelu Daikin na ogół rozpoczyna się od kwoty 2 000 zł.

Zaprezentowana w niniejszym artykule cena klimatyzatora, pomp ciepła i oczyszczaczy powietrza ma charakter poglądowy. Stawki zostały uśrednione i nie zawierają wartości podatku VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły