Pompa ciepła Panasonic - najważniejsze informacje

Japońska firma Panasonic ma ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu oraz wytwarzaniu systemów grzewczych oraz chłodniczych. Koncern Panasonic eksportuje produkty tej branży do ponad 120 krajów, dzięki czemu jest jednym ze światowych liderów w produkcji systemów grzewczych i chłodzących. Ta firma o zasięgu globalnym jest także liderem innowacyjności i rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Posiada 294 zakłady produkcyjne, które rozmieszczone są na całym świecie.

Posiada rozbudowaną sieć centrów badawczych, projektowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych, dzięki czemu gwarantuje najwyższą jakość swoim produktów. Dzięki temu, że firma Panasonic dba o nieustanny rozwój i zawsze szuka najlepszych rozwiązań i innowacji jest wiodącym światowym producentem systemów grzewczych i klimatyzacji. Wśród pomp ciepła firmy Panasonic możemy odnaleźć pompy ciepła typu powietrze-powietrze oraz pompy ciepła typu powietrze-woda. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o pompach ciepła.

Pompa ciepła Panasonic - rodzaje, najlepsze modele i cennik

Pompy ciepła powietrze-woda Aquarea

System Aquarea firmy Panasonic jest innowacyjnym i energooszczędnym rozwiązaniem, które jest przeznaczone zarówno do klimatyzowania, jak i ogrzewania pomieszczeń, a także do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. To jedne z najlepszych tego typu rozwiązań dostępnych obecnie na rynku Powietrzna pompa ciepła Panasonic Aquarea działa w ten sposób, że zasysa świeże powietrze, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort chłodzenia oraz ogrzewania pomieszczeń.

Warto również zwrócić uwagę na to, że System Panasonic Aquarea to rozwiązanie znacznie czystsze, bezpieczniejsze, tańsze, a także bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego od alternatywnych systemów ogrzewania olejowego, gazowego czy elektrycznego. Każda pojedyncza powietrzna pompa ciepła Panasonic Aquarea ma możliwość współpracy z panelami słonecznymi i w ten sposób podgrzewa wodę użytkową, a także zasila grzejniki lub instalacje ogrzewania podłogowego.

Kolejnym istotnym aspektem, na który również warto zwrócić uwagę, jest to, że w celu ograniczenia kosztów ogrzewania budynku, który jest modernizowany, system Aquarea może zostać podłączony do już istniejącej instalacji. To bardzo innowacyjne rozwiązanie, które przeznaczone jest dla nowych budynków, jak również można je zastosować w trakcie modernizacji obiektów już istniejących. Pompy ciepła typu powietrze woda dostępne są w różnych mocach, największą popularnością cieszą się 9 kW i 12 kW. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł wyjaśniający zasadę działania pompy ciepła.

Panasonic Aquarea T-CAP

Cena 26 937 zł

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych firmy Panasonic są pompy ciepła powietrze-woda Aquarea T-CAP. Są one w stanie produkować ciepłe powietrze nawet, gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Systemy Panasonic Aquarea T-CAP występują w kilku wariantach. Wariant All In One idealnie sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń, wytwarza ciepłą lub zimną wodę i posiada wbudowany zbiornik ciepłej wody użytkowej wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 200 l. Wariant Monoblok jest pojedynczą jednostką zewnętrzną, która dostarcza wodę do ogrzewania oraz chłodzenia, a także przechowuje ciepłą wodę użytkową. Wariant Split jest dwuczęściowym systemem do ogrzewania oraz przechowywania ciepłej wody użytkowej. Zaopatrzony jest w szeroki zakres adapterów, które pasują do każdego domu.

Panasonic Aquarea High Performance

Cena 20 999 zł

Kolejną propozycją firmy Panasonic w zakresie pomp ciepła typu powietrze-woda jest system Panasonic Aquarea High Performance. To idealne rozwiązanie do nowych instalacji, a także do domów pasywnych. Pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance dostępne są w trzech wariantach. All In One to rozwiązanie do małych pomieszczeń. System Panasonic Aquarea High Performance All In One wytwarza ciepłą oraz zimną wodę. Zaopatrzony został w zbiornik ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej, który ma pojemność 200 l. System Panasonic Aquarea High Performance Monoblok to jednostka zewnętrzna pojedyncza, która dostarcza wodę do chłodzenia oraz ogrzewania, jak również magazynuje ciepłą wodę użytkową. Dwuczęściowy System Panasonic Aquarea High Performance Split służy do ogrzewania, a także magazynuje ciepłą wodę użytkową. Dostępny jest szeroki zakres adapterów, które dopasują się do każdego domu.

Polecane pompy ciepła — sprawdź ceny!

Panasonic Aquarea HT

Cena 22 129 zł

System Panasonic Aquarea HT to rozwiązanie optymalne w przypadku domów, które mają tradycyjne, wysokotemperaturowe grzejniki. System Panasonic Aquarea HT dostępny jest w dwóch wariantach. System Panasonic Aquarea HT Monoblok jest to pojedyncza jednostka zewnętrzna, która odpowiada za dostarczanie wody do chłodzenia i ogrzewania oraz za przechowywanie ciepłej wody użytkowej. System Panasonic Aquarea HT Split to dwuczęściowy system odpowiadający za ogrzewanie i przechowywanie ciepłej wody użytkowej. Posiada szeroki zakres adapterów, które dopasują się idealnie do każdego domu. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem pomp ciepła?

Panasonic Aquarea DHW

Panasonic Aquarea DHW to zasobniki ciepłej wody użytkowej, które posiadają wbudowaną pompę ciepła.

Pompy ciepła powietrze-powietrze firmy Panasonic

Domowe systemy Panasonic Split

Domowe systemy Panasonic Split do zaopatrzone są w szeroką gamę różnego rodzaju jednostek wewnętrznych: kasetonowe, ścienne, kanałowe, konsole podłogowe.

Domowe systemy Panasonic Multi Split

To rozwiązanie, które sprawdza się do klimatyzacji więcej niż jednego pomieszczenia. Systemy Panasonic Multi Split zastosowane mogą być do klimatyzowania nawet 5 pomieszczeń w budynku mieszkalnym lub komercyjnym.

Domowe systemy Panasonic Free Multi

Systemy Panasonic Free Multi są kombinacją od 2 do 5 różnego rodzaju jednostek wewnętrznych, takich jak jednostki ścienne, kanałowe kasetonowe, a także konsole podłogowe. System ten charakteryzuje największą elastycznością i daje bogaty wybór w zakresie domowej klimatyzacji.

Pompy ciepła Panasonic, podobnie jak pompy ciepła Viessmann oraz NIBE należą do najlepszych pomp ciepła dostępnych na międzynarodowym rynku. W ofercie pomp ciepła firmy Panasonic odnajdziemy pompy ciepła powietrze-powietrze oraz pompy ciepła woda-powietrze. Pompy ciepła firmy Panasonic dostępne są w sprzedaży w różnych mocach, między innymi 9 kW i 12 kW. Rozwiązanie cieplne i chłodzące firmy Panasonic pozwalają, aby w domu w okresie zimowym panowało ciepłe powietrze, pozwalają także na wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Rozwiązania cieplne Panasonic to gwarancja najwyższej jakości. Sprawdź także ten artykuł o pompach ciepła marki Viessmann.

ikona podziel się Przekaż dalej