Pompy ciepła Vaillant - najważniejsze informacje

Niemiecka marka Vaillant to jeden z najbardziej rozpowszechnionych i najlepszych producentów techniki grzewczej na świecie obok takich firm jak Viessmann, Hewalex, Galmet, Panasonic czy Buderus. Ten niemiecki koncern znany jest z produkcji pomp ciepła, rekuperatorów, gazowych i olejowych kotłów kondensacyjnych, klimatyzatorów, urządzeń solarnych i fotowoltaicznych. Firma Vaillant działa również na rynku polskim, a jej produkty są zawsze gwarancją najwyższej jakości. Jednym z działów firmy Vaillant w zakresie ogrzewania są pompy ciepła, które dostępne są w różnych wersjach i parametrach. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o pompach ciepła.

Pompy ciepła Vaillant - uznane produkty i ich zastosowanie

Pompa ciepła Vaillant aroTHERM Split

Jest to pompa ciepła, która działa w technologii Split. Jest ona urządzeniem cichym i oszczędnym, a dodatkowym atutem tej pompy jest to, że szybka i łatwa w instalacji. Jest to jedno z najcichszych dostępnych na rynku urządzeń. Pompa ta charakteryzuje się wysoką efektywnością, co z kolei sprawia, że koszty jej eksploatacji są niskie. Pompa ta może współpracować z urządzeniami fotowoltaicznymi. Urządzenie to charakteryzuje się klasą A++ dla ogrzewania. Pompa ciepła Vaillant aroTHERM Split umożliwia uzyskanie ciepłej wody użytkowej, a także chłodzenie i ogrzewanie.

Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL to cena 21542 zł

Jest to pompa ciepła typu powietrze woda. Charakteryzuje się niskimi kosztami użytkowania dzięki temu, że urządzenie to posiada wysokie COP = do 4,8. Ponadto pompa ta charakteryzuje się niskim poborem energii elektrycznej dzięki temu, że pompa ta jest urządzeniem o wysokiej sprawności. Zaletą tej pompy jest to, że zapewnia ona bardzo wysoki komfort, również latem dzięki temu, że posiada ona funkcję aktywnego chłodzenia. Pompę tą charakteryzują także niewielkie wymiary, co za tym idzie także oszczędność miejsca. Posiada ona bezpieczną obudowę, dzięki czemu nie musimy martwić się o nasze dzieci. Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL umożliwia zarówno uzyskanie ciepłej wody użytkowej, jak również ogrzewanie i chłodzenie. A może zainteresuje cię ten artykuł z cennikiem pomp ciepła?

Polecane pompy ciepła — sprawdź ceny!

Pompa ciepła Vaillant flexoTHERM exclusive

Jest to pompa ciepła, której mamy możliwość wyboru trzech rodzajów dolnego źródła ciepła. Może to być solanka, woda lub powietrze. Jest to pompa o wysokiej sprawności, dzięki zastosowaniu w niej trwałej sprężarki typu Scroll. Charakteryzuje się ona także inteligentnym zarządzaniem źródłem ciepła w przypadku układów hybrydowych. Odpowiada za to funkcja trivia. W pompie tej zastosowano także aktywne chłodzenie zintegrowane. Możemy również zamontować chłodzenie pasywne. W pompie flexoTHERM exclusive zastosowana została funkcja PV Ready, która odpowiada za współpracę z systemami fotowoltaicznymi. Dzięki zastosowaniu wielu ciekawych rozwiązań ta pompa ciepła ma bardzo dobre opinie. Można przy jej użyciu przygotować ciepłą wodę użytkową, umożliwia ona także chłodzenie i ogrzewanie.

Pompa ciepła Vaillant flexoCOMPACT exclusive

Ta pompa ciepła daje możliwość wyboru jednego z trzech rodzajów dolnego źródła ciepła. Tymi źródłami ciepła mogą być woda, solanka lub powietrze. Urządzenie posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody. Pompa ciepła Vaillant flexoCOMPACT exclusive umożliwia dzięki funkcji triVAI inteligentne zarządzanie źródłem ciepła w przypadku układów hybrydowych. Urządzenie to ma bardzo dobre opinie, dzięki zastosowaniu wysokoefektywnego układu ziębniczego EVI. Możemy zamontować chłodzenie pasywne. Urządzenie to posiada dodatkową, wielostopniową grzałkę elektryczną o mocy od 1,5 kW / 3,0 kW / .... / 9,0 kW. Urządzenie to umożliwia ogrzewanie, chłodzenie oraz wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o rodzajach pomp ciepła.

Pompa ciepła Vaillant aroSTOR VWL to cena 6900 zł

Ta pompa ciepła to urządzenie o wysokiej sprawności typu powietrze woda. Charakteryzuje się ekonomiczną i wydajną pracą, a także niskim kosztem podgrzewu ciepłej wody. Korzystając z tego urządzenia możemy mieć darmową klimatyzację w sezonie letnim. Urządzenie to zaopatrzone zostało w zasobnik ciepłej wody o pojemności 290 l. Do urządzenia możemy podłączyć instalację fotowoltaiczną. Pompa ciepła Vaillant aroSTOR VWL umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL w układzie hybrydowym to cena 30694 zł

Pompa ciepła wraz z kotłem kondensacyjny tworzą układ hybrydowy. Stosując takie rozwiązanie możemy sporo zaoszczędzić w związku z systemem zarządzania źródłami ciepła. Jest to ekonomiczny i wydajny sposób na ogrzewanie domu. Zastosowanie tego rozwiązania umożliwia także na większe uniezależnienie się od wahań cen paliw. Urządzenie to współpracuje z wszystkimi kotłami marki Vaillant. Dzięki temu, że urządzenie to ma niewielkie wymiary, możemy zaoszczędzić miejsce. Pompa ciepła Vaillant aroTHERM VWL w układzie hybrydowym umożliwia ogrzewanie, chłodzenie oraz pozyskanie ciepłej wody użytkowej.

Centrala grzewcza Vaillant uniTOWER VIH QW 190/1E

Centrala grzewcza dla pomp Vaillant aroTHERM VWL posiada zintegrowany zasobnik centralnej wody użytkowej o pojemności 190 l. Zaopatrzona została we wbudowaną grzałkę przepływową o mocach 2 kW, 4 kW, 6 kW oraz we wbudowany regulator VWZ AI. Urządzenie to może współpracować z regulatorem systemowym multiMATIC VRC 700. Mamy możliwość uzyskania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia oraz ogrzewania. A może zainteresuje cię także artykuł o sposobie zastosowania pomp ciepła?

Pompa ciepła Vaillant geoTHERM od 22 kW to cena 48237 zł

Jest to gruntowa pompa ciepła, typu solanka woda o wysokiej sprawności i wydajności. W urządzeniu tym wbudowany został ogranicznik prądu rozruchowego. Gruntowa pompa ciepła geoTHERM od 22 kW występuje w opcji z chłodzeniem pasywnym. Dzięki temu urządzeniu możemy uzyskać ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewać za jego pomocą pomieszczenia.

Niemiecka uznana na całym świecie, jak również w Polsce, firma Vaillant specjalizująca się w technice grzewczej oferuje najwyższej jakości produkty. Wśród nich odnajdziemy między innymi pompy ciepła, które cieszą się bardzo dużym uznaniem i świetnymi opiniami wśród użytkowników. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje pomp ciepła produkowanych przez tą uznaną niemiecką markę, które posiadają różne parametry oraz sposoby działania. Pompy ciepła produkowane przez markę Vaillant w zależności od modelu umożliwiają przygotowanie ciepłej wody użytkowej, a także ogrzewanie oraz chłodzenie budynków. Mamy bardzo duży wybór rozwiązań i technologii, dzięki czemu każdy inwestor może wybrać najlepsze dla siebie urządzenie. Sprawdź także ten artykuł o kosztach ogrzewania domu pompą ciepła.

ikona podziel się Przekaż dalej