Ceny pieców Defro do niewielkich budynków – kotły C.O. opinie, katalog 2021

Jedną z popularniejszych grup produktowych marki Defro są kotły C.O. na pellet. W katalogach odnajdziemy piece o zróżnicowanej wydajności. Na uwagę zasługuje kocioł z serii slim, przeznaczony do montażu w niewielkich kotłowniach. W ofercie producenta znajdziemy kilka wariantów urządzeń z zasobnikiem pelletu, znajdującym się bezpośrednio nad kotłem grzewczym. Dla wielu inwestorów może okazać się do dużym atutem, pozwalającym na oszczędność miejsca w kotłowni.

Do ogrzewania niewielkich budynków świetnie sprawdzą się kotły C.O. z serii ECO Slim 10 kW. Katalog produktowy odnajdziemy bezpośrednio w sklepie producenta. Kotły C.O. ECO Slim 10 posiadają dobre opinie i są jedną z ciekawych propozycji na 2021 rok. Producent zapewnił w standardzie palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia, a także zaawansowany sterownik APC K Slim, zapewniający intuicyjną obsługę kotła.

Kolejna propozycja z katalogu producenta to kocioł Defro Delta EKOPELL 15 kW. Jest to zaawansowany kocioł klasy 5, przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 180 m2. Produkt został wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2017 roku i szybko zyskał bardzo dobre opinie.

Kocioł Defro Delta EKOPELL 15 kW zapewnia klasę efektywności grzewczej A+ i standardową, pięcioletnią gwarancję. W standardzie producenta znajduje się też intuicyjny sterownik APC K Slim oraz wysokowydajny palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia. Co ważne, dostępny w sklepie kocioł Defro Delta EKOPELL został wyposażony w pojemny, 200 litrowy zasobnik pelletu, umożliwiający wydłużenie czasu pracy na jednym zasypie. Według oficjalnych danych, jeden zasyp wystarczy na około 6-7 dni pracy urządzenia. Tego typu kotły C.O. będą zatem interesującym rozwiązaniem dla szerokiej grupy inwestorów.

Warto także zauważyć, że wszystkie kotły z serii EKOPELL posiadają wysoką sprawność cieplną, mieszczącą się w zakresie 90,8 do 95,3 %. Efekt został osiągnięty dzięki wydajnemu odzyskowi ciepła pochodzącego ze spalin. Kocioł posiada ponadto katalizatory ceramiczne stabilizujące proces spalania, układ samoczynnego zapłonu paliwa, a także wymiennik ciepła wykonany z wysokogatunkowej, atestowanej stali.

Ceny pieców Defro Delta EKOPELL będą uzależnione od mocy grzewczej. Średni cennik Defro za kocioł o mocy 15 kW wynosi około 10 000 – 11 000 zł.

Cennik Defro zawiera także ofertę kotłów na ekogroszek i węgiel. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyła się seria kotłów Uni Duo, wyposażona w sterownik K1P v4. W ofercie sprzedaży znajdowały się modele kotłów Uni Duo oraz Uni Duo R. Obecnie firma Defro zrezygnowała z produkcji serii Uni Duo i kotłów na ekogroszek. W aktualnej ofercie sprzedaży znajduje się jeszcze kocioł zasypowy DWS z dużą komorą spalania oraz sprawnością cieplną rzędu 90%. Cennik Defro wskazuje tutaj na wartość 4 000 – 5 700 zł w zależności od mocy grzewczej

Ceny pieców Defro o większej wydajności

Katalog producenta Defro prezentuje także kotły C.O. przeznaczone do ogrzewania większych budynków. Dobrym przykładem okazuje się tutaj kocioł z serii Eco Slim 20 kW, dostępny w sklepie firmowym.

Kocioł o mocy 20 kW nadaje się do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 270 m2. Dodatkowa konstrukcja Slim sprawdzi się w niewielkich, wąskich kotłowniach. Co ciekawe, kocioł został wyposażony w sterowanie ADAPTIVE Control, które wykorzystuje przepływomierz turbinowy, zapewniający optymalny dobór parametrów pracy wentylatora i podajnika. Dodatkowym atutem okazuje się intuicyjny sterownik z serii APC K Slim.

Ogrzewanie - polecane piece na pellet

Dostępny w sklepie Kocioł Defro Eco Slim 20 kW to rozwiązanie, które zyskało przychylne opinie inwestorów. W standardzie urządzenia znajduje się 5 lat gwarancji producenta, palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia czy układ samoczynnego zapłonu paliwa.

Ceny pieców Defro z serii Eco Slim zależą od mocy grzewczej. Cennik Defro wskazuje na wartości około 9 000 – 15 000 zł. Szczegółowa cena będzie ujęta w katalogu lub w sklepie internetowym.

W większych domach jednorodzinnych idealnie sprawdzają się także popularne kotły C.O. z serii Defro SMART. W katalogu producenta znajdziemy kotły C.O. przeznaczone zarówno do ogrzewania niewielkich, jak i dużych przestrzeni. Dobrym przykładem okazuje się kocioł Defro SMART EKOPELL 38 kW przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 380 m2.

Posiadająca dobre opinie seria pieców SMART charakteryzuje się wysoką wydajnością grzewczą, wynoszącą aż 91,7 do 94,6%. Efekt został osiągnięty poprzez zwiększenie efektywności odzyskiwania ciepła ze spalin. Dostępny w ofercie sprzedaży kocioł SMART EKOPELL został wyposażony w sterownik APC 3 ADAPTVE CONTROL, mogący obsłużyć 6 pomp c.o/c.w.u. W standardzie znajduje się także układ samoczynnego zapłonu paliwa, palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia czy czujnik rezerwy paliwa w zasobniku i wentylator wyciągowy. Cennik pieców DEFRO będzie uzależniony od mocy grzewczej. Dostępne w katalogach kotły C.O. mogą kosztować średnio 10 000 – 18 000 zł.

Rekuperatory i kominki Defro – cena i inne popularne urządzenia na rok 2021

W ofercie Defro odnajdziemy także zawansowane rekuperatory i kominki z płaszczem wodnym. Na uwagę zasługuje rekuperacja Defro AIR, dzieląca się na kilka serii modułowych. Wentylacje z serii H (np. rekuperacja Defro DRX H) zawierają urządzenia z przyłączami pionowymi, z kolei rekuperatory z serii V (np. DRX V Opti) nadają się do przyłączeń poziomych. Cena urządzeń będzie ściśle uzależniona od parametrów technicznych. Cennik Defro wskazuje na wartości w przedziale 11 500 – 16 000 zł. za podstawowy model centrali wentylacyjnej.

W grupie popularnych produktów odnajdziemy także kominki Defro. Jest to coraz popularniejsza kategoria urządzeń, które znajdują zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach mieszkaniowych. Kominki Defro z serii AIRPELL mogą też okazać się wydajnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń. Cena urządzeń będzie uzależniona od specyfikacji technicznej. Cennik Defro za standardowe kominki waha się w przedziale od niespełna 4 000 zł do ponad 11 000 zł. Dobrym przykładem są kominki Defro AIRPELL z systemem DGP oraz możliwością współpracy z systemami rekuperacji.

W ofercie Defro na 2021 rok z pewnością znajdziemy też szeroko rozumianą armaturę instalacyjną. Będą to grupy pompowe, rozdzielnice grup pompowych, siłowniki, termoregulatory i zawory. Grupa pompowa (np. DGP-T-25/180) może zawierać termostat oraz zawór mieszający. Zadaniem tego typu urządzeń jest regulacja wymuszonego przepływu wody w instalacji C.O. z zachowaniem kontroli proporcji przepływu przy jednoczesnym nadzorze temperatury. Cena grupy pompowej Defro waha się (w zależności od modelu) w przedziale 1 300 – 2 600 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły