Bezprzewodowe termostaty grzejnikowe a głowica termostatyczna WiFi

Najczęściej używane głowice termostatyczne to te zwyczajne, sterowane manualnie. Cyfrowa głowica najczęściej ma 6-8 lub 17 stopni skali, na których można ustawić temperaturę, jaka powinna zostać utrzymana. Zdarza się, że cyfrowa głowica ma inne oznaczenie stopni u różnych producentów, różnice są wychwytywalne nawet czasami między modelami tej samej firmy.

Kolejnym rodzajem jest automatyczna głowica termostatyczna, która często wyposażona jest w wyświetlacz wskazujący na temperaturę. To na nim ustawiasz pożądaną temperaturę w domu, co jest o wiele wygodniejsze i zazwyczaj bardziej efektywne niż w przypadku, kiedy obsługuje się standardowy zawór termostatyczny. Elektroniczna głowica termostatyczna WiFi to jeszcze krok dalej. Do sterowania jest wykorzystywana radiowa sieć internetowa. Co więcej, tego rodzaju głowice mogą same połączyć się między sobą w sieć i współpracować. A może zainteresuje cię także ten artykuł o regulatorach elektronicznych?

Głowica termonastatyczna WiFi

Głowica termostatyczna WiFi to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą lepiej zarządzać ogrzewaniem w swoim domu czy mieszkaniu. To bezpośrednio przekłada się na wydatki ponoszone na ogrzewanie domu – idealnie ustawiona temperatura w każdym pomieszczeniu to najlepszy sposób na minimalizację kosztów. Skoro nie ogrzewasz nadmiernie domu, płacisz znacznie mniej.

Automatyczna głowica termostatyczna pozwala utrzymać w mieszkaniu stałą temperaturę. To jest o wiele bardziej bezpieczne dla organizmu niż ciągłe zmiany temperatury. Co więcej – jest programowalna, to znaczy możesz wybrać, jaka temperatura ma być w nocy, jaka w ciągu dnia, a jaka w weekendy. Ograniczenie ciepła w trakcie snu lub kiedy cała rodzina jest poza domem to najlepszy sposób na naprawdę duże oszczędności.

Co więcej, głowica termostatyczna WiFi jest bardzo wygodna w zastosowaniu. Nie musisz manualnie przestawiać termostatu, wszystko dzieje się za pomocą aplikacji. Na dodatek może być jednym z elementów inteligentnego domu. Możesz stworzyć całą sieć głowic termostatycznych i za ich pomocą o wiele efektywniej zarządzać ogrzewaniem. Sprawdź także ten artykuł o regulatorach pokojowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele syfonów

Szukasz dobrej jakości, ale nie kosztującego fortuny syfonu do zlewu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane syfony przez internautów.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą głowic termostatycznych

Bezprzewodowe termostaty grzejnikowe działają tylko na jednym kaloryferze. Oznacza to, że trudno mówić o sterowaniu ogrzewaniem. Elektroniczna głowica termostatyczna WiFi działa inaczej. Tworzy sieć z pozostałymi głowicami, by jeszcze lepiej ustawić temperaturę w twoim domu. Najbardziej zaawansowane modele mają algorytmy pozwalające im dopasować się do panujących w nich warunków.

Głowice można zaprogramować w taki sposób, by w każdym pomieszczeniu panowała inna temperatura. A ta może się zmieniać w ciągu dnia i dopasować się do stylu życia mieszkańców. W niektórych przypadkach głowica może zostać połączona ze sterownikiem na piecu – to ważny system inteligentnego domu. Dzięki temu oszczędności są jeszcze większe.

Sterowanie ogrzewaniem jest możliwe zarówno manualnie, jak i głosem czy przez aplikację. Co więcej – możesz to robić zdalnie. Nie musisz być w domu, by podnieść temperaturę przed wcześniejszym powrotem z pracy lub zmniejszyć ją, gdy wypadną ci nadgodziny. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zasadzie działania termostatu grzejnikowego?

Głowica termostatyczna WiFi – producenci i opinie

Na pierwszym miejscu wszelkich zestawień znajduje się głowica termostatyczna Danfoss. Marka specjalizuje się w tworzeniu głowic termostatycznych, w ofercie znajdziesz także dopasowany do nich zawór termostatyczny. Głowica termostatyczna Danfoss jest łatwa w obsłudze i montażu, bardzo intuicyjna, a w zestawie znajdują się wszystkie elementy konieczne do jej zamontowania. Cena wynosi około 180 zł. Cały zestaw startowy do stworzenia sieci wraz z wyświetlaczem kosztuje około 1000 zł.

Na uwagę zasługują także głowice Fibaro. Inteligentna głowica szybko łączy się z innymi, tworząc sieć. Można zastosować je w inteligentnych domach. Sterowanie ogrzewaniem możliwe jest za pomocą głosu, a sama głowica została wyposażona w baterię, którą wystarczy podładować raz na pół roku. Sama głowica jest niestety droższa – kosztuje od 330 do 430 zł.

Użytkownicy wskazują także na sprawne działanie głowic Honevwell. Są one wyposażone w automatyczny czujnik zamykający grzejniki, kiedy okno jest otwarte. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz ułatwiający sterowanie i kontrolę temperatury. Niestety programowanie głowic jest już nieco trudniejsze i mało intuicyjne – wielu użytkowników na to narzeka. Koszt jednej głowicy to około 250 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o termostatach bezprzewodowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 68,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły