Termostaty bezprzewodowe

Czym wyróżnia się regulator temperatury?

Termostat pokojowy bezprzewodowy wykorzystywany jest najczęściej w czasie całkowitej modernizacji ogrzewania bądź, gdy zachodzi potrzeba na wymianę starszego typu sterownika urządzeń grzewczych. Ich wielką zaletą jest możliwość montażu w niemal każdym pomieszczeniu. Bezprzewodowe regulatory pokojowe są również świetnym rozwiązaniem, kiedy nie dostosowano instalacji elektrycznej do podłączania urządzeń przewodowych.

Co ważne, sterownik bezprzewodowy jest prosty w obsłudze i można przenosić go w różne miejsca domu. Termostaty bezprzewodowe ostatnimi czasy zyskały sobie rzeszę wielbicieli, głównie poprzez potrzebę modernizacji kotłów oraz wymienianie kotłów CO w większości domów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o odpowietrzaniu kaloryfera?

Rodzaje termostatów bezprzewodowych

Faktem jest, że bezobsługowość to dzisiaj niezwykle pożądana cecha. Wśród bezprzewodowych rozwiązań dogrzewania można wyróżnić:

  • termostaty pokojowe proste – posiadają opcję „włącz/wyłącz” – oznacza to, że gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie pożądaną wartość, prześle do pieca gazowego (lub innego źródła ciepła) sygnał do wyłączenia. Tak samo dzieje się, gdy temperatura spada poniżej pożądanej wartości. Sterownik bezprzewodowy posiada zazwyczaj tryb dzienny oraz nocny. Trzeba pamiętać jednak, że nie może być między nimi różnicy większej niż 2 stopnie! Znacznie taniej wychodzi bowiem utrzymywanie stałej temperatury, jak dogrzewanie pomieszczeń.
  • termostaty pokojowe programowalne – cechują się dużo większą elastycznością, dostosowując pracę danego urządzenia grzewczego do życia mieszkańców. Można zaprogramować go chociażby na poszczególne dni tygodnia (7 lub 5+2), np. od poniedziałku do niedzieli ten sam program, albo dany program wyłącznie od poniedziałku do piątku – z kolei inne ustawienie na weekend.

Polecane podgrzewacze wody - sprawdź promocje

Bezprzewodowy regulator temperatury zapewnia ogromny komfort sterowania ogrzewaniem. Najbardziej zaawansowane sprzęty posiadają głowice termostatyczne wifi. Moduł wifi umożliwia zarządzanie urządzeniem z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Dodatkowo nowoczesny regulator temperatury pozwala na komunikację z użytkownikami, przez co dzięki wifi może on przesyłać komunikaty o ewentualnych… błędach! Regulator pokojowy to wygodne rozwiązanie. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o wyborze grzejników elektrycznych.

Najlepsze modele termostatów bezprzewodowych

Bezprzewodowy regulator temperatury Viessmann ST620RF

Składa się z dwóch elementów – odbiornika i regulatora. Dzięki niemu można kontrolować temperaturę w pokoju zgodnie z zaprogramowanymi ustawieniami! Termostat został wyposażony w podświetlany i duży wyświetlacz LCD, obsługiwany za pomocą dotykowego panelu sterowania. Wyróżnia się eleganckim wyglądem – białą obudową o zaokrąglonych rogach.

Odbiornik i regulator komunikują się za pomocą częstotliwości radiowej RF. Urządzenie pozwala także na programowanie zarówno w trybie dziennym, jak i tygodniowym. Dodatkowo jest łatwe w montażu i podłączysz je niemal do wszystkich urządzeń grzewczych, jak do pieca gazowego.

Bezprzewodowy regulator temperatury Viessmann ST620RF - parametry techniczne

Wyświetlacz

12 h / 24 h

Tryb programowania

7 / 5+2

Zakres temperatury regulacji

5 st. C – 35 st. C

Zasilanie

230 V, 50 Hz

Max. prąd przełączeniowy

10 (3) A

Częstotliwość sygnału

868 MHz

Zasięg

30m

Cena

420 zł

Bezprzewodowy regulator temperatury z elektronicznym wyświetlaczem podczas ustawiania oraz polecane termostaty bezprzewodowe
Termostaty bezprzewodowe – rodzaje, wiodące modele, ceny, opinie, porady

Termostat bezprzewodowy Danfoss TP 7000-RF

Urządzenie pozwala na ustawienie aż 6 różnych wartości temperatury w dwóch cyklach. Produkt współpracuje wraz z odbiornikiem z serii RF oraz komunikuje się z owym odbiornikiem za pomocą fal radiowych. Głowica termostatyczna Danfoss posiada pokrętła do grzejnika, które są bardzo proste w obsłudze. Sam termostat jest niezwykle łatwy w montażu – wystarczy pamiętać o odpowiedniej odległości między nim a odbiornikiem.

Za zakupem urządzenia przemawia nie tylko prosta obsługa, ale też sporo przydatnych funkcji, np. tryb wakacyjny. Możesz włączyć go, gdy nie będzie domowników w mieszkaniu – termostat pokojowy bezprzewodowy nie będzie wówczas grzał, a więc zmniejszą się rachunki za prąd! A może zainteresuje cię także ten artykuł o sterowaniu ogrzewaniem podłogowym?

Termostat bezprzewodowy Danfoss TP 7000-RF - parametry techniczne

Wyświetlacz

12 h / 24 h

Tryb programowania

7 / 5+2

Zakres temperatury regulacji

5 st. C – 30 st. C

Zasilanie

230 V, 50 Hz

Max. prąd przełączeniowy

6 (2) A

Częstotliwość sygnału

433.92 MHz

Zasięg

30m

Cena

525 zł

Bezprzewodowy regulator temperatury Honeywell T87RF205

Współpracuje m.in. z jednostką centralną ATC928 oraz z regulatorami podłogowymi serii HCE80 bądź HCC80. Wyposażono go w pokrętła do grzejnika, które obsługują podświetlany wyświetlacz. Głowice termostatyczne wifi można zamontować w dowolnym miejscu pokoju. Model pozwala na regulowanie temperatury z dokładnością do 0,5 st. C.

Termostaty bezprzewodowe Honeywell T87RF205 wyróżniają się eleganckim designem – posiadają okrągłą obudowę w białym kolorze. Dzięki niewielkim wymiarom dopasują się do każdego pomieszczenia! Sprawdź także ten artykuł o baterii termostatycznej do łazienki.

Bezprzewodowy regulator temperatury Honeywell T87RF205 - parametry techniczne

Wyświetlacz

12 h / 24 h

Tryb programowania

7 / 5+2

Zakres temperatury regulacji

5 st. C – 30 st. C

Zasilanie

230 V, 50 Hz

Max. prąd przełączeniowy

10 (3) A

Częstotliwość sygnału

868 MHz

Zasięg

30m

Cena

450 zł

ikona podziel się Przekaż dalej