Okna drewniane czy okna plastikowe?

Wybierając okna do budynku mieszkalnego stajemy przed wieloma decyzjami. Pierwszą z nich będzie wybór materiału, z którego przygotowana jest rama. Zarówno okna drewniane, jak i okna PCV mają swoje wady oraz zalety. Poniżej przybliżymy najistotniejsze z nich.

Okna plastikowe PCV

Okna PCV cieszą się bardzo dużą popularnością. Wszystko za sprawą atrakcyjnej ceny oraz uniwersalności. Dobrze dobrane okna plastikowe mogą zapewnić niski współczynnik przenikalności cieplnej, co zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą. W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne modele, które z łatwością dopasujemy do każdego otworu okiennego.

Dużą zaletą okien z plastiku jest także brak konieczności regularnej konserwacji. Ramy okienne z PCV są odporne na niszczące działanie wilgoci oraz zmienne warunki pogodowe. Ich powierzchnia nie wypacza się ani nie ulega uszkodzeniom. Dzięki temu okna PCV wykazują dużą funkcjonalność.

W ofertach sprzedaży znajdziemy okna plastikowe, których ramy imitują wygląd drewna. Dzięki temu rama może być dobrze dopasowana do stylistyki budynku. W ofertach producentów można odnaleźć różnorodne barwy i sposoby wykończenia, które zadowolą oczekiwania nawet bardziej wybrednych inwestorów.

Okna drewniane

Okna drewniane posiadają ponadczasowy charakter i są chętnie wybierane do różnego typu budynków (szczególnie do domów drewnianych i obiektów zainspirowanych stylem tradycyjnym). Drewniana rama zapewnia najwyższy poziom estetyki, a ponadto wykazuje zadowalające parametry termoizolacyjności.

Jednym z najważniejszych minusów tego rozwiązania są koszty zakupu okien drewnianych. Cennik okien z dobrej jakości drewna może być znacznie wyższy w porównaniu do ceny, którą trzeba zapłacić za okna plastikowe bądź okna z aluminium.

Kolejna niedogodność to konieczność regularnej konserwacji drewna. Okna wykonane z tego materiału mogą ulegać uszkodzeniu wywołanemu przez wilgoć i zmienne warunki pogodowe. Dlatego rama wymaga konserwacji przynajmniej raz na kilka lat. Regularnie zabezpieczane okna drewniane wykazują bardzo wysoką żywotność i mogą przetrwać w dobrym stanie przez całe dziesięciolecia.

A może okna aluminiowe?

Okna aluminiowe stały się ciekawą alternatywą dla produktów z drewna i plastiku. Co prawda nie są tak estetyczne, jednak posiadają zadowalające parametry termoizolacyjności. Okna aluminiowe są też rozwiązaniem ekonomicznym. Cenniki ich zakupu często okazują się o 1/3 niższe w porównaniu do ceny, którą trzeba zapłacić za okna drewniane o takim samym formacie.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Atrakcyjne koszty zakupu okien aluminiowych to nie koniec zalet. Warto pamiętać, że okna aluminiowe wykazują dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków pogodowych i nie wymagają konserwacji. Dzięki temu spełnią oczekiwania wielu inwestorów, którzy nie chcą poświęcać czasu na późniejsze malowanie oraz odnawianie ram okiennych.

Cennik okien drewnianych znacznie różni się od cen okien plastikowych czy aluminiowych. Wiele osób się na nie decyduje.
Cennik okien aluminiowych i porównanie do okien plastikowych i drewnianych

Cennik okien 2024

Koszty zakupu okien drewnianych

Cenniki zakupu okien drewnianych zależą od specyfiki przeszkleń, charakterystyki ramy, rozmiaru oraz stawki producenta. Poniżej przybliżymy ceny kilku popularnych rozwiązań.

Cennik zakupu okien drewnianych

Ceny okien drewnianych
brutto w zł/szt
Jednoramowe okno drewniane Bracia Nowaccy rozmiar 1200x1000 mm 1 690 - 1 940 Znajdź dostawcę okien w
Jednoramowe okno drewniane Bracia Nowaccy, rozmiar 1500 x 1500 mm 3 030 - 3 370 Znajdź dostawcę okien w
Okno drewniane Domex Exclusive S (sosna trójklekona),
okno trzyszybowe uchylno obrotowe o rozmiarze
2 060 - 2 160 Znajdź dostawcę okien w
Okno drewniane dwuskrzydłowe Favorit Eco firmy Dako, 1500x1500 m 2 020 - 2 230 Znajdź dostawcę okien w
Okno drewniane IV 80 firmy MS, rozmiar 845x1435 mm 2 230 - 2 360 Znajdź dostawcę okien w
Okno drewniano aluminiowe Elite 98 Alu firmy Sokółka,
rozmiar 900x1500 mm
2 860 - 3 120 Znajdź dostawcę okien w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń Zobacz więcej informacji na temat cen: montażu okien w Twojej miejscowości.

Ceny za okna PCV

W poniższej tabeli zaprezentujemy cennik okien PCV na 2024 rok. Ceny zawierają wartość podatku VAT i mają charakter orientacyjny. Niektóre ceny zostały podane wraz z montażem.

Cennik okien plastikowych

Ceny okien plastikowych
brutto w zł/szt
Okna PCV Budvar T-Passive Clasic MD – okna plastikowe
trzyszybowe o rozmiarach 1200x1500 mm
1 140 - 1 230 Znajdź dostawcę okien w
Okno plastikowe Drutex Iglo Energy – jednoskrzydłowe okno PCV
rozwieralno uchylne o rozmiarach 1200x1500 mm
1 050 - 1 160 Znajdź dostawcę okien w
Okna PCV Oknoplast Winergetic Premium Winchester
okno rozwieralno uchylne o rozmiarach 580x1380 mm
1 390 - 1 490 Znajdź dostawcę okien w
Okno pasywne VEKA Softline 82 – plastikowe, uchylne, 1165x1135 mm 1 190 - 1 300 Znajdź dostawcę okien w
Okno plastikowe Veka Swingline (VS) – okno pięciokomorowe,
uchylno rozwieralne o rozmiarach 1465x1435 mm
1 320 - 1 350 Znajdź dostawcę okien w
Okno plastikowe Vetrex Patio Light – okna trzyszybowe 1200x1500 mm 1 750 - 1 840 Znajdź dostawcę okien w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń Zobacz więcej informacji na temat cen: montażu okien w Twojej miejscowości.

Cennik okien dachowych

Okna PCV

Okna dachowe z PCV cieszą się dość dużą popularnością, dlatego poniżej zaprezentujemy ceny popularnych modeli. Koszty zakupu okien zawierają wartość podatku VAT i stanowią stawki poglądowe. W zestawieniu ujęliśmy modele kilku znanych producentów.

Dachowe okna drewniane

Okna aluminiowe i plastikowe to dobre i bardzo trwałe rozwiazanie. Ładnie wyglądają i długo utrzymują się w dobrym stanie
Cennik okien aluminiowych i porównanie do okien plastikowych i drewnianych

Drewniane okna dachowe nie cieszą się tak dużą popularnością jak ich plastikowe odpowiedniki. Jednak znajdują grono swoich zwolenników i stają się eleganckim elementem wyposażenia poddaszy użytkowych. Poniżej prezentujemy poglądowy cennik okien z drewna. Tabele podzieliliśmy na stawki ekonomiczne oraz pośrednie. Wszystkie ceny zawierają wartość podatku VAT.

Cennik dachowych okien drewnianych

Ceny okien drewnianych
brutto w zł/szt
Ekonomiczne koszty zakupu okien Pośrednie koszty zakupu okien Drewniane okno dachowe Fakro FTS U2 – impregnowane drewno,
okno obrotowe o rozmiarach 780x1600 mm
1 470 - 1 540 Znajdź montaż okien w
Drewniane okno dachowe Fakro FTS U2 – impregnowane drewno,
okno obrotowe o rozmiarach 1114x1140 mm
1 680 - 1 800 Znajdź montaż okien w
Drewniane okno dachowe Velux ze sterowaniem elektrycznym.
Model GGL FK08 306021, rozmiar 660x1400 mm
5 300 - 5 470 Znajdź montaż okien w
Drewniane okno dachowe Velux GGL MK04 3066
okno wysokościowe o wymiarach 780x980 mm
2 910 - 3 080 Znajdź montaż okien w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń Zobacz więcej informacji na temat cen: budowy dachu, montażu okien w Twojej miejscowości.

Okna balkonowe, okna tarasowe i drzwi – cennik 2024

Plastikowe drzwi i okna tarasowe

W poniższej tabeli prezentujemy poglądowe cenniki za drzwi oraz okna tarasowe w standardzie ekonomicznym oraz pośrednim. Ceny stanowią wartości orientacyjne. Niektórzy producenci oferują drzwi i okna balkonowe obliczając koszt za m2 powierzchni. Cena za m2 będzie wyższa w porównaniu ze stawkami produktów gotowych. Wiąże się to z faktem iż ceny za m2 dotyczą drzwi oraz okien przygotowanych na indywidualny wymiar.

Cennik tarasowych okien i drzwi PCV

Ceny okien tarasowych
brutto w zł/szt
Drzwi balkonowe z PCV Budvar T-Slide. Drzwi dwuskrzydłowe
podnoszono przesuwne, jedno skrzydło stałe
14 350 - 14 840 Znajdź dostawcę okien w
Drzwi balkonowe Drutex HS (drzwi podnoszono przesuwne
z pakietem trzyszybowym) - dedykowane do szerokich otworów
25 560 - 26 390 Znajdź dostawcę okien w
Okna tarasowe Oknoplast HST Premium (podnoszono przesuwne
z pakietem trzyszybowym) szer. do 6,5 m, wys. do 2,8 m
23 090 - 26 390 Znajdź dostawcę okien w
Okna tarasowe z PCV Vetrex Patio automatic. Drzwi
czteroskrzydłowe uchylno przesuwne, z pakietem trzyszybowym
16 160 - 16 620 Znajdź dostawcę okien w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń

Drewniane okna balkonowe i drzwi

W poniższej tabeli prezentujemy ceny trzech wybranych modeli okien i drzwi balkonowych z drewna. Ceny obejmują produkty gotowe o większych rozmiarach. Cena za m2 drewnianych okien lub drzwi na indywidualne zamówienie może być nieco wyższa.

Chcąc oszacować wstępny koszt zakupu okien na wymiar warto wykorzystać kalkulator dostępny na stronie producenta. Kalkulator przybliży ofertę, a po wprowadzeniu odpowiednich parametrów wyliczy cenę produktu.

Cennik drewnianych okien i drzwi balkonowych

Ceny okien balkonowych
brutto w zł/szt
Drewniane drzwi balkonowe Budvar HS Liguria 68,
drzwi dwuskrzydłowe, jedno okno uchylne, drugie stałe
18 190 - 18 700 Znajdź dostawcę okien w
Drewniane drzwi balkonowe OmniCorp, drzwi uchylno
przesuwne, dwuskrzydłowe o rozmiarze 2000x2010 mm
10 540 - 10 710 Znajdź dostawcę okien w
Drewniane okna balkonowe Stollar o rozmiarze 2100x2200 mm 4 660 - 4 850 Znajdź dostawcę okien w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń

Cenniki za okna antywłamaniowe

Coraz szersze grono inwestorów przywiązuje uwagę do zabezpieczeń antywłamaniowych. Okna antywłamaniowe klasy RC2 cieszą się coraz większym uznaniem, dlatego zaprezentujemy je w poniższym cenniku. Ceny zawarte w tabeli zawierają podatek VAT.

Cennik okien antywłamaniowych

Ceny okien antywłamaniowych
brutto w zł/szt
Okna antywłamaniowe RC 2 z profilem Aluplast, rozmiar 1400x1000 mm 1 640 - 1 870 Znajdź dostawcę okien aluminiowych w
Okno dachowe Fakro z szybą antywłamaniową FTP-V P2 Secure, 550x780 mm 1 560 - 1 700 Znajdź dostawcę okien aluminiowych w
Okna antywłamaniowe RC 2 firmy OmniCorp, rozmiar 800x800 mm 985 - 1 020 Znajdź dostawcę okien aluminiowych w
Okna antywłamaniowe Vetrex – okno uchylne, jednoskrzydłowe
w rozmiarze 1030x1410 mm
509 - 679 Znajdź dostawcę okien aluminiowych w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń
ikona podziel się Przekaż dalej