Okna połaciowe Standard – Cennik Velux

Cena okien dachowych Velux będzie uzależniona od wybranego modelu i parametrów technicznych. W ofercie sprzedaży znajduje się wiele funkcjonalnych produktów, które nadają się zarówno do poddaszy o nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. Dużą popularnością cieszą się drewniane okna połaciowe. Są to produkty obrotowe lub uchylne. Ciekawostką okazują się także nowoczesne okna drewniano poliuretanowe, zapewniające atrakcyjny design oraz wysoki komfort użytkowy. W grupie okien obrotowych mamy do dyspozycji weluksy z otwieraniem dolnym lub górnym. Wybór będzie ściśle uzależniony od specyfiki poddasza oraz wysokości montażu okna dachowego.

Opisując okna dachowe Velux, nie sposób pominąć popularnych serii produktowych. Do wyboru mamy okna połaciowe z serii Standard, Standard Plus oraz Premium. Seria Standard to okna trzyszybowe o wysokiej jakości wykonania. Wyróżniają je atrakcyjne ceny zakupu, szeroka różnorodność modeli oraz komfort użytkowania.

Okna dachowe Velux Standard posiadają drewnianą, impregnowaną ramę z wykończeniem lakierowanym. Zapewniają też wysoki poziom izolacyjności termicznej i nadają się do tak zwanego ciepłego montażu. Cena okien dachowych Velux Standard to około 1 500 zł. Możemy także skonfigurować weluxy według indywidualnych wymagań i nietypowych warunków wykończenia. Na stronie producenta znajdziemy wygodny kreator, który wskaże możliwości konfiguracyjne oraz konkretne ceny wybranego rozwiązania.

Cena okien dachowych Velux Standard Plus

Dużą popularnością cieszą się także okna połaciowe z serii Standard Plus. Są to dobrej jakości weluksy trzyszybowe, posiadające podwyższony stopień izolacji akustycznej. Tego typu opcja świetnie sprawdza się w zabudowie miejskiej i przy budynkach, które sąsiadują z intensywnie użytkowanymi drogami.

Cena okien połaciowych Velux Standard Plus może okazać się nieco wyższa w porównaniu z produktami z serii Standard. W zamian otrzymujemy bardzo dobre parametry izolacyjne, a także pakiet szybowy z powłoką łatwozmywalną. Jest to kolejny czynnik sprawiający, że seria Standard Plus zdobywa dobre opinie i jest polecana dla grupy bardziej wymagających inwestorów.

Dużym atutem serii Standard Plus jest poszerzona możliwość konfiguracji, dostępność wielu modeli, wariantów kolorystycznych, a także podwyższone parametry izolacyjne. Cennik Velux przeważnie osiąga tu kwotę w granicach 1 500 – 3 000 zł.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Cennik Velux – okna dachowe Velux Premium

Opisując okna dachowe Velux, warto także wyróżnić serie Premium. Są to okna obrotowe z górnym otwieraniem. Co ciekawe, w serii znajdziemy także okna klapowo obrotowe, elektrycznie sterowane okna Integra oraz elektrycznie sterowane okna klapowo obrotowe.

Weluksy z serii Premium zostały wyposażone w szybę GGL 3068, wypełnienie argonem, a także powłokę antyroszeniową. Okna dachowe Velux Premium wyróżniają się też zwiększoną odpornością oraz umożliwieniem wentylacji nawet przy zamkniętym oknie.

Cena okien dachowych Velux Premium (modele obrotowe) przeważnie wynosi ponad 3 000 zł. Z kolei cena okien dachowych Velux (produkty klapowo obrotowe) to około 3 500 zł w górę. Ostateczna stawka za zakup produktów z serii Premium będzie uzależniona od wyboru konkretnych opcji konfiguracyjnych. Jest to rozwiązanie skierowane do grupy najbardziej wymagających inwestorów, którzy oczekują dobrych parametrów technicznych oraz nowoczesnych rozwiązań.

Cennik Velux – świetliki, wyłazy dachowe i akcesoria dodatkowe

Okna dachowe Velux to jedynie część oferty sprzedaży owego producenta. Do dyspozycji mamy także wiele modeli świetlików, wyłazów dachowych, zestawów izolacji termicznej, rolet czy markiz dachowych. Oferta producenta jest mocno rozbudowana i możemy dopasować ją do potrzeb niemal każdej połaci dachowej.

Aby przybliżyć cennik Velux, warto wyróżnić świetliki tunelowe. Ich zadaniem jest doprowadzenie światła do pomieszczeń przez specjalnie zaprojektowany tunel. Górna część tunelu zostaje zamontowana w połaci dachowej, natomiast dolna w suficie budynku. Tego typu produkty umożliwiają efektywniejsze doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym. Co istotne, rozwiązanie nadaje się zarówno do dachów skośnych jak i do połaci płaskich. Na stronie producenta znajdziemy także kalkulator natężenia światła, który pomoże w doborze odpowiedniej grupy produktów. Przybliżona cena zakupu typowego świetlika tunelowego Velux wynosi 1 300 – 2 000 zł. Weluksy o niestandardowych parametrach mogą okazać się nieco droższe.

Na połaciach dachowych przydadzą się także specjalne wyłazy. Jest to kolejna grupa produktów, która znajduje się w ofercie marki Velux. W sprzedaży znajdują się różnorodne modele o wielu wariantach rozmiarowych i dodatkowych właściwościach. Wyłazy dachowe są typowym elementem wyposażenia połaci skośnych i znajdują zastosowanie w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Ceny za standardowe weluksy wynoszą około 300 – 650 zł. Ostateczny cennik Velux będzie uzależniony od wybranego modelu oraz wymiarów wyłazu.

Podczas budowy energooszczędnych budynków zwraca się szczególną uwagę na odpowiednią izolację wszystkich przegród zewnętrznych. Warto pomyśleć o tym także na etapie montażu okna. Cena okien dachowych Velux może być niekiedy powiększona poprzez zakup specjalnego zestawu izolacji termicznej, który w istotny sposób podnosi walory termoizolacyjne montowanego okna. Cena za podstawowy zestaw montażowy pod weluksy przeważnie nie przekracza kwoty 200 zł.

Rolety i markizy – ceny Velux 2021

Firma Velux specjalizuje się także w produkcji dobrej jakości rolet oraz markiz, które funkcjonalnie uzupełniają okna połaciowe. Na uwagę zasługują rolety zaciemniające. Do dyspozycji mamy wiele modeli, w tym produkty energooszczędne. Klasyczna roleta zaciemniająca zapewnia komfort wypoczynku w sypialni i pozwala na regulację stopnia doświetlenia pomieszczeń na poddaszu. Produkt umożliwi uzyskanie 99% zaciemnienia, co okazuje się bardzo dobrym wynikiem. Seria energooszczędna została też wyposażona w dodatkową powłokę, która zwiększa parametry termoizolacyjne okna. Będzie zatem dobrym rozwiązaniem w domach energooszczędnych i pasywnych. Cena zakupu rolet zaciemniających rozpoczyna się już od kwoty 280 zł. Z kolei ceny rolet zaciemniających z opcją energooszczędności to wydatek od 360 zł w górę. Ostateczny cennik Velux będzie uzależniony od wybranego modelu, formatu lub opcji dodatkowych.

Okna dachowe Velux mogą być także wzbogacone o nowoczesne markizy. Jest to grupa nowoczesnych produktów przeznaczonych do użytkowania w sezonie letnim. Standardowa markiza Velux jest w stanie zredukować ilość wpadającego ciepła o 76%, co w istotny sposób zapobiega przegrzaniu pomieszczenia. Jednocześnie produkty zapewniają atrakcyjny design, nie ograniczają widoku za oknem i nadają się do samodzielnego montażu. Cennik zakupu markiz Velux rozpoczyna się od niespełna 200 zł.

Ciekawostką są też solarne markizy Velux. To grupa produktów dedykowana dla najbardziej wymagających inwestorów. Markiza solarna skutecznie blokuje promienie słoneczne zanim te dotrą do powierzchni okna. W efekcie uzyskujemy zaciemnienie pomieszczenia, a jednocześnie ograniczamy jego nagrzewanie. Cena weluksy solarne rozpoczyna się od 1 600 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej