Koszt zakupu okien dachowych

Okna dachowe doprowadzają duże ilości światła i są chętnie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie wcale nie musi być bardzo kosztowne.

Najtańsze są okna obrotowe, które otwierają się w połowie swojej wysokości. Najekonomiczniejsze rozwiązania oferują firmy VELUX oraz FAKRO. Dobre jakościowo okno obrotowe(wraz z kołnierzem), o rozmiarach  550x780 mm możemy nabyć za 550-650 zł.

Nieco droższym rozwiązaniem są okna uchylno-obrotowe. Na szczególną uwagę zasługują tutaj konstrukcje firmy DOBROPOLAST. Dobre jakościowo okno uchylno-obrotowe o rozmiarach 550x780 mm kupimy za 650-720 zł. Warto zaznaczyć, że okna firmy DOBROPLAST zapewniają dobrą izolację termiczną i mogą być stosowane w szczególnie wilgotnych pomieszczeniach.

Najdroższym rozwiązaniem są dachowe okna wyłazowe, które umożliwiają wygodne oraz bezpieczne wychodzenie na dach. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na konstrukcje PCV, wyprodukowane przez firmę OKPOL. Nowoczesne modele okien wyłazowych firmy OKPOL zostają wyposażone w hartowane szyby samoczyszczące i mogą być montowane w szczególnie wilgotnych, ogrzewanych pomieszczeniach. Konstrukcja o rozmiarach 550x780 mm kosztuje od 720 do 800 zł.

Koszt zakupu tradycyjnych okien ściennych

Tradycyjne okna doprowadzają mniejszą ilość promieni słonecznych, jednak lepiej izolują pomieszczenia i efektywniej chronią przed utratą ciepła. Według ekspertów warto montować tego typu konstrukcje, jeśli tylko mamy taką możliwość.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze moskitiery do okien

Masz dość walki z robakami, które wlatują Ci do domu? Szukasz sprawdzonego rozwiązania? Kup i zamontuj moskitiery w oknach. Moskitiery zapewnią Ci pełną ochronę przed owadami.

Koszt zakupu tradycyjnych okien ściennych jest nieco niższy od kosztów, jakie musimy poświęcić na kupno okien dachowych. Najtańsze są modele dwuszybowe (produkcji firm ALUPLAST oraz VEKA) o standardowym rozmiarze 1165x835 mm. Za takie 6 komorowe okna zapłacimy od 400 zł (za okna białe) do 600 zł (za okna obustronnie kolorowe). Nieco droższe są konstrukcje wyprodukowane przez firmy OKPOL i ARTEX. 6 komorowe, dwuskrzydłowe okno o rozmiarze 1165x1135 mm kosztuje od 550 do 800 zł.

W ostatnich latach do obrotu weszły nowoczesne okna trzyszybowe. Tego typu konstrukcje zapewniają większą izolację termiczną i lepiej wygłuszają hałasy pochodzące z zewnątrz. Dobre jakościowo okna trzyszybowe posiadają współczynnik termoizolacyjności poniżej 1,5 W/m2 (im niżej tym lepiej). Dzięki tak niskiemu współczynnikowi termoizolacyjności, okna trzyszybowe są chętnie montowane w energooszczędnych domach pasywnych. Koszt zakupu dobrego jakościowo, trzyszybowego, dwuskrzydłowego okna o rozmiarach 1165x1135 mm waha się w granicach 700 – 950 zł (w kolorze białym). Za ramy kolorowe lub imitujące drewno trzeba dopłacić od 110 do 120 zł/szt.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły