Demontaż starej stolarki okiennej i montaż nowej

Podczas wymiany okien w bloku konieczne jest uwzględnienie kosztów demontażu starej stolarki okiennej. Zazwyczaj cena tego typu usługi liczona jest od metra kwadratowego. Choć zdarza się, że firmy podają kosztorys, który obejmuje demontaż pojedynczego okna. Usunięcie dotychczasowych okien może nas kosztować 50 zł/m2. A może interesują cię okna drewniane?

Zamontowanie nowej stolarki okiennej wymaga precyzji i czasu, dlatego taka usługa będzie nas kosztować więcej niż demontaż starych okien. Koszt wymiany okien uzależniony jest również od rodzaju stolarki. Osoby, które zdecydują się na montaż okna dachowego zapłacą więcej niż te, które wybiorą tradycyjne okno rozwieralne. Zainstalowanie okna rozwieralnego to koszt rzędu 80 zł/m2, podczas gdy cena montażu okna dachowego zaczyna się od 200 zł/m2.

Koszt wymiany okien - pozostałe czynniki

Istotną kwestią podczas wymiany okien pozostaje dokładna obróbka otworów okiennych. Jeśli zostanie źle wykonana, wtedy zamontowane okno nie będzie na tyle szczelne i estetyczne, jak tego oczekiwaliśmy. Tego typu usługa może nas kosztować 40 zł/m2.

Wymiana okien w bloku to często sprawa spółdzielni, jednak czasami koszt wymiany okien w mieszkaniu musi ponieść właściciel.
Jaki jest koszt wymiany okien w bloku? Sprawdzamy ceny prac

Najczęściej koszty montażu parapetów wewnętrznych i zewnętrznych są bardzo podobne. W tym przypadku zapłacimy 80 zł/m2.

Z dodatkowym kosztem mogą liczyć się osoby, które zdecydują się na malowanie nowej stolarki okiennej. Cena pokrycia farbą metra kwadratowego okna zaczyna się od 63 zł. Koszt pomalowania okna skrzydłowego mieści się w zakresie cenowym 93-160 zł/m2.

Polecane okna w promocyjnych cenach

Koszty wymiany okien plastikowych w bloku będą znacznie niższe niż w przypadku wyboru drewnianej stolarki okiennej. Różnicę w cenie szczególnie odczują osoby, które zdecydują się na wymianę okien w całym mieszkaniu. Dodatkowo nasz budżet domowy mogą obciążyć okucia i szyby, które zastosowano w konkretnym rodzaju okna.


Ceny okien plastikowych i drewnianych

Drewniana stolarka okienna uchodzi za ekskluzywny produkt, dlatego nie cieszy się tak dużą popularnością jak okna plastikowe. Wybierając tego typu okna możemy zapłacić nawet 10-15% więcej niż za okna PCV. Ceny okien drewnianych uzależnione są od materiałów, które wykorzystano podczas procesu produkcji, rozmiarów, jak również koloru. Najczęściej kupowane okna rozwierno-uchylne o wymiarach 1200x1500 mm mogą nas kosztować nawet 1250 zł. Ceny okien PCV mieszczą się w zakresie 700-1000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej