Ceny drzwi balkonowych

Drzwi drewniane balkonowe – ile kosztują?

Faktem jest, że drewniane drzwi balkonowe prezentują się bardzo elegancko i szykownie. Drewno jest takim materiałem, który pasuje do większości aranżacji. Modele drzwi dwuskrzydłowe czy rozwierno-uchylne posiadają różne wymiary, jednak łączy je jedno – są atrakcyjne wizualnie i posiadają znakomite parametry wytrzymałościowe. Dzięki drewnianym drzwiom stworzysz w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat, a w danym pokoju od razu zrobi się… przytulniej. Do produkcji drewnianych drzwi najczęściej wykorzystywane jest drewno krajowe, czyli dąb lub sosna. Mimo to, coraz częściej spotkać można drewno egzotyczne, które znakomicie podkreśla zarówno klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje wnętrz. Sprawdź także ten artykuł z cenami drzwi tarasowych przesuwnych.

Oczywiście każdy gatunek drewna ma odmienne właściwości – jeden jest mniej trwały, a inny bardziej wytrzymały na różne czynniki, np. atmosferyczne. Decydując się na drzwi balkonowe z drewna musisz pamiętać o tym, że będą one wymagały regularnej konserwacji – tylko w ten sposób uchronisz je bowiem przed negatywnymi czynnikami otoczenia. Drewno należy impregnować (lakierem lub farbą), co kilka lat powtarzając owy proces. Ceny okien balkonowych z drewna również są nieco wyższe od tworzywa sztucznego, ponieważ jest to materiał pozyskiwany naturalnie. Koszta kształtują się zatem zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niższe są jedynie ceny za te drzwi, które stworzono z materiałów drewnopochodnych. Jak kształtuje się cennik poszczególnych drzwi drewnianych na balkon? Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat drzwi balkonowych.

Przykładowe ceny drzwi balkonowych drewnianych

 1. Drzwi drewnopochodne balkonowe rozwierne Profil IV68 Standard lub IV68 Soft-line z pakietem 2-szybowym – cena ok. 916 zł
 2. Drzwi drewniane dębowe lub jesionowe Czajka – cena od 1000 zł
 3. Okno balkonowe „Kris Drzwi Drewniane”, wymiary od 90 cm – cena od 1390 zł
 4. Drzwi uchylno przesuwne PSK OMNIcorp 200 cm – cena ok. 6200 zł
 5. Drzwi tarasowe Fakro z drewna sosnowego – cena 8000 zł
 6. Drzwi drewniane podnoszono przesuwne Fakro HST Sky 200 cm – cena ok. 16 500 zł
 7. Drzwi podnoszono-przesuwne Adams HST Passiv – cena ok. 17 100 zł
 8. Drzwi tarasowe Internorm HS 330 z profilami drewniano-aluminiowymi oraz z pakietem 3-szybowym – cena ok. 22 000 zł
 9. Drzwi tarasowe HS Vast z drewna sosnowego, Stolbud Włoszczowa – ok. 24 000 zł

Drzwi balkonowe drewniane oraz ceny drzwi balkonowych i ceny okien balkonowych, w tym drewnianych a także wykonanych z PCV
Ceny drzwi balkonowych PCV i drewnianych – sprawdzamy

Drzwi balkonowe z PVC – ceny drzwi balkonowych

Ile kosztują drzwi balkonowe PCV z tworzyw sztucznych?

Drzwi plastikowe czy też drzwi balkonowe PCV są najchętniej wybieraną opcją przez większość deweloperów, a także prywatnych właścicieli domów. W tym przypadku zarówno ościeżnice, jak i ramy wykonane są zazwyczaj z profili PVC, a ich podstawową zaletą jest… ekonomiczna cena. Warto wspomnieć, że dwuskrzydłowe bądź rozwierno-uchylne drzwi z tworzywa sztucznego są najtańszą opcją na rynku, a także wyróżniają się swoją doskonałą wytrzymałością – są odporne na większość substancji chemicznych bądź warunki atmosferyczne. Co ważne, tworzywo sztuczne nie wymaga specjalnej pielęgnacji czy impregnacji – jak to bywa w przypadku drzwi balkonowych z drewna. Drzwi z PCV wystarczy bowiem jedynie co jakiś czas delikatnie przecierać wilgotną ścierką. A może zainteresuje cię także ten artykuł o regulacji drzwi balkonowych?

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Ogromnym plusem drzwi plastikowych jest fakt, iż wcale nie musisz ich malować! Najczęściej występujący kolor drzwi balkonowych to biały i deweloperzy w większości stawianych budynków decydują się właśnie na tę neutralną barwę. Jednak kolorystyka PCV jest znacznie bardziej bogata, więc zawsze możesz zdecydować się na inny model i po prostu je wymienić (o ile deweloper wyrazi na to zgodę). Pamiętaj jednak, aby mocno barwionych okien nie wystawiać na bezpośrednie słońce – poprzez intensywne promieniowanie UV kolor może bowiem szybko stracić na swojej intensywności. Nie zapomnij, że ceny okien balkonowych z tworzyw sztucznych są znacznie niższe od drewna – ostateczny wybór będzie zatem zależał nie tylko od gustu, ale też… pojemności portfela.

Przykładowe ceny drzwi balkonowych z PCV

 1. Drzwi rozwierno uchylne Kimokna – cena ok. 420 zł
 2. Okno PCV IGLO5 5-komorowe Drutex – cena ok. 590 zł
 3. Okno PCV rozwierne + rozwierno-uchylne, Castorama – cena ok. 600 zł
 4. Okno balkonowe PCV białe rozwierne + rozwierno-uchylne, Budvar – cena ok. 620 zł
 5. Drzwi rozwierno uchylne z ramami z PVC Vetrex VP70– cena ok. 2300 zł
 6. Drzwi uchylno-przesuwne Vetrex Patio Automatic, z profilami wykonanymi z PVC – cena ok. 4500 zł
 7. Drzwi tarasowe PSK-Z w systemie Prolux, Oknoplast – cena ok. 5700 zł
 8. Drzwi na balkon Patio PSK białe z PVC, wyposażone w mechanizmy antywłamaniowe – cena ok. 6600 zł
 9. Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne Patio PSK, okleina antracyt + zabezpieczenia antywłamaniowe – cena ok. 7900 zł. Sprawdź także ten artykuł o oknach tarasowych z drzwiami.
ikona podziel się Przekaż dalej