Rodzaje daszków nad drzwi wejściowe

Na początek warto zastanowić się, z jakiego materiału ma być wykonany daszek na drzwi który spełni nasze wymagania oraz jaki powinien mieć kształt. W ofertach producentów dostępne są różne modele i kształty zadaszeń nad drzwi zewnętrzne.

Daszki mogą być wykonane z drewna, stali lub na przykład ze szkła. Najprostszym sposobem samodzielnego montażudaszku nad drzwi wejściowe jest oparcie go z jednej strony o ścianę i postawienie na kolumnach lub słupkach. Ta technika może być stosowana zarówno w przypadku daszków drewnianych, jaki i o konstrukcji stalowej.

Dostępne są różne rodzaje daszków wykonanych przy użyciu różnorodnych materiałów. Popularnym materiałem jest poliwęglan. Dostępne są daszki łukowe, klasyczne oraz daszki płaskie z poliwęglanu. Jest to materiał bardzo wytrzymały i odporny na ciśnienie i temperaturę. Zadaszenia z poliwęglanu nie ulegają, co do zasady, przebarwieniom na skutek promieniowania słonecznego. Tego typu daszki montuje się bezpośrednio do ściany. Ich ceny w przypadku najtańszych modeli zaczynają się od 170 zł. Oczywiście im bardziej ozdobny, wyszukany model i większe jego rozmiary tym cena jest wyższa.

Do wyboru mamy również daszki płaskie i łukowe wykonane z aluminium, a także kompilacje obu materiałów - daszki nad drzwi wejściowe aluminiowo - poliwęglanowe.

W ofercie firm dostępne są również daszki nad drzwi wejściowe robione na wymiar. Są to najczęściej daszki aluminiowe lub daszki ze stali nierdzewnej. Warto rozważyć wykonanie daszku łukowego lub jednostronnie łukowego czy też płaskiego. Wtedy będziemy mieć pewność, że daszek będzie się  idealnie komponował i osłaniał wejście do domu w sposób wystarczający.

Daszki i dachy nad drzwiami wejściowymi to świetne rozwiązanie. Jest to świetne rozwiązanie, które dodaje każdemu budynkowi uroku
Daszki nad drzwi wejściowe – radzimy co wybrać?

Osobną kategorię stanowią daszki nad drzwi ze szkła. Są produkowane ze szkła hartowanego, bardzo wytrzymałego i odpornego. Wsporniki ze stali nierdzewnej montuje się bezpośrednio do ściany budynku. Liczba wsporników uzależniona jest od szerokości daszku.

Daszki nad drzwi wejściowe ze szkła są bardzo eleganckie i nowoczesne. Niektóre firmy na specjalne zamówienie oferują umieszczenie na wspornikach nazwy ulicy, numeru domu lub nazwę firmy mającej siedzibę w budynku. Montaż jest bardzo prosty, cena w zależności od ilości wsporników i długości daszku około kilkaset złotych. Daszki ze szkła nie wymagają konserwacji, oczyszczają się samoczynnie podczas opadów deszczu.

Nie zapomnij przy wyborze daszku

Zamontowanie daszku nad drzwi poprawi wizualnie wygląd wejścia do domu jednorodzinnego i zabezpieczy drzwi przed deszczem, śniegiem oraz silnym wiatrem.

Należy mieć na uwadze, że wielu producentów drzwi aby udzielić na nie gwarancji, wymaga zamontowania daszku nad drzwi wejściowe. Dzięki temu ich produkt będzie odpowiednio osłonięty i chroniony. W przeciwnym razie nie gwarantują wieloletniej trwałości drzwi. Tak więc oprócz walorów estetycznych i funkcjonalnych, niejednokrotnie zadaszenie nad drzwi zewnętrzne jest po prostu koniecznością.

Przy zakupie daszku nad drzwi do samodzielnego montażu, należy dodatkowo zwrócić uwagę jaki przewidziano okres gwarancji oraz czy produkt ma ocenę zgodności z odpowiednimi dyrektywami i czy posiada certyfikat, na przykład CE. Sprowadzane z Chin daszki certyfikatów nie mają, są niskiej jakości i tego typu produktów nie należy kupować w trosce o bezpieczeństwo użytkowania.

Większość daszków nad drzwi do samodzielnego montażu, dostępnych na polskim rynku posiada prostą instrukcję, z którą można zapoznać się jeszcze przed zakupem. Instrukcje montażu dostępne są na stronach internetowych wszystkich wiodących producentów oraz dystrybutorów zadaszeń.

Wybierając daszek nad drzwi wejściowe zwracajmy uwagę na estetykę wykonania, na jego trwałość i odporność na działanie promieni słonecznych, żeby nie okazało się, że w krótkim czasie straci swój dobry wygląd, zniszczy się i będzie trzeba wymienić go na nowy model.

ikona podziel się Przekaż dalej