Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - najważniejsze informacje

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe rozwierne lub rozwierno-uchylne to taki rodzaj okien na taras i balkon, który charakteryzuje się tym, że występują w nich dwa skrzydła rozwierne, które zamykają się do siebie: skrzydło lewe i skrzydło prawe. To rozwiązanie stosowane często w urządzaniu wyjścia na taras, balkon czy do ogrodu w przypadku domów jednorodzinnych i dużych mieszkań oraz apartamentów. Dwuskrzydłowe okna tarasowe mogą być wykonane z PCV, z aluminium lub drewna. Spotykamy drzwi dwuskrzydłowe na balkon i taras ze słupkiem i bez słupka. Dobrym dodatkowym zabezpieczeniem dla przestrzeni z oknami i drzwiami tarasowymi i balkonowymi dwuskrzydłowymi są rolety zewnętrzne, na przykład antywłamaniowe rolety zewnętrzne.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - rodzaje ze względu na materiał

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z PCV

Wśród drzwi i okien tarasowych dwuskrzydłowych najbardziej popularne są te, które są wykonane z PCV. Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z tworzyw sztucznych są stosunkowo odporne na różnego rodzaju zadrapania i porysowania. Okna balkonowe dwuskrzydłowe z PCV są także odporne na inne uszkodzenia mechaniczne. Okna na taras z PCV są stosunkowo tanie, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach balkonowych.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe drewniane

Okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe mogą być także wykonane z drewna. Najczęściej spotykanymi gatunkami drewna wykorzystywanymi do ich produkcji są gatunki rodzime drewna, głównie sosna lub dąb. Choć można również spotkać okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe wykonana z egzotycznych gatunków drewna. Najważniejszymi zaletami, jakie mają podwójne okna tarasowe drewniane, są duża trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Jednak takie podwójne okna na taras, pomimo tego, że zawsze odpowiednio zaimpregnowane, wymagają ciągłego dbania i pielęgnacji.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe aluminiowe

Okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe mogą być również wykonane z aluminium. To rozwiązanie odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, praktyczne. Niestety aluminiowe okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe, mogą się łatwo dorysowywać i odkształcać, a wówczas naprawa musi obejmować wymianę dużych części takich okien.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - rodzaje ze względu na otwieranie

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem

Wśród podstawowych rodzajów okien i drzwi tarasowych dwuskrzydłowych spotkać możemy drzwi tarasowe dwuskrzydłowe ze słupkiem. Tego typu drzwi na balkon charakteryzuje słupek, będący niejako częścią ościeżnicy takich drzwi. W przypadku takich drzwi balkonowych skrzydła ruchome zamykają się przylegając do tego słupka. Takie rozwiązanie sprawia, że do pewnego, solidnego ich zamknięcia nie potrzebne są żadne dodatkowe rozwiązania. W takich oknach tarasowych na dole zwykle występuje próg o wysokości ok. 5 cm, choć można się spotkać z niższymi progami o wysokości ok. 2 cm. Sprawdź także ten artykuł z cenami drzwi tarasowych przesuwnych.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe bez słupka

Można także spotkać drzwi balkonowe dwuskrzydłowe bez słupka. W przypadku tego rodzaju drzwi podwójnych na taras i balkon ich skrzydła zamykają się, nachodząc na siebie. Tego rodzaju drzwi tarasowe dwuskrzydłowe bez słupka, potrzebują więc dodatkowych zabezpieczeń, zatrzasków przy zamykaniu. Na dole znajduje się próg o wysokości do 5 cm, choć można spotkać się także z niższymi progami o wysokości ok. 2 cm.

Wnętrze mieszkania, a także drzwi balkonowe dwuskrzydłowe oraz drzwi tarsowe dwuskrzydłowe i ich cena
Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - ceny, opinie, wiodący producenci

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz

Kolejnym, mniej typowym rodzajem drzwi okien dwuskrzydłowych na taras i balkon są podwójne drzwi otwierane na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu nieotwarte drzwi na zajmują miejsca wewnątrz pomieszczeń. Podwójne drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz to także dobre rozwiązanie, gdy chcemy otworzyć przestrzeń salonu czy innego pomieszczenia w domu na ogród. Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz sprawdzają się także w przypadku apartamentów z dużymi tarasami.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z zamkiem

Czasami okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz zdobi dodatkowa klamka do drzwi balkonowych. Możemy bowiem zdecydować się na podwójne drzwi tarasowe z zamkiem. Takie balkonowe drzwi dwuskrzydłowe z zamkiem i zewnętrzna klamka do drzwi balkonowych do doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych, gdy drzwi te prowadzą do ogrodu. Można korzystając z takich drzwi z zamkiem wyjść z domu na ogród, a później daleko w świat, zamykając oczywiście wcześniej domostwo. Taka klamka do drzwi balkonowych z zamkiem to idealny sposób, aby połączyć drzwi do ogrodu z drzwiami wejściowymi do domu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o oknach balkonowych?

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - wymiary, cennik, producenci

Cennik drzwi i okien dwuskrzydłowych zależy od kilku czynników, między innymi od materiału, z jakiego zostały one wykonane, od tego jakie mają wymiary oraz od sposobu funkcjonowania, czy mają słupek, czy występują bez słupka, czy są otwierane na zewnątrz z zamkiem i na otwieranie pozwala zewnętrzna klamka do drzwi balkonowych. Wśród producentów okien balkonowych dwuskrzydłowych warto zwrócić uwagę na takie firmy, jak Aluplast, Ekoplast czy Domar-Bud. Poniżej przedstawiamy wymiary drzwi balkonowych oraz ich ceny:

- Drzwi balkonowe Aluplast dwuskrzydłowe to cena ok. 1 000 zł

- Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe drewniane R+R to cena od ok. 1 917 zł:

Wymiary drzwi balkonowych i ich cennik

Wysokość/

Szerokość

1400

1500

1600

1700

1800

1900

2000

2100

2000

1917

1998

2079

2246

2330

2411

2497

2578

2100

1981

2064

2146

2312

2405

2485

2580

2664

2200

2041

2124

2213

2375

2479

2546

2657

2747

2300

2098

2187

2277

2441

2551

2642

2400

2156

2246

2342

2507

2500

2215

2308

2408

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe to bardzo praktyczne i dobre aranżacyjnie rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych z obszernymi tarasami i balkonami, a także jako wyjście do ogrodu. Okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe mogą występować w formie ze słupkiem lub bez słupka. Nietypowym rozwiązaniem są okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz. Można się także spotkać z takimi drzwiami balkonowymi dwuskrzydłowymi z zamkiem, które można zamykać od zewnątrz. Tarasowe drzwi i okna podwójne wykonane mogą być z PCV, drewna lub aluminium. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem okien PCV.

ikona podziel się Przekaż dalej