Drzwi bezprzylgowe - krótka charakterystyka

Drzwi przylgowe, czy bezprzylgowe są istotnym elementem w naszym domu, który pozwala na odgrodzenie poszczególnych pomieszczeń naszego mieszkania, dzięki czemu zyskujemy w nich swoją prywatność. Pamiętajmy jednak, że skrzydła bezprzylgowe wyglądają inaczej niż skrzydła, w których są zawiasy przylgowe. Dlatego też warto znać różnicę między drzwiami przylgowymi a drzwiami bezprzylgowymi.

Drzwi bezprzylgowe znane są również jako drzwi bezfelcowe i charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich zawiasy są schowane, przez co nie widać ich po zamknięciu drzwi, a krawędź drzwi jest idealnie gładka, co wygląda zupełnie inaczej przy zawiasach przylgowych drzwi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, skrzydło bezprzylgowe wygląda znacznie masywniej, ponieważ ościeżnice są bardzo dokładnie połączone z drzwiami. Przylgowe rozwiązania sprawiają, że ościeżnice są bardzo widoczne i stanowią osobny element drzwi. Dodatkową zaletą jest również to, że drzwi bezfelcowe optycznie powiększają nasze pomieszczenia, ponieważ tworzą układ jednopłaszczyznowy. Pamiętajmy jednak o tym, że tylko od nas zależy, które drzwi wybierzemy, czy zdecydujemy się na rodzaj drzwi przylgowych czy bezprzylgowych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach wewnętrznych.

Bezprzylgowe drzwi wewnętrzne - ich wady i zalety

Jeśli mamy w planach zakup drzwi do naszego domu, musimy odpowiednio zdecydować, czy wolimy wybrać spośród drzwi bezfelcowych, czy może takich, w których znajdziemy zawiasy przylgowe. Dodatkowo powinniśmy zadecydować, czy lepsze będą drzwi Porta, drzwi POl Skone czy innej firmy, z zamkiem magnetycznym lub takie, w których nie ma zamka magnetycznego, a jest tradycyjny. Zanim jednak przejdziemy do tego, powinniśmy poznać kilka istotnych aspektów, które pomogą nam poznać drzwi bezprzylgowe.

Zacznijmy więc od tego, że skrzydło bezprzylgowe świetnie pasuje do nowoczesnych aranżacji, w których utrzymywany jest minimalistyczny i industrialny styl. Nie zapominajmy również o tym, że w takich pomieszczeniach dobrze jest zastosować minimalistyczną i prostą formę mebli, która podkreśli nam dodatkowo dopasowaną do drzwi ościeżnicę. Takie rozwiązanie jest więc idealne dla osób, które cenią sobie gładkie powierzchnie, proste formy i wnętrza utrzymane w nowoczesnym, ale i minimalistycznym stylu. Sprawdź także ten artykuł o standardowych wymiarach drzwi.

Musimy pamiętać także o wymaganiach, które są potrzebne do montażu drzwi bezfelcowych. A tutaj najważniejsze jest to, by zastosować specjalną ościeżnicę, która jest zaopatrzona w zawiasy 3D, a dodatkowo jest regulowana. Pamiętajmy, że po zastosowaniu wzmocnionych kieszeni na zawiasy, będziemy mieć pewność trwałości.

Decydując się na zakup drzwi bezprzylgowych, powinniśmy także zapoznać się z ich wadami, by przygotować się na każdą ewentualność. Otóż do największych wad tego typu drzwi zalicza się przede wszystkim to, że mają one bardziej skomplikowany sposób regulacji zawiasów niż drzwi przylgowe. Dodatkowo musimy pamiętać o bardzo dokładnym i starannym ich zamontowaniu, co dla wielu osób jest bardzo skomplikowane i wymaga wprawy oraz czasu. Prawidłowy montaż jest istotny, dlatego że gdy drzwi zostaną źle zamontowane, w bardzo szybkim tempie będziemy mogli zauważyć powiększającą się szczelinę między ościeżnicą a skrzydłem drzwi.

Drzwi bezprzylgowe w pięknym salonie a drzwi przylgowe jako drzwi wewnętrzne, zastosowanie, opis oraz ceny produktów
Drzwi bezprzylgowe - opis, opinie, ceny, producenci, porady zakupowe

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Drzwi bezprzylgowe - cena i opinie

Drzwi bezprzylgowe są bardzo dobrym i estetycznym rozwiązaniem praktycznie do każdego mieszkania i domu. Opinie na ich temat są bardzo dobre, lecz musimy pamiętać o tym, że gdy nie mamy możliwości zatrudnienia fachowca do ich montażu i sami nie mamy w tym doświadczenia, możemy spotkać się z problemem pojawiającej się szczeliny, świadczącej o złym montażu. Poza tym drzwi bezprzylgowe nie są problemowe, podobnie, jak drzwi przylgowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze drzwi pokojowych?

Na rynku budowlanym znajdziemy bardzo dużą jednorodność drzwi bezprzylgowych, między innymi drzwi Porta oraz drzwi Pol Skone, które cieszą się największym zainteresowaniem ze względu na wysoką jakość oraz duży wybór wzorów i kolorów. Dodatkowo mamy możliwość zakupu drzwi z zamkiem magnetycznym, co jest bardzo wygodne i usprawnia nam użytkowanie. Wystrój naszego mieszkania z drzwiami Pol Skone lub drzwiami Porta nabierze nieprawdopodobnego szyku, minimalizmu i elegancji.

Przy wyborze drzwi bardzo istotnym, a dla niektórych osób najważniejszym elementem jest cena. Ceny oczywiście są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Pamiętajmy jednak, że w momencie, gdy nasz budżet jest mały, lepiej zdecydować się na drzwi przylgowe, ponieważ są one tańszym rozwiązaniem od drzwi bezprzylgowych, głównie ze względu na droższe zawiasy.

Dodatkowo musimy też pamiętać o tym, że cena może różnić się ze względu na to, jakiego producenta wybierzemy, a także gdzie zamierzamy zakupić nasze drzwi wewnętrzne. Pamiętajmy o tym, że możliwości jest kilka. Pierwszą z nich jest zakup od producenta. Kolejną możliwością jest zakup w sklepie stacjonarnym o profilu budowlanym. Taka opcja jest jedną z najczęściej wybieranych możliwości zakupu drzwi. Poza tym możemy także zdecydować się na zakup drzwi przez internet, co jest bardzo wygodne i praktyczne. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które na co dzień nie mają czasu lub możliwości jeździć do sklepów budowlanych i wybierać odpowiednich dla siebie drzwi. Dodatkowo w internecie znajdziemy szeroki wybór rodzajów drzwi, ich modeli i producentów, a ponadto będziemy mogli zamówić drzwi bez wychodzenia z domu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o montażu drzwi.

Drzwi bezprzylgowe są minimalistyczne w swojej formie, dzięki czemu przyciągają bardzo wiele osób. Musimy jednak pamiętać o tym, że zanim wybierzemy konkretnego producenta i model drzwi, powinniśmy znać rozmiar samych drzwi i ościeżnicy, by uniknąć problemów przy montażu.

ikona podziel się Przekaż dalej