Drzwi zewnętrzne odporne na włamanie

Celowość zakupu drzwi antywłamaniowych

Najbardziej nowoczesne drzwi zewnętrzne z dostawką lub bez, nie zapewnią bezpieczeństwa domu, jeśli drzwi tarasowe, okna na parterze oraz drzwi garażowe nie będą miały tego samego poziomu zabezpieczeń przed włamaniem. O celowości poniesienia znacznych wydatków na montaż drzwi i okien antywłamaniowych decyduje analiza prawdopodobieństwa włamania w konkretnym miejscu zamieszkania.

Wolnostojący dom jednorodzinny na działce z dala od sąsiadów jest niewątpliwie bardziej narażony na zainteresowanie włamywacza, niż dom szeregowy na osiedlu. Nie bez znaczenia jest też obecność monitoringu otoczenia i indywidualny system alarmowy. Drzwi antywłamaniowe odpowiedniej klasy przedłużą czas forsowania wejścia do domu i pozwolą na alarm i wezwanie pomocy.

Przy zakupie drzwi antywłamaniowych bardziej niż cena i opinie liczy się ich klasa. Odpowiedni certyfikat potwierdza właściwości drzwi i określa ich klasę w skali od 1 do 6. Drzwi uznane za antywłamaniowe powinny być klasy co najmniej 3 albo 4. Przy gęstej zabudowie i dużym prawdopodobieństwie reakcji ze strony sąsiadów, wystarczy klasa 3, natomiast cenne dzieła sztuki albo inne bardzo wartościowe przedmioty lepiej będzie zamknąć za drzwiami klasy 5.

Budowa drzwi zabezpieczających przed włamaniem

Kupując drzwi antywłamaniowe, należy zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • Ościeżnice nakładkowe albo stałe powinny być stalowe, a na dodatek mocno osadzone w murze ściany.
  • Skrzydło drzwi musi mieć stalowy próg i ramę, wzmocnioną kratownicą z metalowych prętów.
  • Dla wzmocnienia wytrzymałości skrzydło drzwi posiada w konstrukcji stalową blachę o grubości 1,5-2 mm.
  • Bolce antywyważeniowe utrzymują skrzydło drzwi w ościeżnicy nawet po przecięciu zawiasów.
  • Stalowy próg utrudnia podważenie skrzydła drzwi.
  • Zamek powinien uruchamiać rygle wysuwające się w trzech kierunkach. Osłona z mocnej stali utrudnia przewiercenie zamka.
  • Dobrej jakości zamek może mieć czujniki nacisku lub udaru, które uruchomią system alarmowy.

Drzwi Dierre odporne na włamanie – przykładowe modele

Drzwi SYNERGY OUT

Typowe wymiary tych drzwi to szerokość: 80, 85,90 cm i wysokość: 200, 205, 210 cm. Możliwe są też do zamówienia wymiary nietypowe – mniejsze albo większe od standardowych. Drzwi zewnętrzne są ozdobą domu, gwarancją bezpieczeństwa domowników oraz izolacją od czynników zewnętrznych, jak deszcz, wiatr, hałas i mróz.

Odpowiednie wypełnienie skrzydła i budowa ościeżnicy gwarantują dobre właściwości termoizolacyjne. Jednocześnie zewnętrzna powłoka drzwi jest odporna na długotrwałe wpływy niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zachowują długo estetyczny wygląd i funkcjonalność. Cena drzwi Dierre Rc3 46Db Synergy Out wynosi ok. 7400 zł.

Wyposażenie standardowe drzwi zawiera stalową konstrukcję skrzydła z okładziną z obu stron o grubości 7 mm. Rygle stałe i uruchamiane kluczem blokują skrzydło w ościeżnicy. Specjalny próg zabezpiecza drzwi przed wyważeniem. Na zamówienie drzwi mogą zostać wyposażone między innymi w zamek elektromechaniczny, specjalne okucia oraz wykładzinę z wybranego materiału w dowolnym kolorze. Może być też zwiększona termoizolacyjność drzwi. Sprawdź także ten artykuł o klasach drzwi antywłamaniowych.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Drzwi SILENCE

Nie tylko drzwi do budynku powinny zapewniać komfort i bezpieczeństwo domowników; dla bardziej wymagających klientów firma Dierre opracowała specjalne drzwi wewnętrzne. Są szczególnie polecane do sypialni, gdzie w nocy wszyscy są najbardziej narażeni i bezbronni. Drzwi Silence zapewniają spokojny odpoczynek bez obaw i zmartwień. Są mocne, a jednocześnie eleganckie.

Chociaż wyglądają jak zwykłe drzwi pokojowe, mają mocną i wytrzymałą konstrukcję. Solidny zamek zapewnia w razie potrzeby szybkie odblokowanie. Mogą być wkomponowane w dowolny styl urządzenia mieszkania poprzez dyskretne upodobnienie się do otoczenia barwą i materiałem.

Brązowe drzwi Dierre z serii Silent, a także modele, ceny, montaż oraz opinie użytkonwików
Drzwi Dierre krok po kroku, czyli najbardziej znane modele, opinie użytkowników, wady i zalety oraz ceny i wskazówki dotyczące montażu

Drzwi Silence firmy Dierre posiadają metalową ościeżnicę, którą można wmurować albo zamocować na istniejącej. Skrzydło otwiera się na 180°. Od wewnątrz zamek otwiera się przez przekręcenie klamki w dół, a od zewnątrz – kluczem. Drzwi mogą być przygotowane na wymiar, a zewnętrzna wykładzina wymieniona na aktualnie odpowiedni do mieszkania.

Drzwi D-FIVE STARS

Są to najbezpieczniejsze „pięciogwiazdkowe” drzwi na rynku. Model wytwarzany jest o wymiarach standardowych (80,85,90 cm x 210 cm) albo według zamówienia. Bezpieczeństwo i wytrzymałość skrzydła zapewnia stalowa płyta o grubości 6 mm oraz specjalne pionowe wzmocnienia konstrukcji.

Ten zaawansowany technicznie model drzwi pracuje w systemie elektronicznym bez kluczy. Zawiera automatyczny zamek na karty zbliżeniowe. Rygle o innowacyjnym rozwiązaniu blokują mocno drzwi. Zawiasy dają możliwość regulacji drzwi w trzech płaszczyznach.

Opcjonalnie drzwi Five Stars mogą mieć zamontowany czytnik linii papilarnych i kodowanej klawiatury. Próg drzwi może być metalowy w wybranym kolorze lub drewniany, lakierowany ewentualnie dobarwiony do odcienia wykładziny. Możliwa jest wersja dymoszczelna drzwi.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Źle zabezpieczone drzwi wejściowe nie stanowią należytej przeszkody dla włamywacza, a tym samym nie są w stanie zapewnić domownikom poczucia bezpieczeństwa. Cena dobrej jakości drzwi, które mają opinie antywłamaniowych, wynosi nawet kilka tysięcy złotych, a ich zakup jest sporym wydatkiem, chociaż obliczonym na wiele lat. Wymiary i montaż drzwi powinny być dobrze zaplanowane. Duże znaczenie ma też wybór producenta.

Mogą być drzwi zewnętrzne z dostawką albo pojedyncze; drewniane albo metalowe; ościeżnice nakładkowe lub stałe. Przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze jest ustalić własne potrzeby i wybrać odpowiednią konstrukcję i wygląd drzwi. Istotny jest wybór producenta, a firma Dierre należy niewątpliwie do najbardziej wiarygodnych i zaufanych. Drzwi Dierre są nie tylko antywłamaniowe, ale zapewniają też termoizolację i dźwiękoszczelność.

ikona podziel się Przekaż dalej