Drzwi przesuwne do garderoby - istotne informacje

W przypadku garderoby drzwi przesuwne to najlepsze rozwiązanie, które zawsze ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników, zwłaszcza gdy naszą garderobę chcemy umiejscowić w sypialni, gdzie naturalnie przestrzeń jest znacznie ograniczona. Drzwi przesuwne do garderoby mają mnóstwo zalet, ale także mają swoje wady.

Takie drzwi przesuwne do szafy w garderobie nie zajmują miejsca wewnątrz sypialni nawet, gdy są otwarte. Co ważne, drzwi przesuwne do garderoby mogą być wykonane na wymiar i dokładnie dopasowane do przestrzeni, jaką dysponujemy. To rozwiązanie, oprócz dużych zalet funkcjonalnych i praktycznych, daje także wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Szafa z przesuwnymi drzwiami do garderoby znajdzie zastosowanie zarówno w tradycyjnej aranżacji wnętrz, jak i w aranżacji nowoczesnej. Bardzo estetyczne, a także praktyczne rozwiązanie to drzwi przesuwne do szafy w garderobie z lustrem.

W przypadku naściennych przesuwnych drzwi do garderoby dużą zaletą jest łatwości ich montażu, który wymaga jedynie zamocowania odpowiedniej prowadnicy na ścianie. Montaż takich drzwi nie wymaga skuwania ściany. Natomiast drzwi przesuwne chowane w ścianę mają tę wadę, że wymagają przebudowania lub dobudowania ściany, w której będą chowane. Operacja ta jest dość trudnym przedsięwzięciem logistycznym i wymaga sporo pracy, w związku z tym najlepiej, aby takie drzwi zamontować podczas remontu lub w trakcie budowy domu. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Drzwi przesuwne do garderoby - rodzaje

Drzwi przesuwne do garderoby chowane w ścianie

Drzwi przesuwne chowane w ścianie to świetne rozwiązanie do garderoby. Gdy są one otwarte całkowicie chowają się w ścianie. Dzięki temu nie zajmują miejsca na zewnątrz ściany i można tą ścianę zagospodarować w dowolny sposób. System przesuwny tych drzwi mieści się w specjalnej kasecie. Jest ona stosunkowo łatwa w montażu i można ją nabyć w różnej grubości. Umożliwia to dopasowanie do grubości ściany.

Przesuwne drzwi do garderoby chowane w ścianie możemy zakupić w ciekawych kolorach, dostępne są na wymiar, w różnych sposobach wykończenia, mogą być także wykonane z różnych materiałów. Drzwi przesuwne chowane w ścianie powinniśmy montować w trakcie remontu lub budowy domu. Jeżeli chcemy takie drzwi zamontować w już urządzonym pomieszczeniu, musimy liczyć się z wyburzeniami lub innymi niedogodnościami wynikającymi z budowy ścianek gipsowo kartonowych, pomiędzy którymi skrzydło takich drzwi do garderoby będzie się chować. Takie drzwi mogą być także chowane w specjalnej kasetce. Można je zastosować w pomieszczeniach w tradycyjnym atylu, a także w nowoczesnej aranżacji pomieszczeń. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Naścienne drzwi przesuwne do garderoby

Innym rozwiązaniem do garderoby są drzwi przesuwne naścienne. Znajdują się one cały czas na zewnątrz, a skrzydła tych drzwi poruszają się wzdłuż ściany i przez to przez cały czas są widoczne z pomieszczenia, w którym garderoba się znajduje. Takie drzwi do garderoby możemy bez problemy zamontować w każdej chwili, gdyż nie wymagają one burzenia ścian ani innych uciążliwych prac. Kluczowym elementem w konstrukcji takich drzwi są naścienne mechanizmy przesuwne, które są bardzo łatwe w montażu.

Mogą one być wykonane z różnych materiałów, dostępne są w wielu kolorach, a także w wielu stylach wykończenia. Doskonałym pomysłem będą drzwi przesuwne do garderoby z lustrem. Mogą także być wykonane na wymiar i dobierzemy je dokładnie do naszych indywidualnych wymagań. Sprawdzą się one w tradycyjnej aranżacji wnętrza, a także w przestrzeniach w stylu nowoczesnym.

Szafa z przesuwnymi drzwiami w sypialni oraz polecane drzwi przesuwne do garderoby i porady, a także montaż i ceny
Drzwi przesuwne do garderoby - rodzaje, opinie, ceny, porady przed wyborem

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Drzwi przesuwne do garderoby - materiały wykonania

Drzwi przesuwne do garderoby mogą być wykonane między innymi z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Drzwi przesuwane z drewna są naturalnie droższe od drzwi z materiałów drewnopodobnych, są jednak trwalsze. Drzwi przesuwne do garderoby wykonane z drewna lub materiałów drewnopochodnych to najbardziej estetyczne rozwiązanie w przypadku garderoby. Zakupić możemy je w każdym odcieniu drewna. Sprawdzą się one zarówno w tradycyjnym wykończeniu wnętrz, jaki w stylistyce nowoczesnej.

Kolejnym materiałem, z jakiego mogą zostać wykonane drzwi przesuwne do szafy lub garderoby jest tworzywo sztuczne. PCV to materiał bardzo lekki, lżejszy od drewna i szkła. Drzwi przesuwne do garderoby z tworzywa sztucznego dostępne są w różnej ciekawej kolorystyce, mogą posiadać interesujące wzory. To ideale rozwiązanie do pomieszczeń zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.

Możemy także zakupić szklane przesuwne drzwi do garderoby. To z kolei rozwiązanie najlepsze do nowoczesnych aranżacji wnętrz. W przypadku garderoby doskonałym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne z lustrem. Warto również wspomnieć o tym, że materiały, z których wykonane są przesuwne drzwi do garderoby czy szafy mogą się łączyć. Doskonale wyglądać będą drzwi przesuwne do garderoby drewniano szklane, a zwłaszcza drzwi drewniane z lustrem. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Drzwi przesuwne do garderoby - ceny

Ceny drzwi przesuwnych do garderoby zależne są od ich wymiarów, rodzaju montażu, a także materiałów, z jakich je wykonano. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny wybranych drzwi przesuwnych do garderoby i szafy:

  • System drzwi przesuwnych, szafa 1,5 mb 2 sk Bimak to koszt 180,00 zł
  • Drzwi przesuwane do szafy wnękowej wymiar 265x181-200 cm to cena 913,00 zł
  • Drzwi przesuwne do szafy, zabudowa wnęki 250x302 to koszt 1 178,00 zł
  • Drzwi przesuwne, szafa wnękowa wymiar 265x80-100 cm kosztują 644,00 zł
  • Drzwi przesuwane. szafa wnękowa wymiar 265x149 cm to cena 915,00 zł
  • Drzwi przesuwne. szafa wnękowa wymiar 265x181-200 cm kosztują 672,00 zł
  • Drzwi przesuwne wnękowe wymiar 265x201-220 cm to cena 1 086,00 zł

Drzwi przesuwne to najlepsze rozwiązanie, jakie możemy zastosować w garderobie. Dzięki temu, że drzwi takie nawet po otwarciu nie zajmują przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, w którym się znajdują, sprawdzą się między innymi w garderobie w małej sypialni. Dostępne są dwa podstawowe rodzaje drzwi przesuwnych do garderoby: chowane w ścianie i naścienne. Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Dostępne są także różne materiały, z których drzwi przesuwne do garderoby mogą być wykonane: tworzywo sztuczne, szkło, drewno lub materiały drewnopochodne. Wybór rodzaju drzwi przesuwnych do garderoby oraz materiał z jakiego zostały wykonane zależy od naszych upodobań, przestrzeni, jaką dysponujemy oraz stylu, w jakim chcemy urządzić nasze wnętrza. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.

ikona podziel się Przekaż dalej