Drzwi przesuwne do łazienki - istotne informacje

Drzwi przesuwane jako drzwi łazienkowe mają swoje zalety oraz wady. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązanie należy przede wszystkim zaliczyć oszczędność miejsca. Co w przypadku łazienek, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach ma bardzo duże znaczenie. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy łazienka połączona jest z sypialnią. Takie rozwiązanie daje ciekawe możliwości aranżacyjne.

Drzwi przesuwne do łazienki mogą pełnić szereg funkcji, na przykład ścianki działowej, zasłon, paneli, parawanu lub też mieć zastosowanie jako przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej. Drzwi przesuwane mogą także spełniać funkcje dekoracyjne. Drzwi przesuwne naścienne są łatwe w montażu. Drzwi przesuwne mogą być produkowane na wymiar, według własnych wskazówek. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Drzwi rozsuwane, nie są w stanie jednak zapewnić całkowitej izolacji akustycznej, co wynika z faktu, iż skrzydło drzwiowe przesuwa się wzdłuż ściany i od niej lekko odstaje. W przypadku drzwi przesuwanych naściennie skrzydło drzwiowe po otwarciu zajmuje przestrzeń ściany, a tym samym uniemożliwia zagospodarowanie tego jej fragmentu. Kolejną wadą drzwi rozsuwanych jest to, że w przypadku drzwi chowanych w ścianę, ich montaż jest dosyć trudny, gdyż wymaga burzenia fragmentu ściany i wymurowania podwójnej ściany gipsowo kartonowej.

Przesuwne drzwi łazienkowe - rodzaje

Łazienkowe drzwi przesuwne chowane w ścianę

Łazienkowe drzwi przesuwne chowane w ścianie mają bardzo wysokie walory estetyczne, przede wszystkim dlatego, że po ich otwarciu pozostają niewidoczne. To również rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Mechanizm do ich przesuwania znajduje się w specjalnej kasecie. Jest ona stosunkowo prosta w montażu i możemy ją kupić w różnych szerokościach, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów w jej dopasowaniem do naszych wymagań.

Jako że drzwi te całkowicie znikają w ścianie, całą przestrzeń ściany możemy zagospodarować w dowolny sposób. Bardzo ważne jednak, aby pamiętać o tym, iż te drzwi najlepiej montować podczas remontu lub budowy domu, gdyż ich instalacja wiąże się z wyburzenie fragmentu ściany i postawieniem dwóch ścianek gipsowo kartonowych, pomiędzy którymi te drzwi się będą chować. Drzwi takie dostępne są w wielu różnych kolorach i wykonane mogą być z różnych materiałów. Sprawdzą się zwłaszcza jako drzwi wejściowe do łazienki z przedpokoju lub sypialni. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Łazienkowe drzwi przesuwne naścienne

Inny rodzaj drzwi przesuwnych do łazienki to drzwi przesuwne naścienne. Tego rodzaju drzwi cały czas znajdują się na zewnątrz, a ich skrzydła przemieszczają się wzdłuż ściany przez cały czas są widoczne z jednego z pomieszczeń. Tego typu drzwi rozsuwane są bardzo łatwe w montażu. Do ich instalacji nie musimy wyburzać ścian i możemy je bez problemy zamontować w już wyremontowanych pomieszczeniach. Do ich zainstalowania wystarczy zamontować jedynie specjalne naścienne mechanizmy przesuwne.

Tego typu drzwi rozsuwane sprawdzą się zarówno jako drzwi wejściowe do łazienki z przedpokoju lub sypialni, ale również jako przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej. Takie rozwiązanie jest nie tylko łatwiejsze w montażu od przesuwnych drzwi chowanych w ścianie, ale tego typu drzwi są również znacznie tańszą inwestycją. Można je nabyć wykonane z różnych materiałów, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, a także mogą być wykonane na wymiar, według naszych wytycznych.

Drzwi przesuwne do łazienki z twarzywa drewnopodobnego, czyli modne łazienkowe drzwi przesuwne naścienne i nie tylko
Drzwi przesuwne do łazienki - rodzaje, opinie, najlepsze modele, ceny

Drzwi przesuwne do łazienki - materiały

Bardzo popularnym materiałem na drzwi przesuwne do łazienki jest drewno oraz materiały drewnopochodne. Pamiętajmy jednak, że te drzwi przesuwne, które wykonane są z drewna będą droższe od tych wykonanych z materiałów drewnopochodnych, co wynika z faktu, że drzwi drewniane są solidniejsze i trwalsze, a także bardziej dźwiękoszczelne. Do produkcji drzwi przesuwnych drewnopochodnych najczęściej wykorzystywana jest płyta pilśniowa. Drewniane drzwi rozsuwane mogą także mieć ozdobne przeszklenia, które podwyższają walory estetyczne takich drzwi. Jednak drewno oraz materiały drewnopochodne podatne są na wilgoć, więc możemy się zastanowić nad wyborem drzwi przesuwnych do łazienki ze szkła lub z tworzyw sztucznych. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Szklane drzwi przesuwne do łazienki to doskonałe rozwiązanie jako drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej. Musimy jednak pamiętać, że szkło o materiał, który jest bardzo trudno utrzymać w czystości. Możemy zakupić prysznicowe drzwi łazienkowe z typowego szkła przezroczystego, ze szkła barwionego ze szkła matowego, a także ze szkła hartowanego. Zwłaszcza prysznicowe drzwi do łazienki ze szkła hartowanego mają świetne opinie, gdyż jest to materiał bardzo twardy i odporny na rozbicie.

Możemy także zdecydować się na drzwi przesuwne do łazienki wykonane z tworzyw sztucznych. Ten materiał można zastosować zarówno do przesuwnych drzwi wejściowych do łazienki, jak również do przesuwnych drzwi prysznicowych. Dużą zaletą drzwi przesuwnych z tworzyw sztucznych jest to, że są one stosunkowo lekkie. Mogą one występować w różnych kolorach, a także być przezroczyste, bądź półprzezroczyste. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.

Drzwi przesuwne do łazienki - najlepsi producenci, ceny

Wśród producentów drzwi przesuwnych do łazienek warto wymienić takie uznane marki jak między innymi Porta oraz DRE. Wybór tych firm to zawsze gwarancja doskonałej jakości oraz trwałości. Przykładowe ceny drzwi przesuwnych do łazienki prezentują się następująco:

  • Drzwi przesuwne do łazienki 96 cm Naścienne Szkło TOP 2 Sonoma to cena od ok. 330 zł
  • Drzwi przesuwne do łazienki 86 cm Naścienne Szkło TOP 2 Biel to cena od ok. 300 zł
  • Drzwi przesuwne do łazienki Wewnętrzne Windoor Minoris Komplet to cena od ok. 839 zł
  • Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej Riho GU0200100 OCEAN Przesuwne do wnęki wymiar 1000x1950 mm szkło hartowane przezroczyste z powłoką-Shield to cena od ok. 1173,98 zł.
  • Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej Ideal Standard Kubo do wnęki przesuwne 100/195cm T7329EO to cena od ok. 1210,25 zł.
  • Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej Ideal Standard Kubo do wnęki przesuwne 115/195cm T7332EO to cena od ok. 1274,53 zł.

Drzwi przesuwne do doskonałe rozwianie do łazienki, zwłaszcza jeśli łazienka jest połączona z sypialnią lub nasze mieszkanie nie jest bardzo duże. Drzwi rozsuwane do łazienki mogą występować jako chowane w ścianie lub przesuwane po ścianie. Wykonane mogą być z drewna, szkła lub tworzyw sztucznych. Te z tworzyw sztucznych i szkła sprawdzą się również jako drzwi przesuwane do kabiny prysznicowej. To rozwiązanie w łazience warte rozważenia na niecodzienne wykończenie wnętrz. Takie drzwi mogą posłużyć także jak drzwi prysznicowe. Sprawdź również ten artykuł o drzwiach ażurowych.

ikona podziel się Przekaż dalej