Drzwi przesuwne naścienne - najważniejsze za i przeciw

Jakie korzyści niesie ze sobą system przesuwny?

Drzwi przesuwne naścienne niosą ze sobą wiele atutów. Jednym z nich jest atrakcyjny, dość nowoczesny wygląd. Chowane w ścianie drzwi wewnętrzne mogą prezentować się bardzo elegancko, a tym samym zwiększać walory wizualne naszego przedpokoju czy salonu.

System naścienny daje też szerokie walory użytkowe. Świetnie sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach oraz miejscach o niewielkim metrażu. Wewnętrzne drzwi przesuwne nie ograniczają przestrzeni podczas otwierania i zamykania. Dzięki temu znajdują wiele możliwości zastosowania.

Omawiając drzwi wewnętrzne do pokoju warto wspomnieć także o łatwości instalacji. Montaż drzwi przesuwnych naściennych okazuje się bardzo prosty i możemy wykonać go samodzielnie. Większość modeli posiada montowane do ściany elementy montażowe, po których porusza się skrzydło. Pokojowe drzwi rozsuwane nie wymagają przeprowadzania kompleksowego remontu. Możemy zamontować je w wykończonych otworach drzwiowych, a prace nie wymagają kucia czy prac tynkarskich. Bez wątpienia jest to kolejny istotny atut, który wyróżnia naścienne, wewnętrzne drzwi przesuwne. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena drzwi przesuwnych naściennych. Dobrej jakości modele zbierają przychylne opinie inwestorów. Koszt ich zakupu może być znacznie niższy od ceny, którą trzeba zapłacić za chowane w ścianie, kasetowe drzwi rozsuwane. Mechanizm przesuwny naścienny to zatem nie jedyna możliwość wyboru.

Czy drzwi przesuwne naścienne mają jakieś wady?

Niestety tak. Naścienne, pokojowe drzwi rozsuwane nie są w pełni chowane w ścianie. System naścienny jest widoczny po jednej stronie pomieszczeń (zazwyczaj we wnętrzu pokoju). Z tej strony widzimy elementy montażowe oraz przesuwne skrzydło. Przestrzeń ściany zajmowana przez zamknięte drzwi nie może być zagospodarowana przez meble ani dekoracje ścienne. Jest to jedno z największych ograniczeń owego rozwiązania.

Co prawda brak możliwości zagospodarowania fragmentu ściany nie jest szczególnie istotnym mankamentem. Jednak problem pojawia się w przypadku bardzo małych wnętrz, które sprawiają trudności aranżacyjne. W ich przypadku nawet niewielka, niemożliwa do zagospodarowania powierzchnia ściany może okazać się dość kłopotliwa. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Atrakcyjna cena drzwi przesuwnych naściennych

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, naścienny system przesuwny jest dość ekonomicznym rozwiązaniem. Wewnętrzne drzwi przesuwne do pokoju możemy nabyć już od kwoty 300 zł. W owej cenie nabędziemy skrzydła pokojowe z płyty pilśniowej.

Nieco lepszej jakości, wewnętrzne drzwi przesuwne z naturalnego drewna mogą już kosztować 400-1500 zł. Dla porównania, tańsze, kasetowe, chowane w ścianie drzwi do pokoju kosztowałyby od 900 zł. w górę.

Drzwi przesuwne naścienne od wewnątrz w łazience oraz systemy drzwi  do domu, producenci oraz ceny drzwi przesuwnych
Drzwi przesuwne naścienne - przykłady, najlepsze systemy, opinie, ceny

W ofertach sprzedaży znajdziemy także szklane, wewnętrzne drzwi przesuwne. Cena drzwi przesuwnych naściennych rozpoczyna się od kwoty 1000 zł. Za kasetowe drzwi wewnętrzne o podobnych parametrach trzeba zapłacić powyżej 2500 zł.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Warto także dodać, że montaż drzwi przesuwnych naściennych nie jest szczególnie problematyczny. Dzięki temu możemy samodzielnie zamontować dowolne drzwi pokojowe. Kasetowe, wewnętrzne drzwi przesuwne przysparzają znacznie więcej trudności. Montaż drzwi przesuwnych kasetowych jest zadaniem dla doświadczonego wykonawcy. Dlatego do kosztów zakupu trzeba zazwyczaj dodać stawkę usługi montażowej. Jest to kolejny aspekt, który sprawia, że naścienny system przesuwny okazuje się tańszy do realizacji. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Wybieramy wewnętrzne drzwi przesuwne

Powyżej omówiliśmy system przesuwny i wskazaliśmy orientacyjne ceny zakupu drzwi. W dalszej części tekstu wyszczególnimy kilka wartych uwagi modeli, jeśli chodzi o te przesuwne drzwi, które zdobyły uznanie wśród klientów.

  • Drzwi wewnętrzne Reno Loft – drzwi o wymiarach 80 x 220 cm na rozsuwanej prowadnicy. Wykonane z litego drewna sosnowego, dostępne w kilku wariantach wymiarowych i kolorystycznych. Cena zakupu samych drzwi wynosi od 1250 zł w górę. Do kosztów całkowitych należy także doliczyć system przesuwny.
  • System naścienny Inter Door Agile - drzwi przesuwne naścienne ze szkła hartowanego grubości 10 mm. W komplecie znajdują się aluminiowe prowadnice i pełny system montażowy. Cena drzwi przesuwnych naściennych Inter Door Agile wynosi około 2150 zł. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.
  • Drzwi wewnętrzne TOP 2 – drzwi przesuwne naścienne o rozmiarach 86 x 206 cm. Wykonane z laminowanej płyty meblowej. Na froncie naklejone trzy ozdobne tafle szkła o rozmiarze 25 x 70 cm. W zestawie znajdują się wszystkie elementy montażowe. Cena zakupu wynosi 300 zł. do kosztów całkowitych należy także doliczyć ewentualny montaż drzwi przesuwnych, przeprowadzony przez ekipę monterską
  • Drzwi wewnętrzne Comino 3 – drzwi przesuwne o rozmiarach 95 x 206 cm. Wykonane z laminowanej płyty meblowej. Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych i wyposażone w system jezdny Stanlux Laguna. Cena drzwi przesuwnych naściennych wynosi aktualnie 350 zł. Mechanizm przesuwny naścienny to wybór wart rozważenia.
ikona podziel się Przekaż dalej