Drzwi przesuwne Porta - co warto wiedzieć?

Jakie wyróżniamy drzwi przesuwne tego producenta?

Firma Porta może pochwalić się aż trzema rodzajami drzwi przesuwnych. Są one chętnie wybierane przez klientów i sprawdzają się – w zależności od wykończenia – do różnego rodzaju wnętrz:

  • drzwi łamane – idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie znaczenie ma każdy „skrawek” wolnej przestrzeni. Drzwi świetnie radzą sobie również wówczas, gdy montaż tradycyjnych drzwi może zniszczyć cały wystrój wnętrza. Produkt jest doskonałą alternatywą dla zwykłych drzwi. Drzwi łamane możesz zamontować w każdym pomieszczeniu, np. w sypialni, salonie czy nawet łazience. Możesz umieścić je zarówno na ścianie (konieczna będzie futryna do drzwi przesuwnych), ale też zakupić modele chowane w ścianie. Jedna i druga wersja jest bardzo praktyczna!
  • drzwi suwane – charakteryzują się starannym wykonaniem oraz efektywnym wyglądem. Wśród dostępnych modeli możesz zakupić drzwi chowane w ścianie (np. system przesuwny Kompakt) oraz takie, gdzie potrzebna będzie futryna do drzwi przesuwnych. Druga wersja zazwyczaj posiada także specjalną belkę… maskującą. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość będzie wyglądała nietuzinkowo! Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Drzwi rozsuwane – o czym pamiętać?

Drzwi przesuwne Porta dostępne są w wielu różnych kolorach – staraj się wybrać taką barwę, jaka będzie podyktowana nie tylko gustem, ale też kolorem dominującym w pomieszczeniu. Zadbaj o to, aby system drzwi przesuwnych pasował odcieniem do pozostałych drzwi w domu – nawet, gdy są tradycyjne. Marka Porta oferuje kolory klasyczne (orzech, mahoń czy dąb), ale i bardzo wyraziste (błękit, biel lub szarość). Cennik poszczególnych propozycji uwarunkowany jest więc nie tylko materiałem, ale też finalnym… kolorem!

Pamiętaj, że drzwi są bardzo ważnym elementem wyposażania w każdym domu. Warto zatem zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Solidne modele to właśnie drzwi przesuwne Porta, które cechują się doskonale dopracowanymi szczegółami, odpornością na zniszczenia oraz wytrzymałością – i to nawet na bardzo intensywne, codzienne użytkowanie!

System przesuwny Porta – opinie i ceny

System drzwi przesuwnych – jakie są dostępne?

Producent oferuje aż cztery różne systemy drzwi przesuwnych: Porta, Metal, Kompakt oraz Alu. Postaramy się przybliżyć każdą propozycję z uwagi na ich szczególną charakterystykę, zastosowanie oraz różne ceny. Sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych naściennych.

System drzwi przesuwnych Porta

Oferowany system składa się z osłony szyny, belki odbojowej oraz szyny (razem z wózkami jezdnymi). Elementy wykonano z płyty wiórowej i MDF-u. Okleinę naturalną wykończono z kolei półmatowym lakierem.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

System drzwi przesuwnych Porta - charakterystyka i cena

Ościeżnica

Porta SYSTEM w wersji wykonania „tunel”

Akcesoria w cenie systemu

Szyna z wózkami jezdnymi, zaczep zamka, uszczelka szczotkowa samoprzylepna, element prowadzący i stabilizujący skrzydło w pionie (montowany do podłogi)

Kolorystyka

Buk Bawaria

Cena

410,82 zł

System przesuwny Metal

Składa się z ościeżnicy kątowej dużej, składanej na mur o szerokości profilu 100 mm (bez zawiasów, otworu na zamek czy przetłoczenia pod uszczelkę). Każdy element zapakowany jest w karton do samodzielnego montażu. Zestaw dostępny jako uniwersalny (to znaczy bez strony lewej lub prawej). Dodatkowo system przesuwny Metal produkowany jest w wersji do postawienia na gotowej podłodze, czyli poziomie „0”. Co ciekawe, zmianę kierunku wysunięcia drzwi możesz uzyskać w nim poprzez przekręcenie belki odbojowej po lewej lub prawej stronie ościeżnicy!

Drzwi przesuwne Porta naścienne do łazienki oraz system przesuwny Porta, a także jego rodzaje i ceny
Drzwi przesuwne Porta – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe

System przesuwny Metal - charakterystyka i cena

Ościeżnica

Metalowa / stalowa składana w wersji wykonania „tunel” („60”, „70”, „80”, „90” lub „100”)

Akcesoria w cenie systemu

Uszczelka szczotkowa samoprzylepna, element prowadzący i stabilizujący skrzydło w pionie (montowany do podłogi)

Kolorystyka

Buk Bawaria

Cena

554,73 zł

System przesuwny Kompakt

Owy system składa się z kasety metalowej wykonanej ze stali ocynkowanej, a także z kompletnego systemu jezdnego, stanowiącego konstrukcję wewnątrz ściany. Dodatkowo znajduje się tu ościeżnica wykonana z płyty wiórowej i MDF-u. Co ciekawe, system przygotowany jest również do ścianek kartonowo-gipsowych o szerokości 125 mm. A może zainteresuje cię także ten artykuł o drzwiach przesuwnych do łazienki?

System przesuwny Kompakt - charakterystyka i cena

Ościeżnica

Dedykowana „Kompakt”

Akcesoria w cenie systemu

Kaseta konstrukcyjna, szyna z wózkami jezdnymi i elementem prowadzącym skrzydło (montowanym do podłogi), zaczep zamka, uszczelka szczotkowa przeciwkurczowa (wciskana), ościeżnica

Kolorystyka

Orzech 2

Cena

1314,87 zł

System drzwi przesuwnych Alu

System Alu składa się z szyny jezdnej, a także profilu podtrzymującego skrzydło. Oba elementy wykonane są z niezwykle estetycznego aluminium. Co ważne, zestaw ten jest uniwersalny co do kierunku i wysunięcia… skrzydła! Drzwi Porta jako drzwi wewnętrzne to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych wewnętrznych.

System drzwi przesuwnych Alu - charakterystyka i cena

Ościeżnica

Porta SYSTEM w wersji wykonania „tunel”

Akcesoria w cenie systemu

Element prowadzący i stabilizujący skrzydło w pionie (montowany do podłogi)

Kolorystyka

Orzech 4

Cena

736,77 zł

ikona podziel się Przekaż dalej