Wewnętrzne drzwi przesuwne - najważniejsze informacje

Drzwi rozsuwane - właściwości

Wewnętrzne drzwi przesuwne czy też drzwi rozsuwne charakteryzują się wieloma zaletami, mają także swoje wady. Wśród zalet drzwi przesuwnych należy w pierwszej kolejności wymienić oszczędność miejsca. Nie zajmują one miejsca wewnątrz pomieszczeń nawet wówczas, gdy są one szerokie. Drzwi rozwierane, na przykład o szerokości 100 cm, właściwie ich skrzydła, zajmują wiele miejsca po otwarciu, Drzwi suwane mogą być znacznie szersze, mieć na przykład 150 cm i po ich otwarciu nie będą zajmować przestrzeni wewnątrz pomieszczenia.

Kolejne dobre opinie na temat drzwi przesuwnych są takie, że mogą one pełnić funkcję ścianki działowej, parawanu, zasłon lub paneli. Ponadto wewnętrzne drzwi suwane spełnią także rolę ciekawego elementu dekoracyjnego, a przy tym doskonale dopasują się do wnętrz w różnych stylach. Kolejne dobre opinie jakimi cieszą się drzwi suwane dotyczą łatwości ich montażu. Instalując takie drzwi wystarczy, że zamontujemy odpowiednią prowadnicę na ścianie. Montaż drzwi suwanych nie wymaga kucia ściany i robienia nadmiernego bałaganu. Wewnętrzne drzwi przesuwne, często produkuje się na wymiar. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Wśród wad, jakimi charakteryzują się drzwi suwane, należy w pierwszej kolejności wymienić to, że nie są one w stanie zapewnić całkowitej i skutecznej izolacji akustycznej. Wynika to z faktu, że przesuwają się one wzdłuż ściany i jednocześnie lekko od niej odstają. Wewnętrzne drzwi przesuwne nie zajmują co prawda miejsca wewnątrz pomieszczeń przy otwieraniu, jednak nie będzie można na ścianie, po której przemieszcza się ich skrzydło, położyć mebli. Można jednak zastosować wewnętrzne drzwi suwane, chowane w ścianę, o tym jednak w dalszej części artykułu. Dosyć trudnym przedsięwzięciem pod względem logistycznym jest wymurowanie podwójnej ściany gipsowo kartonowej, gdy pomieszczenia są już urządzone. Dlatego na drzwi suwane powinniśmy się zdecydować na jeszcze na etapie budowy lub przed zakończeniem remontu.

Drzwi rozsuwane jako drzwi wewnętrzne - zastosowanie

Drzwi odsuwane mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą posłużyć jako drzwi przesuwne do pokoju, a sprawdzą się, zwłaszcza gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, jest to więc idealna opcja jako drzwi rozsuwne do pokoju małej powierzchni. Choć powierzchnia pokoju to nie jedyny wyznacznik zastosowania takiego rozwiązania. W salonach o dużych powierzchniach znakomicie prezentować się będą dwuskrzydłowe pokojowe drzwi przesuwne. Zwłaszcza w nowoczesnej aranżacji pomieszczeń takie dwuskrzydłowe drzwi przesuwne do pokoju zaprezentują się monumentalnie. Drzwi odsuwane sprawdzą się także jako wejście do nowoczesnego pokoju biurowego, pracowni. Drzwi rozsuwane do pokoju biurowego pozwolą z jednej strony na zaoszczędzenie miejsca w tym niewielkim pomieszczeniu, a z drugiej strony będą ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Drzwi rozsuwane to nie tylko drzwi rozsuwane do pokoju, ale także doskonałe rozwiązanie jako drzwi łazienkowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku, gdy na korytarzu czy przedpokoju nie dysponujemy dużą przestrzenią, ale także, jeżeli chcemy pomieszczenia te zaaranżować w nowoczesnym stylu. Takie nowoczesne drzwi przesuwne będą się znakomicie komponowały z przesuwnymi szafami na przedpokojach, korytarzach, czy w pokojach. Drzwi przesuwne to także doskonałe rozwiązanie, gdy nasza łazienka ma połączenie z sypialnią. Wówczas pełnią one rolę jednocześnie jako pokojowe drzwi przesuwne do sypialni oraz łazienkowe drzwi przesuwne. Dobre opinie na temat takiego rozwiązania wiążą się z walorami estetycznymi oraz z tym, że często w sypialniach i łazienkach nie dysponujemy dużą przestrzenią, a drzwi rozumne pozwolą na zaoszczędzenie miejsca.

Wewnętrzne drzwi przesuwne - rodzaje

Drzwi przesuwne chowane w ścianie

Przesuwne drzwi chowane w ścianie to rozwiązanie o bardzo wysokich walorach estetycznych, funkcjonalne i znakomicie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, na przykład jako podwójne drzwi przesuwne do pokoju. Jak informuje nas ich nazwa chowają się one w ścianie. Dzięki temu, gdy są one otwarte, są całkowicie zamaskowane w ścianie. System takich drzwi przesuwnych mieści się w kasecie, która jest łatwa do zamontowania i dostępna w sprzedaży o różnej grubości. Można je dzięki temu dopasować do grubości naszej ściany. Dużą zaletą takich drzwi jest to, że nie zajmują one miejsca na ścianie, gdy są otwarte i możemy tę ścianę zagospodarować w dowolny sposób.

Drzwi przesuwne chowane w ścianie dostępne są w różnych ciekawych kolorach, sposobach wykończenia oraz materiałach wykonania. Powinniśmy pamiętać o ty, że drzwi przesuwne chowane w ścianie najlepiej montować w takcie budowy domu lub remontu. Gdy jednak zdecydujemy się na montaż takich drzwi w już gotowych przestrzeniach, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli przeprowadzić uciążliwe prace wyburzeniowe, gdyż drzwi te umieszcza się pomiędzy dwoma ściankami gipsowo kartonowymi. Mogą być one także umieszczane w specjalnej kasetce. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Drzwi rozsuwane harmonijkowe w salonie, a także inne rodzaje drzwi rozsuwanych, opinie na ich temat oraz montaż krok po kroku
Drzwi rozsuwane - rodzaje, opinie, ceny, montaż, wiodący producenci

Drzwi przesuwne naścienne

Kolejnym rodzajem drzwi przesuwnych są drzwi przesuwne naścienne. W przeciwieństwie do tych chowanych w ścianie, cały czas znajdują się one na zewnątrz. Ich skrzydła poruszają się wzdłuż ściany i są widoczne przez cały czas z jednego z pomieszczeń. Można je bez problemu montować w już wyremontowanych przestrzeniach i nie wymagają burzenia ścian. Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym tych drzwi są naścienne mechanizmy przesuwne.

Takie drzwi przesuwne mają bardzo szerokie zastosowanie sprawdzą się na przykład jako podwójne pokojowe drzwi przesuwne, jako drzwi do kuchni, do łazienki, czy do salonu. Dostępne są one w sprzedaży w różnych wersjach kolorystycznych, z różnych materiałów. Są tańszą opcją niż drzwi przesuwne chowane w ścianie.

Materiały na drzwi przesuwne w łazience

Wśród materiałów, z jakich produkowane są drzwi przesuwne, w pierwszej kolejności należy wymienić drewno i materiały drewnopochodne. Przesuwane drzwi drewniane są droższe od tych wykonanych z materiałów drewnopodobnych, ale także znacznie trwalsze i bardziej dźwiękoszczelne. Jednak będą także droższe. Rozsuwane drzwi drewniane i drewnopochodne znajdą zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno jako drzwi przesuwne do pokoju, do łazienki, do sypialni, czy do garderoby. Bardzo dobre opinie mają takie drewniane drzwi rozsuwane z ozdobnymi przeszkleniami, które zapewniają wysokie walory estetyczne. Najczęściej do produkcji takich drzwi stosuje się płytą pilśniową. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe są wizytówką każdego domu. Zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane modele drzwi wejściowych.

Kolejnym rodzajem są szklane drzwi przesuwne. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, ma duże walory estetyczne i świetne opinie. Jeśli chodzi o rozwiązanie aranżacyjne szkło nadaje pomieszczeniom wrażenie lekkości i jest doskonałe do nowoczesnych kompozycji wnętrz. Takie szklane drzwi przesuwne sprawdzą się jako drzwi rozsuwane do pokoju, do salonu lub do kuchni., zwłaszcza, jeżeli chcemy połączyć kuchnię z salonem. Drzwi szklane pozwalają także na lepsze doświetlenie przestrzeni światłem słonecznym w dzień i światłem z lamp w nocy. W sprzedaży dostępne są między innymi szkło przezroczyste, szkła barwione oraz szkło matowe. Dobrze będą się komponować z rozsuwanymi drzwiami i oknami tarasowymi. Warto wspomnieć również o tym, że takie drzwi mogą mieć ciekawą grafikę ozdobną. Spotkamy także drzwi rozsuwne z lustrem. Jednak szkło to materiał, który dosyć trudno jest utrzymać w czystości.

Drzwi rozsuwane do pokoju, a także rodzaje i opinie o nich oraz ceny drzwi i koszt montażu
Drzwi rozsuwane - rodzaje, opinie, ceny, montaż, wiodący producenci

Kolejnym rodzajem drzwi przesuwnych ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, są drzwi przesuwne z tworzyw sztucznych. Sprawdzą się one w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, na przykład jako pokojowe drzwi przesuwne, czy drzwi przesuwne do kuchni lub do łazienki. Takie drzwi są stosunkowo lekkie, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie. Tego rodzaju drzwi przesuwne do pokoju są dosyć lekkie i świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Mogą posiadać efektowne wzory. Dużym atutem tego rozwiązania są także atrakcyjne ceny zakupu. Niestety produkty wykonane z tworzyw sztucznych z reguły nie posiadają dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Ich istotnym minusem jest także słaba izolacja akustyczna pomiędzy pomieszczeniami. Drzwi przesuwne mogą także służyć jako drzwi prysznicowe w łazience. Sprawdź także ten artykuł o drzwiach ażurowych.

Wewnętrzne drzwi przesuwne - najlepsi producenci, ceny

Drzwi przesuwne do pokoju i innych pomieszczeń w domu jako wyposażenie wnętrz produkują takie uznane firmy jak między innymi Porta i DRE. Przykładowe ceny wewnętrznych drzwi przesuwnych:

 • Drzwi rozsuwane 90 EKO-5 kasztan wenge to cena od ok. 319 zł
 • Drzwi rozsuwane 90 EKO-1 kasztan wenge to cena od ok. 280 zł
 • Drzwi rozsuwane Polskie 86CM Komplet Greg Sonoma to cena od ok. 255 zł
 • Drzwi rozsuwane 86 cm Naścienne Szkło TOP 2 Sonoma to cena od ok. 300 zł
 • Drzwi rozsuwane Polskie 86 cm Komplet 24H Greg Biel to cena od ok. 255 zł
 • Drzwi rozsuwane 96 cm Naścienne Szkło TOP 2 Sonoma to cena od ok. 330 zł
 • Drzwi rozsuwane 96 cm Naścienne Szkło TOP 1 Sonoma to cena od ok. 280 zł
 • Drzwi rozsuwane 96 cm Naścienne Szkło TOP 2 Biel to cena od ok. 330 zł
 • Drzwi rozsuwane 86 cm Naścienne Szkło TOP 2 Biel to cena od ok. 300 zł
 • Drzwi rozsuwane Wewnętrzne Windoor Minoris Komplet to cena od ok. 839 zł
 • Drzwi rozsuwane Polskie 86 cm Komplet Greg Wenge to cena od ok. 255 zł

Drzwi przesuwne mają bardzo dużo zastosowań. Możne ja wykorzystać na przykład jako drzwi przesuwne do pokoju, drzwi do łazienki, do kuchni, sypialni czy salonu. Mogą występować jako chowane w ścianie lub jako naścienne. Wykonane mogą być z drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych lub szkła.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii drzwi