Drzwi tarasowe przesuwne – rodzaje

Drzwi balkonowe przesuwne w porównaniu do drzwi rozwiernych wyróżniają się sporą oszczędnością miejsca podczas ich otwierania. Okazuje się, że tego rodzaju drzwi możemy podzielić na trzy typy pod względem sposobu otwierania.

Podział drzwi tarasowych przesuwnych

Typ drzwi przesuwnych

Charakterystyka

Drzwi rozsuwane

Wśród nich wymienimy drzwi jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe. Pierwsze z nich wymagają dodatkowej powierzchni, na którą będą nachodzić w czasie otwierania. Najczęściej jest to ściana lub okno balkonowe. O wiele bardziej praktyczne są przesuwne okna tarasowe dwuskrzydłowe. Ich montaż odbywa się w ścianach, a dokładniej we wcześniej przytwierdzonych kasetach. Dlatego wyróżniają się one estetyką na bardzo wysokim poziomie. Ponadto zapewniają szerokie przejście pomiędzy tarasem a domem. Dwuskrzydłowe drzwi rozsuwane pozwolą na wygodniejsze przenoszenie wielkogabarytowych mebli.

Drzwi uchylno-przesuwne

Jedne z najpopularniejszych rozwiązań, które jak poprzedni typ drzwi, pozwala na uzyskanie szerokiego światła. Drzwi rozsuwane tego typu wymagają montażu specjalnej ościeżnicy wyposażonej w prowadnicę. Nie ma problemu, żeby zastosować niski próg. Jednak wtedy należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu wnętrza przed wodą dostającą się z zewnątrz.

Drzwi podnoszono-przesuwne

Jest to nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Doskonale pasują do pomieszczeń, w których chcemy zamontować okna panoramiczne. Tak jak w przypadku drzwi przesuwnych nachodzą one na ścianę lub duże przeszklenia. Jednak różnią się one bardzo dużym światłem o wymiarach nawet do 2,4 metra szerokości. Drzwi podnoszono przesuwne po zwolnieniu blokady, najpierw są lekko unoszone do góry, aby móc je później przesuwać do wybranego momentu. Podczas montażu należy koniecznie pamiętać o uszczelnieniu szczeliny pomiędzy budynkiem a drzwiami. Zapewni to nie tylko stosowną ochronę przed wodą, ale również odpowiednią izolację termiczną i akustyczną.

Drzwi tarasowe przesuwne możemy podzielić również pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane. Wśród nich wymienia się drzwi balkonowe przesuwne aluminiowe, drewniano-aluminiowe, drewniane oraz PCV. Poszczególne rozwiązania różnią się między sobą właściwościami, a także ceną. Najtańszą propozycją są drzwi rozsuwane PCV. Jednocześnie są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Bogate wzornictwo pozwala na dopasowanie nawet drewnopodobnej okleiny. Jeżeli jednak zależy Ci na wysokiej trwałości oraz odporności na rozmaite czynniki mechaniczne, wybierz drzwi aluminiowe lub drewniano-aluminiowe. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach balkonowych.

Duży taras oraz drzwi tarasowe przesuwne i drzwi balkonowe przesuwne, a także wybrane przesuwne okna tarasowe i ich ceny
Drzwi tarasowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze moskitiery do okien

Masz dość walki z robakami, które wlatują Ci do domu? Szukasz sprawdzonego rozwiązania? Kup i zamontuj moskitiery w oknach. Moskitiery zapewnią Ci pełną ochronę przed owadami.

Drzwi balkonowe przesuwne – przykładowy cennik i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik drzwi tarasowych przesuwnych.

Cenni drzwi tarasowych przesuwnych

Nazwa produktu

Cena

Drzwi tarasowe przesuwne bezramowe – duże przeszklenia 3220x2200 mm

Cena od 4.170,00 zł

Drzwi balkonowo przesuwne PCV 1700x2100 mm, system PSK, Dobroplast

Cena od 1.899,00 zł – doskonałe opinie

Przesuwne okna tarasowe Vetrex Slide 70

Cena od 9.000,00 zł – doskonałe opinie

Przesuwne okna tarasowe HST drewniano aluminiowe Fakro 2000x2000 mm

Cennik od 8.000,00 zł – doskonałe opinie

Przesuwne okna tarasowe PCV OMNIcorp 2600x2100 mm

Cennik od 3.305,00 zł

Okna dwuskrzydłowe podnoszono przesuwne HST 6200x2200 mm

18.306,00 zł

Podwójne drzwi drewniano aluminiowe HST

10.099,00 zł

Okna PCV podnoszono przesuwne 2980x2290 mm, orzech, profil Brugmann/Slamander

8.500,00 zł

Okna PCV przesuwne 3000x2200 mm

2.400,00 zł

Okna PCV przesuwne, duże przeszklenia 1700x2100 mm, Dobroplast

1.899,00 zł

Okna PCV uchylno przesuwne, duże przeszklenia 3000x2100 mm, Dobroplast

4.689,00 zł

Okna panoramiczne przesuwne 2400x2400 mm, profil Gealan 90000

6.369,00 zł netto

Powyższe zestawienie cen jest dość mocno zróżnicowane. Możemy jednak szybko zauważyć, że do najtańszych wersji zaliczają się okna panoramiczne PCV, natomiast najwięcej zapłacimy za drzwi balkonowe z aluminiową ramą. Większość propozycji obejmuje gotowe produkty, które są najczęściej spotykane w projektach domów i mieszkań. Jednak producenci są nastawieni na realizację indywidualnych zamówień. Wtedy o konkretną wycenę należy ubiegać się bezpośrednio u producenta, u którego chcemy zamówić drzwi balkonowe i okna panoramiczne. Sprawdź także ten artykuł z cenami drzwi tarasowych przesuwnych.

Drzwi przesuwne tarasowe - podsumowanie

Warto pamiętać, że drzwi przesuwne są inwestycją na długie lata, chociażby ze względu na wysoką cenę. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinno wybierać się jak najbardziej okrojonej wersji, by móc jak najwięcej zaoszczędzić. Pomyśl o drzwiach wyposażonych w system antywłamaniowy, blokadę, czy też mikrowentylację. Dobrze jest również zadbać o jak najlepszą termoizolację szyb, dzięki czemu stworzysz jeszcze lepsze warunki ku pasywnemu budownictwu. Ponadto duże przeszklenia w domu prezentują się nowocześnie i elegancko. A może zainteresuje cię także ten artykuł o oknach balkonowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii drzwi