Drzwi zewnętrzne stalowe – zalety oraz rodzaje

Charakterystyka drzwi zewnętrznych stalowych

Drzwi wejściowe produkowane są z różnych materiałów. W ofercie firm spotkać można drzwi drewniane zewnętrzne czy drzwi wejściowe aluminiowe. Jednak najpopularniejsze są drzwi zewnętrzne stalowe. Przystępna cena, dobra jakość czy szeroka paleta kolorów jest zdecydowanie na plus. Nowoczesne drzwi metalowe składają się z kilka warstw, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także termoizolacyjną. Drzwi zewnętrzne podobnie jak brama garażowa segmentowa powinny być szczelne. Dodatkowym atutem drzwi stalowych zewnętrznych, jak i drzwi drewnianych zewnętrznych jest wodoszczelność, izolacja akustyczna czy obecność zabezpieczeń antywłamaniowych.

Współczynnik przenikania ciepła U to wartość, która opisuje właściwości termoizolacyjne drzwi czy okien. Tanie metalowe drzwi wejściowe mają ten współczynnik U nawet na poziomie około 1,3 W/(m2.K). Najlepsi producenci starają się jednak tak konstruować drzwi zewnętrzne stalowe, aby współczynnik przenikania ciepła schodził poniżej 1 W/(m2.K). Im niższa wartość, tym lepsza ochrona przed utratą ciepła z wnętrza budynku.

Drzwi wejściowe do domu białe czy w antracycie, przeszklone lub z dodatkiem drewna?

Bramy garażowe, drzwi drewniane wewnętrzne czy drzwi wejściowe do domu to swego rodzaju wizytówki budynku. Drzwi zewnętrzne widoczne są od frontu, dlatego też powinny być reprezentacyjne oraz estetycznie wykonane. Zazwyczaj dobierane są kolorystycznie do bramy garażowej segmentowej czy pokrycia dachowego. Szeroki wybór odcieni pozwala dobrać odpowiedni do oczekiwań klienta. Różnorodność kolorów widoczna jest w cenniku oraz w katalogu producenta. Dużą popularnością, porównywalną do białych drzwi drewnianych wewnętrznych, cieszą się drzwi stalowe w kolorze antracyt.

Drzwi zewnętrzne stalowe dostępne są w modelach prawo-, oraz lewostronnych. Dostępne są różne rodzaje klamek oraz zamków. Rozmiar drzwi zewnętrznych można dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta podobnie jak w przypadku bram garażowych. Polskie firmy oferujące drzwi wejściowe do domu z łatwością dopasowują parametry oraz pozwalają również klientowi stworzyć jego własne konfiguracje.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Ciekawym rozwiązaniem są drzwi zewnętrzne przeszklone. Prezentują się one wyjątkowo elegancko i nowocześnie. Dzięki drzwiom przeszklonym można dostarczyć wnętrzu dodatkowej porcji naturalnego światła. Drzwi zewnętrzne stalowe mogą posiadać także dekoracyjne żłobienia współgrające z tymi, które posiada brama garażowa segmentowa. Dodatek drewna czy inne elementy dekoracyjne są także dostępne, ale cena drzwi będzie przez to wyższa. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach zewnętrznych.

Cennik metalowych drzwi wejściowych do domu

Co wpływa na całkowitą cenę wybranych drzwi zewnętrznych?

Tanie blaszane drzwi wejściowe do domu to niekoniecznie dobre rozwiązanie. Na całkowitą cenę drzwi zewnętrznych składa się kilka czynników. Im tańsze drzwi wejściowe, tym prawdopodobnie ich trwałość oraz współczynnik przenikania ciepła nie wystarczający. Zakup drzwi zewnętrznych to zwykle inwestycja na lata, dlatego powinny być solidnie wykonane.

Stalowe drzwi zewnętrzne uchylone, a także modele drzwi, najlepsze sposoby montażu, rozwiązania oraz producenci i modele
Drzwi zewnętrzne stalowe krok po kroku, czyli opinie, sposób montażu, modele i rodzaje, ceny i koszt

Cena drzwi wejściowych blaszanych do domu jest adekwatna do ich rozmiaru, materiału termoizolacyjnego, rodzaju zamków czy dodatkowych systemów. Popularne obecnie są elementy takie jak naświetla boczne czy górne, które dodatkowo kosztują. Również grubość skrzydła będzie wpływać na całkowity koszt. Drzwi wejściowe w kolorze antracyt czy brąz zapewne spełnią oczekiwania każdego klienta.

Popularni producenci drzwi wejściowych do domu – cennik

Bramy garażowe, blaszane drzwi zewnętrzne czy białe drzwi drewniane wewnętrzne produkowane są przez wiele polskich firm. Przed zakupem warto poczytać opinie oraz przejrzeć katalogi kilku producentów. Jedną z popularnych firm jest Wiśniowski. Oferuje on polskie drzwi zewnętrzne stalowe w różnych konfiguracjach. Jednym z polecanych modeli są drzwi płaszczowe antywłamaniowe i antypożarowe MultiSecure EI30. Są to drzwi jednoskrzydłowe pełne lub przeszklone. Dostępne są one w klasie antywłamaniowej RC2 lub RC3 ze skrzydłem o grubości około 41 mm. Drzwi wykonane są z blachy stalowe ocynkowanej z dodatkową ochroną w postaci powłoki poliestrowej. Funkcję termoizolacyjną spełnia wełna mineralna.

Kolejnym producentem wartym uwagi jest firma Hörmann. Oferuje ona drzwi wejściowe stalowe wysokiej jakości. Jednym z modeli są drzwi Thermo65 i Thermo46. Są to produkty wyposażone w nowoczesne systemy antywłamaniowe. Dużą zaletą jest wysoki współczynnik izolacji cieplnej, a co za tym idzie niski współczynnik przenikania ciepła. Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne stalowe firmy Hörmann zapewniają spokój i bezpieczeństwo domowników. Drzwi stalowe podobnie jak drzwi drewniane zewnętrzne są tańsze od drzwi wykonanych z aluminium, dlatego też te modele kuszą nie tylko wykonaniem, ale także atrakcyjną ceną. Duży wybór wzorów oraz kolorów pozwala dobrać odpowiednią konfigurację do oczekiwań klienta.

Ciężko jest podać dokładny cennik producentów drzwi stalowych zewnętrznych. Każdy drobny element, różnica w wysokości czy grubości skrzydła oraz obecność dodatkowych przeszkleń wpływa na całkowitą cenę. Ceny dobrych drzwi stalowych zewnętrznych zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

Drzwi zewnętrzne stalowe – porady praktyczne oraz montaż

Jednym z ważnych elementów solidnie wykonanych drzwi zewnętrznych stalowych jest dobry system antywłamaniowy. Są to odpowiednie zabezpieczenia, które utrudniają włamywaczom otwarcie drzwi przez pewien czas. Zaoszczędzone minuty zwykle wystarczają, aby na miejsce dotarła ochrona, o ile dom jest zabezpieczane przez zewnętrzną firmę. Jest kilka klas antywłamaniowości. Im wyższa klasa, tym lepsza ochrona.

Drzwi zewnętrzne stalowe podobnie jak bramy garażowe montowane są zazwyczaj przez ekipy z firmy, w której zostały produkty zakupione. Często wiąże się to z utrzymaniem gwarancji na drzwi wejściowe do domu. Fachowcy wykonają montaż szybko i sprawnie w jeden dzień.

ikona podziel się Przekaż dalej