Jaka kaseta do drzwi przesuwnych?

Pojedyncza kaseta drzwiowa

Największą popularnością cieszą się pojedyncze drzwi rozsuwane (np. z kasetą firmy Eclisse). W tym wypadku występuje jedna kaseta drzwiowa, którą umieszcza się z jednej strony otworu drzwiowego.

Pojedyncze drzwi chowane w ścianę mogą posiadać dość zróżnicowane wymiary. Najczęściej spotykane modele posiadają od 60 do 90 cm szerokości. Kaseta drzwiowa powinna być też dobrana pod względem grubości ściany. Umożliwi to pełne dopasowanie do potrzeb użytkowych oraz pełne zamaskowanie elementów.

Wybierając pojedyncze drzwi w kasecie warto zwrócić uwagę na systemy dodatkowe. Będą to łożyska cichobieżne, spowalniacz, a także dodatkowe zabezpieczenia przed wypadaniem skrzydła. Co prawda cena najwyższej jakości drzwi w kasecie może być dość wysoka. Jednak są to produkty posiadające najlepsze opinie użytkowników. Zapewniają najwyższy poziom estetyki, a także długotrwałą żywotność i sprawność wszystkich elementów. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Podwójna kaseta drzwiowa

Podwójna kaseta do drzwi przesuwnych nie jest tak popularna, jak jej pojedyncze odpowiedniki. Mimo wszystko znajduje wielu zwolenników i posiada bardzo dobre opinie.

Podwójne drzwi chowane w ścianę posiadają dwa skrzydła, chowające się po przeciwległych stronach otworu drzwiowego. Ich wymiary zależą jedynie od upodobań i oczekiwań inwestora. W ofertach sprzedaży znajdziemy kasety do zabudowy 2 x 60 cm, 2 x 70 cm, 2 x 80 cm, a nawet 2 x 90 cm. Takie wymiary skrzydła będą szczególnie polecane do salonów otwartych. Podwójna kaseta do drzwi przesuwnych może posłużyć do oddzielenia poszczególnych stref pomieszczeń. W razie potrzeby możemy zamknąć drzwi lub otworzyć je tworząc dużą, otwartą przestrzeń mieszkalną.

Podwójne drzwi chowane w ścianę sprawdzą się zarówno w domach jak i większych, nowoczesnych mieszkaniach. Jedynym mankamentem może okazać się dość wysoka cena zakupu. Podwójne drzwi rozsuwane zazwyczaj kosztują powyżej 2000 zł. Górna granica cenowa jest trudna do ustalenia. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Wybieramy drzwi chowane w ścianę

Drzwi rozsuwane z płyty meblowej

Drzwi w kasecie nie muszą oznaczać bardzo dużego wydatku. Najtańszym rozwiązaniem będą modele wykonane z płyty meblowej.

Aluminiowa kaseta do drzwi przesuwnych wraz ze skrzydłem z płyty meblowej może być wykończona na dowolny kolor. W ofertach sprzedaży znajdziemy też modele z licznymi zdobieniami. Dzięki temu możemy dopasować produkt do dowolnego stylu aranżacyjnego.

Najtańsza kaseta do drzwi przesuwnych będzie wydatkiem rzędu 400 zł. Do kosztów całkowitych dochodzi także zakup skrzydła z płyty. Średnia cena taniego skrzydła o szerokości 60-80 cm to wydatek rzędu 200-400 zł.

Drzwi przesuwne z kasetą na tle zielonej ściany. Porady, jaka kaseta do drzwi przesuwnych będzie odpowiednia oraz ceny i zastosowanie
Kaseta do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, co wybrać?

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Drzwi przesuwne z drewna

Kaseta do drzwi przesuwnych z drewna nie różni się od tej dedykowanej do skrzydeł z płyty meblowej. Zazwyczaj zostaje wykonana z trwałego aluminium, które zapewnia wysoką żywotność wszystkich elementów.

Drewniane drzwi w kasecie będą nieco droższym rozwiązaniem ze względu na koszt samego skrzydła. Cena kasety do zabudowy rozpoczyna się od kwoty 500 zł za model o standardowych wymiarach. Za lepszej jakości kasety (np. marki Eclisse) przyjdzie nam zapłacić do 1000 zł. Mowa tu o produktach pojedynczych, wykonanych pod standardowe wymiary. Cena kaset do zabudowy o niestandardowych wymiarach może być nieco wyższa.

Do kosztów całkowitych należy także doliczyć skrzydło drzwiowe z litego drewna. Stawki zależą od gatunku drewna, wymiarów oraz jakości wykonania. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

A może szklane drzwi w kasecie?

Szklane drzwi w kasecie (np. marki Eclisse) uchodzą za najbardziej eleganckie. Szkło wprowadza do pomieszczeń wrażenie nowoczesności i podkreśla luksusowy charakter aranżacji.

Warto także podkreślić, że szklane drzwi w kasecie mogą posiadać dodatkowe wzory dekoracyjne. Hartowane szkło użyte do produkcji skrzydła może być w pełni bezpieczne w użytkowaniu. W ofertach sprzedaży znajdziemy także eleganckie szkła barwione lub pokryte grafikami. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie niebanalnych efektów wizualnych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.

Wybierając szklane drzwi w kasecie, musimy liczyć się z najwyższą skalą wydatków. W ofertach sprzedaży znajdziemy gotowe komplety z kasetą, akcesoriami montażowymi oraz skrzydłem. Cena zakupu zestawu rozpoczyna się od kwoty 1500 zł, jednak w ofertach sprzedaży znajdziemy także drzwi rozsuwane, których cena zakupu przekracza kwotę 3000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej