Klamka do drzwi balkonowych – rodzaje

Klamki balkonowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a także wygodne w użytkowaniu. Dlatego producenci proponują różne typy klamek dostosowane do naszych potrzeb. W pierwszej kolejności możemy podzielić klamki pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane. Wśród nich wymienimy:

  • Klamki PCV – najpopularniejszy typ klamek, który wyróżnia się atrakcyjną ceną i szerokim wachlarzem kolorów
  • Klamki aluminiowe – są niewątpliwie bardziej wytrzymałe od klamek PCV. Mogą być z powodzeniem montowane w drzwiach aluminiowych, drewnianych lub PCV. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach balkonowych.
Podział klamek do drzwi balkonowych - mechanizm otwierania

Typ klamki

Opis

Klamka zewnętrzna do drzwi tarasowych

Najczęściej w drzwiach balkonowych brakuje zewnętrznej klamki, aby uniemożliwić przedostanie się z zewnątrz do domu niepowołanym osobom. Jednak mając na uwadze pełne bezpieczeństwo, klamka zewnętrzna do drzwi tarasowych ułatwi nam przemieszczanie się z balkonu lub tarasu do mieszkania, a także ochroni przed ewentualnym zatrzaśnięciem.

Wewnętrzna klamka do drzwi balkonowych

Jest to standardowy typ klamki balkonowej, umieszczany w każdych drzwiach.

Dwustronna klamka balkonowa

Decydując się na klamkę wewnętrzną oraz zewnętrzną, najlepszym rozwiązaniem będzie dwustronna klamka balkonowa. Gotowy zestaw to nie tylko przepustka do łatwiejszego montażu, ale również jednolitego wzornictwa.

Klamka do drzwi tarasowych przesuwnych

Klamki dedykowane do drzwi balkonowych przesuwnych, najczęściej wyróżniają się wydłużoną rękojeścią. Do wyboru są klamki do drzwi balkonowych przesuwnych, uchylno-przesuwnych, czy też podnoszono-przesuwnych.

Klamka balkonowa z kluczem

Chcąc zapewnić sobie jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, warto zdecydować się na klamki do okien i drzwi balkonowych z zamkiem. W ten sposób zapewnisz sobie dodatkową ochronę przed niepowołanymi osobami, jednocześnie dając sobie możliwość wejścia do domu od strony tarasu.

Klamka balkonowa z przyciskiem

Jest to kolejny typ klamki do okien i drzwi balkonowych wyposażonych w blokadę. Tym razem zwolnienie blokady następuje po wciśnięciu przycisku znajdującego się na rękojeści.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele okien

Planujesz zakup okien fasadowych i szukasz atrakcyjnych promocji? Dobrze trafiłeś! Poznaj najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników. Ceny Cię zaskoczą!

Klamka balkonowa – przykładowe ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny klamek do drzwi balkonowych:

Ceny klamek do drzwi

Nazwa produktu

Cena

Klamka z kluczem Pluton, biała

32,48 zł

Klamka z kluczem Jupiter, brązowa

40,98 zł

Klamka do drzwi balkonowych przesuwnych z kluczem, FKS

83,68 zł

Klamka do okien z zamkiem Filiz, biała, trzpień 37 mm, VBH Polska

15,90 zł

Klamka Secustik Altana z zamkiem – trzpień 32-42 mm, Hoppe

107,75 zł

Klamka zewnętrzna do drzwi tarasowych, brązowa

391,20 zł

Dwustronna klamka balkonowa do drzwi podnoszono-przesuwnych HS na szyldzie PZ - biel

197,35 zł

Klamka do drzwi balkonowych lub klamka zewnętrzna do drzwi tarasowych z zamkiem, czyli polecana klamka balkonowa
Klamka do drzwi balkonowych – rodzaje, opinie, ceny, najlepsi producenci

Powyższe zestawienie pokazuje, że ceny klamek są dość mocno zróżnicowane.  Za standardową klamkę wewnętrzną do drzwi balkonowych zapłacimy już od kilkunastu złotych. Jeżeli będzie Ci zależeć na klamce zewnętrznej wyposażonej w zamek, będziesz musiał się liczyć z wydatkiem od ok. 100 złotych wzwyż. Sprawdź także ten artykuł z cenami drzwi tarasowych przesuwnych.

Klamki balkonowe – o czym warto pamiętać przed zakupem?

Wybierając klamkę do drzwi balkonowych, powinieneś pamiętać o tym, by była ona wizualnie dopasowana do skrzydła, na którym ma się ona ostatecznie znaleźć. Jednak efekt wizualny nie jest jedynym istotnym aspektem. Podejmij decyzję, czy klamka ma być wyposażona w blokadę, a także jakiej długości będzie posiadać rękojeść oraz trzpień, by móc wygodnie nią otwierać drzwi balkonowe.

Pamiętaj, że konkretne klamki dedykowane są do poszczególnego mechanizmu otwierania drzwi balkonowych. Zupełnie inne modele sprawdzą się przy drzwiach uchylnych, a na jeszcze inne musisz zwracać uwagę przy dopasowaniu klamki do drzwi przesuwnych. Ostatecznie warto postawić na jak najwyższą jakość, dzięki czemu klamka do drzwi tarasowych posłuży ci przez długie lata. A może zainteresuje cię także ten artykuł o oknach balkonowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii drzwi