Zamki do drzwi - rodzaje

Producent Gerda posiada jedną z najbogatszych ofert zamków do drzwi mieszkaniowych, a także przeznaczonych do lokali użytkowych. Dzięki temu możemy w jednym miejscu zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne akcesoria do drzwi, zarówno w swoim domu, jak i również w firmie. Każdy z produktów został opracowany według nowoczesnych technologii. Dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi rodzajami zamków, aby dowiedzieć się, które z produkowanych modeli okażą się idealnym rozwiązaniem do naszego lokum.

Jeżeli chodzi o produkowane rodzaje zamków do drzwi, to do nich zaliczają się przede wszystkim:

  • Zamki nawierzchniowe - tego typu zamki do drzwi to przede wszystkim doskonałe poczucie bezpieczeństwa oraz łatwy montaż. Ich budowa została opracowana przez specjalistów z Komendy Głównej Policji oraz Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Dodatkowo spełniają one normę PN-EN 12209:2005. Ich montaż odbywa się na powierzchni drzwi. Wśród modeli, cieszy się popularnością między innymi podwójny zamek Gerda, który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przed niepożądanymi osobami.
  • Zamki wpuszczane - to najwyższy standard bezpieczeństwa oraz doskonałej jakości. Zamki do drzwi wpuszczane montuje się wewnątrz skrzydła drzwi. Może on być z powodzeniem traktowany jako zamek antywłamaniowy, ponieważ został opracowany przez najlepszych specjalistów, a także testowany przez Centralne laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej wraz z Laboratorium Badań Mechanicznych Urządzeń Zabezpieczających Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.
  • Systemy Master Key - jest to specjalny system, który pozwala na otwieranie wielu drzwi przy pomocy jednego klucza. Zamek patentowy umożliwi łatwe przemieszczanie się na przykład wewnątrz biura lub dostanie się do zamkniętych na klucz mebli. Wybierając zamek patentowy, zyskujemy naprawdę bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim zamek bębenkowy pozwala na szybkie otwieranie wszystkich drzwi w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Dodatkowo nie ma możliwości dorobienia klucza do tego zamka. Zamek patentowy jest indywidualnie opracowywany oraz zastrzeżony, dodatkowo właściciel kluczy sam decyduje, kto może być uprawniony do ich posiadania. Kolejną korzyścią jest ograniczona ilość kluczy w konkretnym budynku użytkowym. Przekłada się to przede wszystkim na dużo niższe koszty montażu całego systemu. Dużą dogodnością dla właścicieli biur oraz innych lokali użytkowych, jest możliwość rozłożenia realizacji zamówienia na konkretne etapy. Dlatego zamek bębenkowy jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów szukających oszczędności, bez konieczności rezygnowania z najwyższej jakości produktów i usług. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem wymiany zamków w drzwiach.

Pozostałe akcesoria do drzwi

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zamek antywłamaniowy, czy też zamek patentowy, warto dowiedzieć się, jakie jeszcze pozostałe akcesoria znajdują się w ofercie firmy Gerda. Są różnego rodzaju dodatki, którym nie tylko zwiększamy bezpieczeństwo, ale jednocześnie usprawniamy korzystanie z naszych drzwi. Dobrze jest się zapoznać z najpopularniejszymi produktami.

Jeżeli chodzi o rodzaje akcesoriów dostępnych w ofercie firmy Gerda, to wśród nich wymienimy:

  • Kłódki - jeżeli z różnych powodów, nie możemy zdecydować się na standardowy zamek bębenkowy, to kłódki okażą się najlepszym rozwiązaniem zabezpieczającym budynek przed włamaniem.
  • Wkładki bębenkowe do zamków - wkładka Gerda bębenkowa została opracowana w taki sposób, aby jeszcze lepiej chroniła zamek przed próbą jej otworzenia. Dodatkową zaletą tych produktów jest naprawdę okazyjna cena. Zamek bębenkowy z pewnością będzie pasował do każdego rodzaju drzwi.
  • Samozamykacze - są to systemy, które umożliwiają automatyczne zamykanie drzwi. Mogą one być stosowane zarówno w przypadku drzwi budynków mieszkalnych, jak i również użytkowych. Ich dodatkową zaletą jest to, że drzwi nie zamykają się pod wpływem przeciągów, co korzystnie wpływa na żywotność skrzydeł drzwiowych.
  • Klamki i pochwyty do drzwi - niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zamek podklamkowy, czy może jednak inny, dobrze jest też wybrać odpowiednie klamki oraz pochwyty do drzwi. Odpowiedni montaż osłony wkładki bębenkowej spowoduje, że zamek Gerda staje się odporny na wyrwanie lub rozkręcenie. Dzięki temu wkładka Gerda dodatkowo chroni nasz dom przed próbami włamania.
  • Rygle elektromagnetyczne - są to akcesoria, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w budynkach użytkowych. Montaż rygli pozwala na blokowanie drzwi, aż do momentu ich zwolnienia przy pomocy klucza lub specjalnej karty.
Klucz wkładany do zamka, a także zamek gerda, zamki do drzwi, zamek antywłamaniowy
Jaki zamek gerda wybrać, czyli zamki do drzwi gerda i ich rodzaje

Zamek Gerda - ceny i opinie

Wiedząc już, jakie rodzaje zamków drzwiowych posiada w swojej ofercie firma Gerda, a także jak wygląda ich montaż, dobrze jest jeszcze dowiedzieć się, jakie są ich ceny oraz opinie. Dlatego w poniższym zestawieniu znajdą się najpopularniejsze produkty marki Gerda, a także dla porównania zamki drzwiowe konkurencyjnych firm.

Przykładowe ceny zamków do drzwi marki Gerda

Nazwa produktu

Cena

Zamek Gerda nawierzchniowy Tytan ZX klasa C grafitowy

Cena od 198,00 zł - bardzo dobre opinie

Wkładka Gerda bębenkowa E1 6231 z gałką mosiądz

Cena od 36,98 zł - bardzo dobre opinie

Wkładka Gerda bębenkowa E1 77 31/46 mosiądz

Ceny od 39,98 zł - bardzo dobre opinie

Zamek antywłamaniowy Gerda 72/50 na wkładkę srebrny

15,99 zł

Zamek podklamkowy wpuszczany LOB 35/90 stal nierdzewna

47,00 zł

Zamek podklamkowy do drzwi 85/30 mm, blacha 24x3 mm

82,00 zł

Zamek podklamkowy do drzwi 85/30 mm, 24x3 mm INOX

136,00 zł

Zamek ZX 1000 biały Gerda

190,00 zł

Zamek ZN 200 biały, Gerda

88,00 zł

Zamek Z2 lewy brąz

249,00 zł

Zamek ZE1 wewnętrzny lewy grafit

439,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii drzwi