Wybieramy system drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne naścienne

Naścienny system drzwi przesuwnych jest wart uwagi ze względu na atrakcyjną cenę. Dużym atutem okazuje się także łatwość montażu. Elementy systemu możemy zamontować w użytkowanym budynku mieszkalnym. Nie ma konieczności wprowadzania gruntownych przeróbek, skuwania ścian ani wykonywania generalnego remontu pomieszczenia. Z tego względu naścienny mechanizm drzwi przesuwnych cieszy się dość dużą popularnością.

Naścienne drzwi przesuwne dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe poruszają się na specjalnych, przymocowanych do ściany szynach. Montaż drzwi przesuwnych polega na przytwierdzeniu prowadnic nad otworem drzwiowym. Prowadnice umożliwiają otwieranie i zamykanie skrzydeł. W ofercie sprzedaży znajdziemy też łożyska cichobieżne, które zapewniają bardzo cichą pracę całego systemu.

Wybierając drzwi przesuwne naścienne musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Elementy montażowe będą niewidoczne tylko po jednej stronie ściany. Z drugiej zobaczymy cały mechanizm drzwi przesuwnych oraz ruchome skrzydło, które przesuwa się po zewnętrznej części ściany. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Pamiętajmy, iż drzwi przesuwne naścienne nie powinny być zasłonięte przez meble. W miejscu przesuwania skrzydła nie możemy też zamontować obrazów na ścianach ani ustawić dodatkowych dekoracji. Jest to ograniczenie, które nabiera znaczenia przy ciasnej zabudowie.

Kasetowy system drzwi przesuwnych

Mechanizm drzwi przesuwnych może posiadać formę kasetową. W ich wypadku poszczególne elementy chowają się w ścianie i są niewidoczne od strony zewnętrznej. Kaseta do drzwi przesuwnych musi być dobrze dopasowana do specyfiki otworu. Jest to gwarancja udanego montażu.

Warto także dodać, że kasetowy system drzwi przesuwnych posiada bardzo dobre opinie użytkowników. Systemy jezdne do szaf wnękowych czy pomieszczeń mieszkalnych mogą zapewnić najwyższy poziom estetyki. Co więcej, ściana może być bez problemowo zagospodarowana z obydwu stron. A może zainteresuje cię także ten artykuł o drzwiach przesuwnych wewnętrznych.

Niestety montaż drzwi przesuwnych w kasecie może być bardziej skomplikowany. Kaseta do drzwi przesuwnych wymaga ukrycia w ścianie. Nie jest to problem, jeśli wstawiamy skrzydła podczas wykańczania pomieszczeń. Niestety montaż drzwi przesuwnych w użytkowanym już budynku wymaga gruntownego remontu. To z kolei podniesie ostateczny koszt całego przedsięwzięcia.

Systemy jezdne do szaf wnękowych

W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne systemy jezdne do szaf wnękowych. Dobieramy je do rozmiarów naszego mebla oraz własnych preferencji użytkowych. Największą popularnością cieszą się drzwi przesuwne dwuskrzydłowe, które zapewniają największy komfort użytkowy.

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe posiadają dwutorowe prowadnice. Są to elementy wykonane z metalu bądź tworzyw sztucznych. Największą popularnością cieszą prowadnice z aluminium. Jest to trwałe, a jednocześnie lekkie tworzywo, które zapewnia trwałość i bezawaryjne działanie mechanizmu. Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe na prowadnicach z aluminium mogą posiadać funkcję cichego domykania, a także łożyska cichobieżne. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Szafa do zabudowy z przesuwnymi drzwiami z lustrem. System drzwi przesuwnych i informacje o nim krok po kroku
System drzwi przesuwnych - rodzaje, opinie, ceny, montaż, porady

Tańszą alternatywą są plastikowe systemy jezdne do szaf wnękowych. Prowadnice wykonane z tworzywa sztucznego sprawdzą się w przypadku lekkich skrzydeł. W ofertach sprzedaży znajdziemy elementy o różnej szerokości i jakości wykonania. Należy dobrać je do specyfiki skrzydła oraz całej szafy wnękowej.

Montaż drzwi przesuwnych w szafach wnękowych nie jest szczególnie skomplikowany. Szyny montujemy do ścian szafy, ścian pomieszczenia lub do podłogi. Najważniejszym krokiem będzie dopasowanie do siebie wszystkich elementów systemu, które sprawią, że drzwi przesuwne dwuskrzydłowe będą wygodne w obsłudze.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Ile kosztuje system drzwi przesuwnych?

Wybierając system drzwi przesuwnych często sugerujemy się aspektem ekonomicznym. Najtańszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne naścienne. Cena kompletnego systemu wraz ze pilśniowym skrzydłem rozpoczyna się już od kwoty 300 zł. Ostateczna cena zakupu zależy od materiału użytego do produkcji skrzydła. Dlatego nieco lepszej jakości modele z drewna naturalnego nabędziemy za kwotę 600 – 2 000 zł. Kompletny system drzwi przesuwnych ze skrzydłem szklanym może kosztować powyżej 1500 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o systemach drzwi przesuwnych.

Kasetowy system drzwiowy może być jeszcze droższy w zakupie. Cena kompletu ze skrzydłem pilśniowym kosztuje przynajmniej 700 zł. Jeszcze droższa będzie kaseta do drzwi przesuwnych z wypełnieniem z naturalnego drewna. Za kompletny zestaw trzeba zazwyczaj zapłacić od 1 000 zł. w górę. Największym wydatkiem będą drzwi kasetowe z wypełnieniem szklanym. Dobrej jakości kaseta do drzwi przesuwnych z pełnym zestawem elementów może kosztować 2000, a czasem nawet 3 500 zł. Jednocześnie są to modele o najwyższych walorach dekoracyjnych.

Montaż drzwi przesuwnych możemy przeprowadzić samodzielnie, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii drzwi