Firany panele - charakterystyka i zalety

Panele okienne są dość oryginalnym typem firan oraz zasłon. Składają się one z pasów, najczęściej o szerokości około kilkudziesięciu centymetrów. Natomiast ich długość jest dowolna. Bardzo ciekawie prezentują się zawieszone firanki panelowe o różnej długości. Takie stopniowanie powoduje, że firany do kuchni nie zasłaniają nam całego okna, w związku z tym pozwalają na przedostanie się sporej ilości światła dziennego.

Tak naprawdę do czynienia mamy z różnymi typami firan panelowych. Zaczynając chociażby od żakardowych firanek, poprzez firany z tkaniny poliestrowej, aż kończąc na wytwornych koronkach. Bardzo często gładkie panele są wykończone ozdobną gipurą. Dzięki temu panele okienne rzeczywiście są jak najbardziej nowoczesne i dopasowane praktycznie do każdej stylizacji. Największą zaletą firan panelowych jest przede wszystkim to, że z łatwością się je wiesza na karniszach. Nie trzeba ich specjalnie upinać, ponieważ są szyte w takiej formie, aby zaraz po powieszeniu stanowiły elegancką dekorację okna.

Dodatkowo firany panele są niezwykle praktyczne. Wystarczy je wyprać w pralce, pamiętając o ustawieniu niskiej temperatury. Jeżeli zdecydujemy się na firany żakardowe w postaci paneli, to nie musimy ich nawet prasować. Panele okienne uszyte z innych materiałów, chociaż wymagają prasowania, to jednak ta czynność jest zdecydowanie łatwiejsza w porównaniu do tradycyjnych firan i zasłon.

Firanki panelowe - modne wzory

Przeglądając dostępne wzory paneli okiennych, bez problemu znajdziemy nowoczesne modele, które idealnie wkomponują się we współczesne wnętrza. Bez problemu możemy zakupić całkowicie gładkie firany do salonu lub kuchni. Możemy zdecydować się na wcześniej wspomniane firany panelowe wykończone gipurą. Wtedy możemy wprowadzić do wystroju okna minimalny tradycjonalizm. Do najbardziej ponadczasowych wzorów, zaliczają się firany do kuchni żakardowe.

Wybierając różne wzory firan panelowych, możemy również natrafić na ciekawe propozycje kolorów oraz oryginalnych motywów. Bardzo popularnymi wzorami są oczywiście wszelkie motywy kwiatowe i roślinne. Jednak nie brakuje również wzorów geometrycznych lub nawet zwierząt. Jeżeli poszukujemy firan panelowych w abstrakcyjne wzory, to także nie powinno być z tym problemu. Chociaż trzeba przyznać, że do najczęściej wybieranych paneli okiennych, zaliczają się skromne, a nawet gładkie firany w odcieniach bieli oraz beżu. Te ostatnie właściwie dają nam gwarancję tego, że z pewnością idealnie wkomponują się do każdego wnętrza.

Ciekawą propozycją są gotowe firany, które w komplecie zawierają jednocześnie zasłony. Takie zestawy są połączone ze sobą pod względem kolorystycznym lub też określonym motywem dekoracyjnym. Bardzo często do zestawu dołączone są tuleje do spinania zasłon, które również nawiązują kolorystycznie lub są we wzorach nawiązujących do całego kompletu. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy nigdzie szukać dodatkowych zasłon do salonu, które rzeczywiście pasowałyby do zakupionych paneli. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o firanach i zasłonach.

Najlepsze łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje!

Jak kupić gotowe firany?

Nie ma najmniejszego problemu z tym, by zakupić gotowe firany do zawieszenia na swoim oknie. Takie firanki panelowe są jak najbardziej dostępne w określonych wymiarach. Zatem oprócz zwracania uwagi na konkretne wzory, powinniśmy patrzeć również czy firany do kuchni i do salonu faktycznie pasują do wymiarów okien. Należy patrzeć nie tylko na długość, ale również szerokość. Ponieważ zazwyczaj chcemy zawiesić firany panelowe na szerokości prawie całego karnisza.

Oczywiście nie ma problemu z tym, aby zamówić również panele okienne i zasłony na wymiar. W takiej sytuacji możemy zobaczyć konkretny wzór, który jest dostępny w metrach bieżących. Nowoczesne firany panelowe są dostępne w określonych szerokościach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeżeli w domu lub mieszkaniu posiadamy okna lub drzwi balkonowe o niestandardowych rozmiarach bądź zależy nam na indywidualnie dopasowanym wystroju okna. Korzystając z firan panelowych przycinanych na metry bieżące, należy zwrócić szczególną uwagę na termin realizacji zamówienia. Dzięki temu będziemy mogli sobie zaplanować dokładnie metamorfozę wnętrz w swoim domu.

Firany panelowe - ceny

Chcąc zakupić firany kuchenne lub do salonu, na pewno warto dowiedzieć się również, w jakich cenach są one dostępne. Dzięki temu będziemy mogli je z powodzeniem porównać z cenami innych typów zasłon. Łatwiej nam będzie również podjąć decyzję odnośnie konkretnego wzoru lub kompletu firan z zasłonami.

Przykładowe ceny firan panelowych

Nazwa produktu

Cena

Nowoczesne firany panele do salonu 60 cm szerokości

Cena od 14,17 zł

Gotowe firany kuchenne panelowe 150x150 cm, woal

Cena od 29,90 zł

Firany kuchenne panelowe, gotowy komplet 3 panelów z woalu

Cena od 85,00 zł

Firany balkonowe serwety, szerokość 100 cm

12,17 zł

Firany kuchenne panelowe ażur, żakard 60x160 cm, Maroko

16,90 zł

Firany kuchenne panelowe z ażurem, jasnoszare 155x400 cm

95,94 zł

Panel Elizet mocca woal + zasłony

85,00 zł

Panel Eliz woal + zasłony koła brązowe

79,50 zł

Panel Eliz woal + zasłony żółto pomarańczowe

89,90 zł

Panele Camilla + zasłony

159,00 zł

Elegancki Batyst w ornamenty na panele presta 2,9 m

33,00 zł

Panel ekran, gotowa firanka żakard 60x160 cm

18,90 zł

Panel dekoracyjny z koralikami wysokość 140 cm, różne kolory

9,00 zł

Panel żakardowy biały na metry, szerokość 60 cm, dowolna wysokość

6,70 zł/mb

Zadrostka Etamina Panel 40 cm, biel

2,00 zł

Nowoczesny panel żakardowy szerokość 60 cm, na metry

8,90 zł

MG Panel kwiaty bzu, biały szerokość 80 cm, na metry

9,90 zł

Panelowe firany woal, przelotki

16,00 zł

Panelowe firany, serwety szerokość 100 cm, na metry

13,60 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły