Firany żakardowe - charakterystyka i modne wzory

Chcą się dowiedzieć, czym dokładnie wyróżniają się firany kuchenne żakardowe, warto wcześniej zauważyć po czym poznać tkaninę żakardową. Jest to tkanina, którą wykonywano na specjalnych krosnach, które były wyposażone w mechanizm Żakarda. Dzięki temu powstawały piękne i niezwykle rozbudowane wzory. Tak naprawdę tkaniny żakardowe mogą być jednobarwne, wielobarwne, wielowątkowe, a także wieloosnowowe. Do najbardziej rozbudowanych tkanin, zaliczymy tkaniny składające się z wielu warstw.

Obecnie firany żakardowe szyje się z poliestrowych nici. Chociaż w niektórych typach, dostępna jest również domieszka bawełny. Firany do salonu lub innego pomieszczenia, często są wzbogacone do połyskujące nici, dzięki czemu firany prezentują się niezwykle elegancko, pięknie odbijając światło dzienne. Najczęściej wyróżniamy wzory firan, które przepuszczają światło. W związku z tym wykorzystuje się jako firany balkonowe, kuchenne, a także firany do salonu. Ale nie ma problemu również z tym, aby takie firany wybrać do sypialni lub innego pomieszczenia, które chcemy przyciemnić. W takich okolicznościach wystarczy zdecydować się na firanki z gęstym splotem.

Firanki żakardowe oprócz tego, że prezentują się naprawdę elegancko, są również bardzo praktyczne, jeżeli chodzi o ich utrzymanie. Bez problemu wypierzemy je w pralce. Należy w tym celu ustawić niską temperaturę, najlepiej 30 stopni Celsjusza. Lepiej jest ich nie wirować, aby nie uszkodzić splotu. Po wyjęciu z pralki możemy je od razu wieszać na karniszach. Zatem tego typu firany balkonowe idealnie sprawdzą się w przypadku, kiedy nie przepadamy za prasowaniem.

Firany do salony i nie tylko - inspiracje

Firanki żakardowe wyróżniają się ponadczasowymi wzorami. Świetnie sprawdzą się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Okażą się świetnym dodatkiem do mieszkań urządzonym w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Ostatecznie jednak aranżacja okna będzie zależeć od wyboru koloru oraz wzoru firany. Do najbardziej popularnych wzorów oraz kształtów firan, zaliczają się firany w pasy, które są przycięte na tej samej długości. Chociaż niektóre modele są dopasowane już do salonu. Ponieważ oprócz krótszych firanek, które wieszamy w oknach, możemy od razu zawiesić dłuższe firany balkonowe.

Kolejnym, bardzo popularnym wzorem są firany wykończone kwiatowymi motywami. Niektóre z nich posiadają kwiaty na samych brzegach, a inne na całej swojej powierzchni. Ciekawą propozycją są firany żakardowe, których dół jest przycięty w elegancką falbanę. Dzięki temu wystrój okna prezentuje się lekko, zwiewnie, a często nawet bardzo romantycznie. Do bardziej nowoczesnych wykończeń zaliczają się firany z trójkątnymi brzegami. Możemy je łączyć ze sobą na podwójnym karniszu, otrzymując naprawdę niesamowite efekty.

Firany żakardowe w oknie w domu i firanki żakardowe do wnętrz
Firany żakardowe czy też firanki żakardowe do salonu, kuchni i innych wnętrz
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Jeżeli interesują nas oryginalne firany kuchenne, to warto zastanowić się nad firanami żakardowymi w formie paneli. Są one niezwykle łatwe do zawieszenia. Jednocześnie możemy zakupić odpowiednią długość firan, które pozwolą nam na większe lub mniejsze przysłonięcie okna. W przypadku panelowych firan często mamy do czynienia również z większym wachlarzem kolorystycznym. Firanka żakardowa dostępna jest w sprzedaży na metry. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na firany do salonu.

Jak zamawiać firanki żakardowe?

Zamawiając firanki z żakardu, bardzo często mamy do czynienia z gotowymi wymiarami. Jeżeli posiadamy standardowe okna, to taki zakup będzie dla nas wyjątkowo wygodny. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni wzór, a następnie dopasować rozmiar firany do okna lub drzwi balkonowych. Takie rozwiązanie ma również zaletę w postaci natychmiastowej wysyłki. Firanka żakardowa jest dostępna też w sprzedaży na metry.

Jednak we współczesnych domach i mieszkaniach, coraz częściej spotykamy się z mniej oczywistymi rozwiązaniami. Szczególnie mowa jest tutaj o przeszkleniach na całych ścianach. W takich okolicznościach świetnie sprawdzą się zamówienia metrażowe, czyli zamówienie firan na metry. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie dopasować rozmiary firan do posiadanych okien. Jednak trzeba się liczyć z dłuższym okresem realizacji zamówienia.

Tanie firany - ceny i opinie

Gdy już się przekonamy, iż do naszego wnętrza rzeczywiście najlepiej będą pasować żakardowe firany, to warto zapoznać się z ich przykładowymi cenami. Dzięki temu będziemy mogli oszacować, ile wyniesie nas zakup firanek żakardowych do konkretnego pomieszczenia. Należy pamiętać, że ostateczne ceny są uzależnione nie tylko do producenta, ale również od wzoru lub wykorzystanych w materiale nici.

Przykładowe ceny firanek żakardowych

Nazwa produktu

Cena

Tanie firany metrażowe żakardowe do salonu. Wysokość od 160 cm

14,17 zł/mb - bardzo dobre opinie

Tanie firany metrażowe żakardowe z ołowianką. Wysokość 160 cm

11,89 zł/mb - bardzo dobre opinie

Tanie firany żakardowe nowoczesne, wysokość od 150 cm

14,40 zł/mb - bardzo dobre opinie

Piękne firanki żakardowe do pokoju, na metry, wysokość 110 cm

6,61 zł/mb

Piękne firanki żakardowe kuchenne, zazdrostki - wysokość 70 cm, na metry

8,91 zł/mb

Firanki żakardowe do salonu na metry - wysokość 250 cm

22,90 zł/mb

Firanka żakardowa w pasy, wysokość 160 cm

18,88 zł/mb

Firanka żakardowa na metry w pasy koloru szarego, wysokość 180 cm

19,00 zł/mb

Firanka żakardowa w pasy, wysokość 250 cm

21,21 zł/mb

Firanka gotowa żakardowa rozmiar 160x300 cm

32,30 zł

Panel żakardowy w rozmiarze 160x60 cm, Zuriel

21,55 zł

Panel żakardowy w rozmiarze 120x60 cm Trevo

11,91 zł

Firanka żakardowa gotowa 120x250 cm, kolor biały

35,90 zł

Firanka gotowa żakardowa 160x400 cm, biały

69,90 zł

Firanka gotowa żakardowa w listki

39,90 zł

Firanka gotowa żakardowa w kwiaty

39,00 zł

Lekkie firanki żakardowe z wysokim podcięciem

38,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły